سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48570
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آزادی زندانیان با وثیقه‌های جعلی
Print This Post

زنی سابقه‌دار با راه‌اندازی بانــد بزرگ جعــــل و کلاهبرداری، زندانیان را با وثیقه‌های جعلی آزاد می‌کرد.

به گزارش سلام دلفان، این زن میلیون‌ها تومان از خانواده زندانیان کلاهبرداری کرد اما سرانجام فعالیت مخفیانه اعضای باند او برملا و همه آنها دستگیر شدند.چندی قبل بازپرس دادسرای رسیدگی به جرائم اقتصادی برای یکی از متهمان قرار وثیقه صادر و وی را راهی زندان کرد. این متهم می‌توانست با تهیه وثیقه مورد نظر آزاد شود اما وقتی یک جلد سند ملکی را برای بررسی به دادسرا سپرد معلوم شد سندش جعلی است و می‌خواهد با سپردن این سند از زندان فرار کند. به این ترتیب نه‌تنها این متهم آزاد نشد بلکه پرونده‌ای جدید به‌خاطر استفاده از سند جعلی علیه او تشکیل داده شد. تحقیقات از این مرد نشان می‌داد او از جعلی‌بودن سند بی‌اطلاع بود و خانواده‌اش وثیقه‌گذار را در آگهی روزنامه‌ها پیدا کرده بودند.

اولین سرنخ

متهم در این‌باره به مأموران گفت: بازپرس رسیدگی‌کننده به پرونده برایم قرار وثیقه صادر کرده بود اما من سندی برای سپردن به دادگاه نداشتم. به همین دلیل خانواده‌ام دنبال وثیقه‌گذار بودند تا بتوانند مرا آزاد کنند. آنها در آگهی روزنامه‌ها با فردی آشنا شدند که ادعا می‌کرد در قبال دریافت پول حاضر است برای آزادی من سند ملکی به دادگاه بسپارد. من هم که از زندانی‌بودن خسته شده بودم از خانواده‌ام خواستم به هر قیمتی که شده من را آزاد کنند. آنها هم چندمیلیون تومان به این مرد پرداخت کردند و او هم سندی را برای آزادی‌ام دراختیارشان گذاشت اما در دادسرا معلوم شد سند جعلی است.

شبکه‌ای تودرتو

کارآگاهان آگاهی حتم داشتند فردی سابقه‌دار و کاملا حرفه‌ای در پشت پرده این ماجرا قرار دارد. از سویی آگهی این فرد در روزنامه‌ها نشان می‌داد او با این ترفند زندانیان زیادی را فریب داده است. به همین دلیل تحقیقات وسیعی در این‌باره آغاز شد. بررسی‌های اولیه نشان می‌داد این مرد که وکیل دادگستری است در غرب پایتخت دفتری راه‌اندازی کرده و در آنجا با طعمه‌هایش دیدار می‌کند. با وجود این ادامه تجسس‌ها نشان می‌داد افراد دیگری نیز در این کار دخیل هستند و این مرد تنها یکی از اعضای باندی تودرتوست و فقط وظیفه پیداکردن طعمه‌ها را بر عهده دارد و علاوه بر او زنی سابقه‌دار و ۴نفر دیگر وظیفه جعل سند و نامه‌های قضایی را برعهده دارند.

به این ترتیب مأموران پلیس آگاهی در عملیاتی ضربتی ۴نفر از اعضای این باند را دستگیر کردند اما یکی از آنان توانست بگریزد.با آغاز بازجویی از متهمان جزئیات بیشتری از اقدامات مجرمانه اعضای این باند افشا شد. شیوه کار آنها به این شکل بود که از مدت‌ها قبل در روزنامه‌ها آگهی منتشر و ادعا می‌کردند می‌توانند زندانیانی را که برای آزادی به فیش حقوقی نیاز دارند آزاد کنند.

آنها با این شیوه پول کلانی به جیب می‌زدند و در ادامه نقشه‌های بزرگ‌تری طراحی می‌کردند. آنها در ادامه زندانیانی را که برای آزادی به سند ملکی احتیاج داشتند از طریق آگهی‌دادن در روزنامه‌ها به دام می‌انداختند و بعد از عقد قرارداد با آنها و گرفتن چند میلیون پول، برای آزادی‌شان سندهای جعلی گرو می‌گذاشتند. همچنین معلوم شد سرکرده این باند زنی سابقه‌دار است که از چند جاعل حرفه‌ای استفاده می‌کند.

آنها با تبحری خاص ابتدا فرم‌های خام اداره‌های دولتی را به‌دست می‌آوردند و در ادامه مهرها و نامه‌های قضایی را جعل می‌کردند و حتی از سازمان‌های مختلف استعلام‌های جعلی می‌گرفتند. از سوی دیگر اعترافات دستگیر‌شدگان نشان داد در مدت فعالیت خود در تهران و حومه و استان‌های اردبیل و کردستان با این ترفند چند زندانی را آزاد کرده و پول‌های کلانی به جیب زده‌اند.

تحقیقات ادامه دارد

سرهنگ مسعود منفرد، جانشین پلیس آگاهی ناجا می‌گوید: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد تاکنون اعضای این باند برای ۳۰زندانی به دادسرا سند جعلی ارائه کرده‌اند و موفق شده‌اند ۷نفر را که مرتکب جرائم اقتصادی شده بودند و به وثیقه‌های میلیاردی نیاز داشتند آزاد کنند که همه این افراد دوباره دستگیر و زندانی شده‌اند. سرهنگ منفرد همچنین به شهروندان توصیه کرد درخصوص آگهی‌های روزنامه‌ها بررسی کنند و تحقیقات کاملی انجام دهند تا در دام باندهای کلاهبرداری گرفتار نشوند. به گفته وی اعضای این باند در بازداشت به‌سرمی‌برند و تحقیقات از آنان ادامه دارد.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار