سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4083
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۱
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » افزایش کرایه راه های روستایی در میان عدم نظارت مسئولین
Print This Post
سرویس روستاها؛ رودابه سالاری- افزایش کرایه ها که در تعطیلات نوروز صورت گرفته بود و پس از آن به حالت قبلی خود بازگشت، در راه های روستایی بخش خاوه شمالی ...

سرویس روستاها؛ رودابه سالاری- افزایش کرایه ها که در تعطیلات نوروز صورت گرفته بود و پس از آن به حالت قبلی خود بازگشت، در راه های روستایی بخش خاوه شمالی دلفان همچنان ثابت مانده است. و این مسئله برای روستاییان که روزانه  به مقاصد مختلف از جمله خرید پوشاک، خوراک، خرید وسایل کشاورزی، مداوا، تحصیل در دانشگاه و… مجبورند به شهر مراجعه نمایند یک معضل محسوب می شود.

بر اساس این گزارش نرخ کرایه ها قبل از افزایش بدین صورت بوده که برای سواری ۶۰۰ تومان و مینی بوس ۳۰۰ تومان دریافت می شده که با افزایش آن در تعطیلات نوروز به ترتیب به ۸۰۰ و ۴۰۰ تومان رسیده است. حتی در برخی روستا ها مانند روستای کرم اللهی کرایه سواری به هزارتومان رسیده است. این مسئله در حالی رخ می دهد که در سراسر کشور افزایش کرایه ها به حالت قبلی برگشته و کاهش یافته است امّا در شهرستان دلفان خبری نیست.

متأسفانه مشکلات روستاییان در مسافرت به شهر به همین جا ختم نمی شود به گونه ای که رانندگان محترم طبق عادتی همیشگی و خلاف قانون بیشتر از ظرفیت وسیله نقلیه مسافر سوار می کنند.

مثلاً در مینی بوس ها اغلب اوقات علاوه بر اینکه راهرو مینی بوس نیز از مسافران ایستاده پر می شود در صندلی های دونفره سه نفر و در صندلی های یک نفره دو نفر مسافر قرار می گیرد! در خودروهای سواری نیز تا در قسمت جلو، دو مسافر ننشیند راننده محترم حرکت نمی کند! رانندگانی که متأسفانه برخی از آنها حتی گواهینامه رانندگی نیز ندارند! و همه این مسائل در عدم نظارت مسئولین محترم اتفاق می افتد. البته شاید با درج این گزارش، با نظارت مسئولین از این اقدام خلاف قانون رانندگان جلوگیری شود امّا پس از مدتی همه چیز به روال قبلی خود بر می گردد.(مسئله ای که پیش تر نیز تجربه شده است).

عدم تجهیز ترمینال مسافربری روستاها به کم ترین امکانات بهداشتی و رفاهی را نیز باید به دیگر مشکلات روستاییان در این حیطه افزود که پرداختن به آن، مقوله ای جداگانه می طلبد.

در خصوص ثابت ماندن افزایش کرایه ها به سراغ مسئولین محترم رفتیم که مهدی پازوکی سرپرست فرمانداری دلفان اظهار داشت: موضوع در شورای ترافیک مطرح شده است و چنانچه کرایه ها کاهش پیدا نکند با متخلفین برخورد می شود.

مسئول اداره شهر و روستایی فرمانداری نیز گفت پیگیر موضوع هستیم.

علی رغم این وعده ها، هنوز هیچ اتفاقی در این خصوص رخ نداده است.

نظر مردم را نیز در این خصوص جویا شدیم که از این قرار است:

یکی از روستاییان محترم که یک خانم بود در این خصوص گفت واقعاً با افزایش کرایه ها رفت و آمد مشکل شده است، بنده در جایی مشغول به کار هستم و با این وضعیت درصد کمی از حقوقم باقی می ماند.

چند تن از دانشجویان نیز از این موضوع گله مند بودند آنان می گفتند برخی اوقات مجبوریم در روز چندبار به شهر مراجعه کنیم و چون تنها درآمد خانواده مان نیز از راه کشاورزی حاصل می شود این مسئله آزارمان می دهد.

خانمی دیگر چنین گفت: بخاطر دیالیز کلیه هفته ای دوبار به شهر می آیم، تا حالا مشکل هزینه دیالیز بود که مشکل کرایه نیز اضافه شده، مسئولین فکری به حال ما بکنند.

  1. احسن خانم سالاری -سایر مشکلات را نیز به گوش مسولین راحت طلب شهرستان برسانید و تا محقق شدن آنها کوتا نیایید

  2. ایکس می‌گه:

    با سلام
    میخواستم بدونم بجز ما مردم عادی این اخبار دست مسئولهای اصلی هم میرسه؟اگه میرسه چرا هیچکی راجع به مشکلات نورآباد اقدام نمیکنه؟ما که داریم دق میکنیم

  3. سجاد نوری می‌گه:

    اقای محتر خرج گران است وباید کرایه هم گران شود

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار