سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43037
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آغاز طرح پیشگیری از طلاق در کشور
Print This Post

رئیس سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح پیشگیری از طلاق به طور همزمان در کشور و از ابتدای دی ماه خبر داد.

 به گزارش سلام دلفان، همایون هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی کشور، با اشاره به طرح مشترک بهزیستی و قوه قضاییه در کاهش رشد طلاق در کشور گفت:‌در این کار مشترک هر دو مقطع قبل و بعد از طلاق را پوشش می‌دهیم.وی با اشاره به ویژگی‌های طرح  گفت: این برنامه‌ریزی‌ها در مقطع قبل از طلاق و به عبارتی در طرح پیشگیری از طلاق شامل آموزش مهارت‌های زندگی، آموزش مهارت‌های پیشگیری از طلاق و مباحث مداخله‌ای در خانواده‌های در شرف طلاق است به طوری که آسیب‌‌های خانواده شناسایی و در طرح‌های حمایتی قرار می‌گیرند.

هاشمی اظهار داشت: دوره‌های بازتوانی اجتماعی پذیری،حمایت‌های معیشتی و اجتماعی بعد از صدور حکم طلاق برای خانواده ها در نظر گرفته شده است که امید است کمتر شاهد اجرای طرح بعد از صدور حکم طلاق باشیم.

وی به اهمیت برنامه ریزی‌ در طرح پیشگیری از طلاق اشاره کرد و گفت:‌ تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم که طرح پیشگیری از طلاق و قبل از صدور حکم طلاق را در گستره وسیعی اجرا کنیم که طرح قبل از طلاق از اهمیت به سزایی برخوردار است.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اجرای پایلوت طرح در برخی از استان‌ها تصریح کرد:‌ این طرح در برخی از استان‌ها از جمله یزد اجرا شده و شاهد نتایج مثبتی در اجرای طرح بودیم.

هاشمی با اشاره به زمان اجرای طرح خاطر نشان کرد: طرح پایلوت تا پایان آذر به اتمام می‌رسد و امید است از ابتدای ماه این طرح به طور سراسری در کشور اجرا می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار