سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43991
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۴ نظر
خانه » اخبار برتر » هدف آشکار فتنه ۸۸ براندازی بود/ دولتمردان مراقب باشند مورد استفاده عوامل فتنه قرار نگیرند
Print This Post
ويژه يوم الله 9 دي/ در گفتگو با جانشين معاونت سياسي سپاه

جانشین معاونت سیاسی سپاه با اشاره به برخی تلاش ها برای فراموش شدن فتنه ۸۸ و خیانت هایی که به نظام و مردم شد گفت: کسانی که در فتنه نقش داشتند و اکنون به برخی مسئولیت ها دست یافته اند، در صدد تبرئه خودشان هستند تا افکار عمومی نسبت به آنها بازسازی شود و زمینه بازگشت بیشتر آنها به قدرت فراهم شود.

به گزارش سلام دلفان، دکتر علی مرادزاده جانشین معاونت سیاسی سپاه ؛ هدف آشکار فتنه ۸۸ را براندازی نظام عنوان کرد و گفت: تغییر قانون اساسی، محدود کردن رهبری و اختیارات او و ایجاد تساهل و تسامح در اجرای احکام دینی، هدف هایی بود که در فتنه ۸۸ دنبال می شد.

 

وی تصریح کرد: فتنه ۸۸ تلاشی بود برای تغییر هویت انقلابی و اسلامی به هویت لیبرالی.

 

وی عوامل و ایجاد کنندگان فتنه ۸۸ را مورد اشاره قرار داد گفت: اردوگاهی تشکیل شده بود از بازیگران داخلی و خارجی. در بعد خارجی، دولت های غربی، سرویس های جاسوسی، سفارتخانه های خارجی در تهران و رسانه هایشان و در داخل نیز سران فتنه و افرادی از جریان اصلاحات، حزب کارگزاران، مجمع روحانیون مبارز و گروه هایی از این قبیل شرکت داشتند.

 

مرادزاده با اشاره به برخی تلاش ها برای به فراموشی سپرده شدن فتنه ۸۸ و خیانت هایی که به نظام و مردم شد گفت: کسانی که در فتنه نقش داشتند و اکنون به برخی مسئولیت ها دست یافته اند، در صدد تبرئه خودشان هستند تا افکار عمومی نسبت به آنها بازسازی شود و زمینه بازگشت بیشتر آنها به قدرت فراهم شود.

 

وی خطر استفاده فتنه گران از برخی دولتمردان را گوشزد کرد و با بیان اینکه دولتمردان باید ازاینکه ابزار دست فتنه گران شوند پرهیز کنند گفت: آنها هم در جلسات رأی اعتماد و هم در مصاحبه های مختلف، فتنه و تندروی را محکوم کرده اند، بنابراین اگر کسی خواستار تبرئه فتنه گران و آزادی آنها باشد و حاضر نباشد ادبیات مرتبط با فتنه را به کار بگیرد، دچار یک نوع نفاق سیاسی و دوگانگی در رفتار می شود.

 

وی با یادآوری خسارات مادی و معنوی که فتنه ۸۸ به نظام وارد کرد گفت: در بعد مادی، مطابق برآوردهای صورت گرفته بیش از ۸۶ میلیاردتومان هزینه وارد شد. همچنین صدمات جانی به نیروهای انتظامی و امنیتی وارد شد، به گونه ای که ۸ نفر از این عزیزان به شهادت رسیدند.

 

جانشین معاونت سیاسی سپاه، لطمه مهمّی که به نظام وارد شد را لطمه «حیثیتی» نامید و خاطرنشان کرد: لکه دارشدن حیثیت نظام، کاهش اعتبار آن در منطقه و جهان با ادعای تقلب، شکنجه و آزار جنسی و نبود آزادی سیاسی لطمات حیثیتی است که به نظام وارد شد. فتنه گران چرا نمی آیند بگویند اشتباه کردیم و این اتهامات دروغ است.

 

وی افزود: از سویی دیگر به برخی جایگاه ها و نهادهای حاکمیتی مثل اصل ولایت فقیه، شورای نگهبان، نیروهای نظامی، سپاه و بسیج هجمه هایی صورت گرفت. همچنین اذهان عمومی را تشویش کردند و باعث ایجاد بدبینی بین مردم و حاکمیت شدند. خب این ها را چه کسی جبران می کند.

 

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: بنابر اطلاعات ما، سران فتنه همچنان می گویند اگر هم آزاد شویم باز همان حرف ها را خواهیم گفت. در حالی که اگر آنها اظهار ندامت و پشیمانی بکنند، نظام نظام رحمت است و با آنها مدارا می کند.

 

مرادزاده امیدوار کردن دشمنان نظام را یکی از جرم های فتنه گران دانست و گفت: غربی ها قبل از انتخابات ۸۸ اعلام کرده بودند که حاضر هستند پرونده هسته ای را به رسمیت بشناسند، امّا فتنه گران پیغام دادند که عجله نکنید، هنوز برای  فروپاشی نظام از درون فرصت وجود دارد. تحریم ها نیز به همین خاطر بود که فتنه گران دشمنان را به طمع انداختند و از آنان خواستند که به ایران فشار بیاورند.

 

وی با اشاره به حصر سران فتنه و تلاش هایی که این روزها برای آزادی آنان صورت می گیرد گفت: حصر سران فتنه، بعد از انتخابات و یا حتّی ۹ دی اتفاق نیفتاد و آنها تا یک سال و نیم بعد از انتخابات نیز آزاد بودند. و زمانی که مردم و نظام خودشان را برای گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب در سال ۸۹ آماده می کردند آنها به هوادارن خود پیام دادند که در مقابل ۲۲ بهمن، ما ۲۵ بهمن به خیابان خواهیم آمد. خب این به معنای مخالفت با نظام است.

 

مرادزاده ادامه داد: در همین زمان بیداری اسلامی در جریان بود و سران فتنه به مردم مصر که بر اساس بیداری اسلامی قیام کرده بودند و نیز به معارضان سوریه پیام دادند همانطور که شما برای تغییر حکومتتان قیام کردید، ما هم ۲۵ بهمن برای تغییر حکومت و کشاندن بیداری اسلامی به داخل ایران تلاش می کنیم. به همین دلیل، شورای عالی امنیت ملّی یک سال و نیم بعد از انتخابات این ها را در حصر قرار داد. وقتی هم این شورا وارد می شود یعنی اینکه کشور در حالت امنیتی قرار گرفته و پای بود و نبود نظام در میان است.

 

وی افزود: در کدام یک از این کشورهایی که مدعی حقوق بشر هستند تا این اندازه به براندازان آزادی عمل می دهند و کسانی که کشور را به ناامنی و آشوب کشده اند می توانند در حاکمیت نفوذ کنند.

 

وی پیرامون برخی اظهارات گفت: اینکه در برخی تریبون های رسمی و اجرایی گفته می شود همانطور که امام حسین حر را بخشید، اینها باید بخشیده شوند، آنها اگر تاریخ را مرور کنند می فهمند که حر توبه کرد و پذیرفته شد، خب اینها بیایند توبه کنند. کسانی که این سخنان را می گویند، یا خودشان را به نادانی می زنند یا منافعشان اقتضا می کند.

 

وی با اشاره به روانشناسی حضور مردم در حماسه ۹ دی گفت: برخی می گفتند ما آمدیم چون به امام حسین(ع) اهانت شده و اندیشه عاشورا به خطر افتاده، برخی می گفتند ما به فرمان ولی فقیه آمدیم، چون به اصل ولایت فقیه و شخص رهبری اهانت شده. برخی می گفتند ما به خاطر امنیت کشور آمده ایم و برخی ها هم به خاطر استقلال کشور به صحنه آمده بودند چون استکبار جهانی و سرویس های جاسوسی دخالت کرده بودند. همه اینها دلایل منطقی و درستی است که مردم به خاطر آن به صحنه آمدند و حضرت آقا فرمودند دل ها دست خداست و اراده ها را خدا به صحنه آورد.

منبع:خبرگزاری دانشجو

  1. مرگ بر کسانی که فتنه۸۸رو رقم زدند و
    درود خدا بر امام خامنه ای که به آن وضعیت خفت بار خاتمه دادند

    عشق فقط خامنه ای

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار