سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 49717
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » با آجیل‌های باقی مانده از عید چه کنیم؟
Print This Post

ایام تعطیلات عید که تمام می شود، دیگر خبری از دید و بازدید و مهمانی و شب نشینی های دوره ی تعطیلات نیست…

به گزارش سلام دلفان، ایام تعطیلات عید که تمام می شود، دیگر خبری از دید و بازدید و مهمانی و شب نشینی های دوره ی تعطیلات نیست. کلی از میوه ها و شیرینی هایی که برای عید دیدنی خریداری شده اند زیاد می ماند و خانم خانه می ماند که با ‌آن ها چه کند.

یکی از اقلامی که بیشتر از سایر چیزها اضافه می آید، آجیل است. این آجیل اگر در روز سیزده به در تمام نشود، دیگر معلوم نیست چقدر عمر خواهد کرد و معمولا بعد از مدتی بو می گیرد و دور ریخته می شود. اما کدبانوها می دانند که می توانند تهدید باقی ماندن آجیل را به فرصت تبدیل کنند!

شاید تا به حال نه تنها ترشی آجیل نخورده باشید که حتی اسمش را هم نشنیده باشید. اما بدانید که این ترشی وجود دارد و یکی از محبوب ترین ترشیجات هم هست. طعم ترشی آجیلی ملس است شما می توانید بنا بر ذائقه خود برگه زردآلو و سرکه آن را کم یا زیاد کنید.

برای درست کردن این ترشی به مواد زیر احتیاج دارید که این مواد می تواند همان آجیل های باقی مانده از ایام عیدتان باشد:

بادام هندی ۲۰۰ گرم
بادام ۲۰۰ گرم
گردو ۲۰۰ گرم
پسته ۲۰۰ گرم
برگه زردآلو ۲۵۰ گرم
آب جوش سه و نیم پیمانه(۶۰۰ میلی‌لیتر)
سرکه سفید سه و نیم پیمانه(۶۰۰ میلی‌لیتر)
چوب دارچین چند تکه کوچک
هل یک و نیم قاشق چایخوری

برای تهیه این آجیل، تمام مغزها را به طور جداگانه در آب خیس کنید و پوست آن‌ها را جدا کنید. آن‌ها را روی یک پارچه تمیز پهن کنید تا کاملاً خشک شوند. برگه‌ها را ۱ شب با آب‌جوش خیس کنید تا کاملاً نرم شوند سپس سرکه را هم اضافه کرده و ظرف را روی حرارت قرار دهید تا چند دقیقه بجوشد.

سپس آن‌ها را در مخلوط کن ریخته و پوره کنید تا به صورت سس در آید بعد ادویه‌ها و آجیل را هم اضافه کنید و خوب مواد را با هم مخلوط کنید و بعد از سرد شدن ترشی را در یک شیشه تمیز ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که تمام آجیل‌ها باید به صورت خام مصرف شوند و طعم این ترشی ملس است شما می توانید بنا بر ذائقه خود برگه زردآلو و سرکه آن را کم یا زیاد کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار