سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43605
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » قطعه نخست راه‌آهن خرم‌آباد –دورود با ۴ میلیارد اعتبار اجرایی می‌شود
Print This Post

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: قطعه نخست راه‌آهن خرم‌آباد -دورود به طول ۱۱۴ کیلومتر و ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در دستور کار قرارگاه خاتم است که حدود ۱۱ کیلومتر آن تونل است.

به گزارش سلام دلفان، شهرام ملکی شامگاه سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت هفته حمل‌ونقل، ضمن تبریک هفته حمل‌ونقل اظهار داشت: عوامل تأثیرگذار در کاهش تصادفات رادارند سه عامل انسان، وسیله نقلیه و جاده است.

وی با اشاره به بحث جاده‌ها در سطح استان، افزود: لرستان دارای یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت و بیش از دو هزار و ۱۸۶ روستا است که وظیفه ما در بحث جاده‌های اصلی، روستایی و برون‌شهری ایجاد شرایط که زمینه کاهش تصادفات و نجات جان مردم را فراهم کنیم.

ملکی با اشاره به این‌که ارتقاء جاده‌ها در برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت ما قرار دارد، بیان کرد: برای بهره‌مندی از ارتباط بین مراکز استان و شهرستان‌ها اولویت وجود بزرگراه‌ها و محورهای چهار خطه راداریم که بعد از ۳۰ سال انقلاب ۲۷۱ کیلومتر جاده چهار خطه را در استان داریم که همان ابتدای سال ۹۱ در حوزه راه و شهرسازی جهت ارتقاء جاده‌های چهار خطه برنامه‌ریزی شد.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان عنوان کرد: شرایط به وجود آمده و حدود ۳۰۰ کیلومتر از جاده‌هایی که نیازمند ارتقاء بودند در دستور کار قراردادیم و اولویت با جاده‌های ارتباطی مراکز استان به شهرستان‌ها است که ازجمله این راه‌ها خرم‌آباد- کوهدشت، خرم‌آباد- بروجرد، خرم‌آباد-پلدختر که برای این منظور ۲۲۴ کیلومتر از این مسیر در یک بازه سه‌ساله تعریف کردیم.

وی با اشاره به این‌که ما برمبنای نیاز شرایط را فراهم می‌کردیم نه برمبنای اعتبارات تصریح کرد: ما نه برمبنای اعتبارتی که تخصیص می‌دادند بلکه بر اساس نیاز کارها را تعریف می‌کردیم به عبارتی در سال ۹۱-۹۲-۹۳ بااعتبار ۷۰ میلیارد تومان، ۳۰۰ میلیارد تومان کار را شروع کردیم و این در حالی است که اگر با در نظر گرفتن اعتبارات کار را شروع می‌کردیم حدود ۵۰ کیلومتر از مسیر را می‌توانستیم اجرا کنیم.

ملکی بابیان این‌که محورهای مانده در دستور کار ما است خاطرنشان کرد: در محور خرم‌آباد – کوهدشت حدود ۳۸ کیلومتر از مسیر و در محور خرم‌آباد – بروجرد ۲۴ کیلومتر را به بهره‌برداری رساندیم و در مسیر خرم‌آباد تحت عنوان کمربندی جنوبی خرم‌آباد ۲۵ کیلومتر را به بهره‌برداری رساندیم و امیدواریم در شش‌ماهه اول سال مابقی را به بهره‌برداری برسانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به این‌که در محور خرم‌آباد – پلدختر ۳۲ کیلومتر از مسیر را شروع کردیم گفت: تا به امروز ۱۰۴ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده است و ۱۲۴ کیلومتر دیگر را با حدود ۷۰ درصد پیشرفت کاری در دستور کارداریم و در سال ۹۴ حداکثر بهره‌برداری را از محورهای پلدختر، نورآباد و کوهدشت داشته باشیم.

وی بابیان این‌که اولویت بعدی ما ارتباط با دیگر شهرستان‌های هم‌مرز است عنوان کرد: در بحث شهرستان‌های هم‌مرز ارتباط بروجرد- اشترینان و سه‌راهی ثامن – نهاوند که نیمی از مسیر در دستور کار ما قرار دارد تا در سال ۹۴ در یک برنامه به بهره‌برداری برسانیم.

ملکی بیان کرد: در محور ازنا- شاه زند ۳۶ کیلومتر است که در قطعه اول ۱۴ کیلومتران مشغول به کار هستیم و در مسیر الیگودرز- خمین در ۱۶ کیلومتری آن مشغول به فعالیت هستیم که نزدیک به ۴ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است و امیدواریم در سال ۹۴ کل حوزه استان در مسیر الیگودرز به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان افزود: و در کنار این‌ها نقاط ضعف محورها مانند زیرگذرها و تقاطع‌های غیر هم‌سطح در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی بابیان این‌که اولویت دیگر ما جاده‌های روستایی است عنوان کرد: نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر جمعیت روستایی ما است که در دو هزار و ۸۶۱ هزار روستا هستند که هزار ۳۶۶ روستا بالای بیست خانوار است که دولت موظف به خدمات‌رسانی به آن‌ها است.

ملکی خاطرنشان کرد: کل طول راه‌های روستایی در کشور ۱۲۹ هزار کیلومتر است که ۱۰۱ هزار کیلومتر آن‌ها آسفالت است و در سطح کشور طول بهره‌مندی از راه‌های آسفالت کشور ۷۸ درصد است و درحالی‌که در استان ما با چهار هزار و ۴۰ کیلومتر راه اسفالت ۷۹ درصد است که از میانگین کشوری نیز یک درصد بیشتر است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به میزان تلفات جاده‌ای گفت: در سال ۹۰، ۵۴۶ کشته در جاده‌های برون‌شهری داشتیم که با همکاری پلیس‌راه و پایانه‌ها و دیگر عوامل تأثیرگذار در این امر تا پایان سال ۹۳ این میزان به ۴۳۷ نفر برسد تا هشت درصد کاهش تلفات جاده‌ای را داشته باشیم و در سال ۹۴ نیز با به‌کارگیری تمام امکانات و عوامل اجرایی و منابع مالی و همدلی این میزان را کاهش می‌دهیم.

وی افزود: باید برای امسال یک پروسه زمانی کوتاه‌مدت برای جاده‌ها وضعیت مطلوب به وجود آوریم وظیفه ذاتی راه و شهرسازی با همه ظرفیت و منابع شرایط بهره‌برداری از جاده‌ها را به وجود آورند.

ملکی بابیان این‌که ارتقاء آزادراه‌ها نیز وظایف راه و شهرسازی است بیان کرد: آزادراه‌های استان شامل ۱۰۴ کیلومتر آزادراه خرم‌آباد – پل زال است و با پیگیری استاندار ۱۳۵ کیلومتر آزادراه خرم‌آباد – اراک است که یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان در دستور کار قرارگاه خاتم قرارداد که ۶۰ درصد آن را دولت و ۴۰ درصد آن را قرارگاه خاتم به‌عنوان مشارکت در پروژه قبول می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در رابطه با راه‌آهن خرم‌آباد -دورود گفت: قطعه نخست راه‌آهن خرم‌آباد -دورود به طول ۱۱۴ کیلومتر با ۴۶۰ میلیون در دستور کار قرارگاه خاتم است که حدود ۱۱ کیلومتران تونل است.

 

منبع: تسنیم

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار