سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51668
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » نخستین پرواز آزمایشی “خرم آباد – نجف” تا پایان اردیبهشت ماه جاری بر قرار می شود
Print This Post

هوشنگ بازوند گفت: با توجه به رایزنی ها و اقدامات انجام شده، تلاش می شود این پرواز تا پایان ماه جاری برقرار شود.

به گزارش سلام دلفان، هوشنگ بازوند در گفت و گو با ایرنا گفت: با توجه به رایزنی ها و اقدامات انجام شده، تلاش می شود این پرواز تا پایان ماه جاری برقرار شود.
وی اظهار داشت: برنامه ریزی می شود پروازهای بعدی خرم آباد – نجف به صورت ماهانه با همکاری شرکت هواپیمایی تابان و از فرودگاه خرم آباد انجام گیرد.
وی با اشاره به انجام یک سورتی پرواز در ماه در مسیر خرم آباد – نجف تصریح کرد: در صورت استقبال زائران و همچنین همکاری مسوولان استانهای همجوار، احتمال افزایش سورتی های این پرواز وجود دارد.
بازوند ادامه داد: فرودگاه خرم آباد با توجه به امکانات موجود و اجرای طرح توسعه، قابلیت تبدیل شدن به فرودگاه پایلوت غرب کشور برای اعزام به عتبات عالیات را دارد.
استاندار لرستان در خصوص طرح توسعه فرودگاه خرم آباد اضافه کرد: طرح توسعه فرودگاه خرم آباد با هفت زیر مجموعه در دست اقدام است که پیشرفت کلی این طرح ۱۸٫۲ درصد می باشد.
بازوند ادامه داد: این طرح از محل اعتبارات تملک دارایی استان و با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با برآورد اعتبار ۵۲۰ میلیارد ریال در دست احداث است.
وی با اشاره به آغازطرح در سال گذشته و مدت زمان ۲۴ ماهه اجرای طرح اظهار داشت: این طرح هم اکنون ازسه منبع تامین اعتبار شده و بنا بر اعلام اداره کل راه و شهرسازی استان تاکنون ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی، ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ستاد حوادث و ۵۰ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات سفر به آن اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه تطویل باند فرودگاه و ارتقای مقاومت آن ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: حجم خاکبرداری طرح ۵۸۵ هزار متر مکعب ،حجم آسفالت آن ۶۷ هزار تن برآورد شده و تاکنون نیز بیش از شش هزار تن قیر مورد نیاز از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین و به پیمانکار تحویل داده شده است.
بازوند توسعه ترمینال فرودگاه از چهار هزار به ۱۰ هزار متر را از دیگر طرح های هفت گانه توسعه فرودگاه عنوان کرد و افزود: ساختمان هواشناسی فرودگاه نیز در زمینی به مساحت ۲۷۰ متر مربه به طور کامل اجرایی شده است.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار