سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 50744
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » آسفالت مسیر ارتباطی امامزاده ابراهیم (ع)خواست عمومی مردم دلفان
Print This Post
«مسیر بابازرگ همت مسئولین را می طلبد»

هر ساله خیل عظیمی از عاشقان اهل بیت(ع) دل به آستان مقدس این امامزاده سپرده و برای زیارت این بارگاه مقدس رنج سفر را به جان خریده و راهی دلفان می شوند که البته با مشکلاتی از جمله نبود راه مناسب و امکانات رفاهی و اقامتی مواجه هستند.

به گزارش سلام دلفان، هر ساله خیل عظیمی از مردم استان لرستان و استان های همدان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان و سایر نقاط کشور دل به آستان مقدس این امامزاده سپرده و برای دیدار و زیارت این بارگاه مقدس رنج سفر را به جان خریده و راهی دیار دلفان می شوند که البته با مشکلاتی از جمله نبود راه مناسب و امکانات رفاهی و اقامتی مواجه هستند.

یکی از مشکلات عمده این زیارتگاه نبود راه آسفالت است که در سال گذشته قرارگاه سازندگی خاتم النبیاء کار آسفالت 35 کیلومتر از این مسیر را انجام داد

وجود بارگاه مقدس امامزاده ابراهیم(ع) در کنار طبیعت اعجاب انگیز منطقه تلفیقی از فرهنگ و طبیعت را در کنار هم به زیبایی هر چه تمامتر پدید آورده است و در صورت همت مسئولین این منطقه می تواند به عنوان قطب گردشگری مذهبی و تفریحی در سطح کشور معرفی شود تا ضمن آشنایی بیشتر مردم با این امامزاده مقدس، زمینه اشتغالزایی و توسعه منطقه را نیز فراهم نماید.r4742_1

در همین زمینه بخشدار مرکزی نورآباد گفت: این مسیر ارتباطی که 65 کیلومتر طول دارد تا روستای کن خان آسفالت شده است و 25 کیلومتر آن فاقد جاده دسترسی است .

وی ، اظهار داشت : این در حالی است این محور در مناطق جنگلی شهرستان دلفان واقع شده است که دارای جاذبه های طبیعی بکر و دست نخورده ای است که علاقمندان و گردشگران می توانند علاوه بر جاذبه های طبیعی به زیارت امامزاده ابراهیم (ع) نائل شوند.

به گفته این مسئول ، آسفالت این محور ارتباطی علاوه بر دسترسی علاقه مندان به مکان زیارتی امامزاده ابراهیم (ع) ، زمینه رفاه و تردد آسان اهالی 30 روستای شهرستان دلفان را نیز فراهم می کند.

ابوالقاسم خسروپور افزود: به سبب نبود جاده دسترسی مناسب اهالی 30 روستای این مسیر در فصل زمستان برای رفت و آمد و درمان بیماران خود با مشکلات فراوانی مواجه شده اند که متاسفانه در برخی موارد شاهد مرگ بیماران منطقه بودیم.

بخشدار مرکزی نورآباد ، تخصیص اعتبار از محل اعتبارات گردشگری را برای آسفالت این مسیر را ضروری خواند و بیان داشت : آسفالت این مسیر ارتباطی موجب شکوفایی منطقه میربگ جنوبی می شود و زمینه تبدیل شدن این منطقه به قطب گردشگری در شهرستان دلفان فراهم می کند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار