سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 53876
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ۱۲۰ هزار تن کاهش تولید گندم در لرستان برآورد شده است
Print This Post
مدیرجهادکشاورزی لرستان :

مدیر جهاد کشاورزی لرستان گفت: برآورد می‌شود که امسال در پی خشکسالی و سرمازدگی استان، ۱۲۰ هزار تن تولید گندم در لرستان کاهش یابد.

به گزارش سلام دلفان، کیانوش حمیدیان اظهار داشت: به دنبال انجام کشت پاییزه گندم و جو، کشاورزان استان اکنون در حال برداشت این محصولات هستند.

وی با اشاره به اینکه در رابطه با محصولات جو و گندم استان دو مشکل اساسی وجود دارد، افزود: نخست اینکه در ماه‌های دی تا اسفندماه، با عدم بارندگی کافی در استان به‌ویژه در مناطق جنوبی مواجه شدیم که تاکنون 70 تا 80 درصد مزارع گندم و جو براثر عدم بارندگی خسارت‌دیده‌اند.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: دوم اینکه، در روزهای ششم، هفتم و پانزده اردیبهشت‌ماه، سرمازدگی‌هایی رخ داد که در چند سال اخیر بی‌سابقه بوده و این سبب شد که بسیاری از مزارع گندم  خسارت ببینند.

وی بابیان اینکه در اثر سرمازدگی، به بیش از 70 درصد مزارع گندم دیم شهرستان نورآباد خسارت واردشده، تصریح کرد: اگر گندم لرستان دچار خشکسالی و سرمازدگی نمی‌شد، شاید امسال میزان گندم تولیدی استان به 600 هزار تن و میزان خرید هم  به 450 هزار تن می‌رسید ولی با شرایط ایجاد شده، برآورد شده که امسال 120 هزار تن کاهش تولید گندم در لرستان داشته باشیم.

تسنیم

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار