سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45558
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سرقت از پدر بزرگ برای مسافرت نوروزی
Print This Post

پیرمرد وقتی متوجه شد که ۲۷ میلیون تومان پول از حسابش سرقت شده تصمیم به شکایت گرفت، غافل از اینکه پشت پرده ماجرا نوه‌هایش هستند.

پیرمرد وقتی متوجه شد که ۲۷ میلیون تومان پول از حسابش سرقت شده تصمیم به شکایت گرفت، غافل از اینکه پشت پرده ماجرا نوه‌هایش هستند.

به گزارش همشهری، چند روزی بود که پیرمرد ۹۰ ساله پیامک‌هایی دریافت می‌کرد مبنی بر اینکه از حسابش پول برداشت شده است. او ابتدا تصور می‌کرد که پیامک‌ها مربوط به خریدها و سودبانکی‌اش است اما وقتی متن پیامک‌های بانکی را به یکی ازآشنایانش نشان داد متوجه شد که در این مدت ۲۷ میلیون تومان پول از حسابش برداشت شده است.

برای همین راهی بانک شد و با عصبانیت پیامک‌ها را به کارمند بانک نشان داد و مدعی شد که در این مدت پولی از حسابش برداشت نکرده است. آنجا بود که فهمید برداشت پول به‌صورت اینترنتی بوده است. همین باعث شد که با راهنمایی کارمند بانک وی به طرح شکایت بپردازد.

با شکایت او، تیمی از مأموران پلیس فتا تحقیقات خود را در این زمینه شروع کردند. با توجه به اینکه سارق یا سارقان اینترنتی رمز دوم حساب بانکی پیرمرد را داشتند فرضیه سرقت از سوی آشنا قوت یافت. بنابراین کارآگاهان به ردیابی دست زدند تا اینکه سرانجام در اقدامات اطلاعاتی خود دریافتند که پشت پرده ماجرا ۲نفر از نوه‌های پیرمرد هستند.

آنها که خواهر و برادر بودند بازداشت شدند. هرچند در ابتدا خود را بی‌گناه می‌دانستند اما وقتی شواهد و مدارک را علیه خود دیدند لب به اعتراف گشودند و به سرقت اینترنتی اعتراف کردند. پسرجوان به مأموران گفت: پدربزرگم سنش بالا بوده و دارای اختلال حواس است. از سوی دیگر ثروت زیادی دارد. برای همین من و خواهرم از مدت‌ها قبل نقشه کشیدیم تا از حسابش پول برداشت کنیم و اصلا تصورش را نمی‌کردیم او متوجه شود.

ما همه هدفمان این بود که پول پس انداز کنیم تا همراه خانواده به سفر نوروزی برویم. وی ادامه داد: برای اجرای این نقشه یک روز به خانه پدربزرگم رفتیم و وقتی او خوابیده بود همراه خواهرم همه اتاقش را گشتیم تا کارت عابربانکش را پیدا کردیم سپس به نزدیک‌ترین خودپرداز محل رفتیم و رمز دوم از حسابش گرفتیم. وی ادامه داد: بعد از آن به‌مدت ۱۰روز دست به برداشت پول از حسابش به‌صورت اینترنتی زدیم.

وی ادامه داد:۲۷میلیون تومان پول از حسابش سرقت کردیم و قرارمان این بود که یک خودرو بخریم و با بخشی از آن پول برای عید نوروز به سفر برویم که لو رفتیم. سرهنگ سلمان آدینه وند فرمانده انتظامی پاکدشت با اعلام این خبر به همشهری گفت:این خواهر و برادر بعد از اعتراف به سرقت در درنیای مجازی از حساب پدربزرگ ۹۰ساله خود در اختیار قاضی پرونده قرار گرفتند. این در حالی است که تمامی مبلغ ۲۷۰میلیون ریال که از حساب پیرمرد برداشت شده بود به‌حساب پیرمرد برگردانده شد.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار