سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 46767
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » عوارض ۵۰ هزار تومانی برای اتوبان قم-گرمسار
Print This Post

اتوبان قم – گرمسار افتتاح شده است اما عوارض ۵۰ هزار تومانی این اتوبان ۱۵۲ کیلومتری سبب شده تا کامیون ها و سواری مسیر جاده قدیم قم به تهران را به جای استفاده از این اتوبان ترجیح دهند.

به گزارش سلام دلفان، آزادراه قم به گرمسار یا همان حرم تا حرم به طول ۱۵۲ کیلومتر افتتاح شده است اما طبق گزارش های مردمی، کامیون ها و سواری به دلیل عوارض بسیار بالای این اتوبان مسیرهای جایگزین را ترجیح می دهند.

بر اساس این گزارش قیمت عوارض تریلرها ۵۰ هزار تومان، کامیون ۳۰ هزار تومان و سواری ۱۰ هزار تومان تعیین شده است. رقمی که مورد انتقاد مردم شده است.

باتوجه به اینکه این آزاد راه مسیر را به ۸۵ کیلومتر و زمان سفر را به ۱۵۰ دقیقه کاهش می دهد و از سوی دیگر ۵۰۰ میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین و ۲۰۲۰ میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف گازوئیل صورت می گیرد و از لحاظ اقتصادی نیز ۴۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال صرفه جویی از احداث آزاد راه قم به گرمسار حاصل می شود اما با تمام این مزیت ها وسایل نقلیه سبک و سنگین حاضر نیستند عوارض چند ده هزار تومانی را پرداخت کنند.

یکی از رانندگان کامیون با انتقاد از گران بودن عوارض این اتوبان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، گفت: اینکه گفته شد عوارض کامیون ها ۵۰ هزار تومان است را تاکید می‌کنم. البته در زمان و مصرف سوخت صرفه جویی صورت می گیرد اما باید تناسبی بین عوارض جاده و میزان صرفه جویی سوخت باشد.

استفاده از آزاد راه توجیه اقتصادی ندارد

علی رحمانی افزود: با تمام مزیت ها و صرفه جویی هایی که این مسیر برای رانندگان دارد اما استفاده از آزاد راه قم به گرمسار برای رانندگان توجیه اقتصادی ندارد.

حسن رحمتی دیگر راننده خودرو سنگین گفت: باتوجه به قیمت بسیار بالای عوارض این مسیر بنده از مسیرهای جایگزین استفاده می کنم و حاضر به پرداخت این رقم نیستم.

وی ادامه داد: در حال حاضر تمام برنامه ریزی های من بر عدم استفاده از این مسیر است، امیدوارم مسئولان در قیمت عوارض این مسیر تجدید نظر کنند تا مردم مایل به استفاده از این اتوبان باشند.

جاده قدیم قم به تهران دوباره شلوغ شد

رانندگان برای افتتاح این اتوبان سال ها انتظار کشیده اند اما این انتظار فایده ای نداشته است زیرا این تصمیم نسنجیده در قیمت گذاری عوارض آزاد راه قم به گرمسار سبب فرار و اعتراض رانندگان شده است که نتیجه آن شلوغ شدن دوباره جاده قدیم قم به تهران شده است، جاده ای که امنیت و ظرفیت کافی برای تردد حجم عظیم خودروهای سبک و سنگین را ندارد.

طبق گفته مسئولان برای آزاد راه ۱۵۲ کیلومتری قم به گرمسار، پیش بینی شده بود، عوارض این آزاد راه به ازای هر کیلومتر بین ۲۵ تا ۳۰ تومان یعنی کل مسیر ۴هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شود.

فاز نخست آزاد‌راه قم – گرمسار به طول ۱۵۲ کیلومتر از سه استان قم، تهران، سمنان عبور می‌کند که موجب کاهش ۸۵ کیلومتری این مسیر شده است و دارای ۶ خط در قالب سه خط رفت و سه خط برگشت است.

 

منبع :میزان

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار