سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 57588
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ۲۵درصد مدارس شهرستان دلفان تخریبی است/ احداث درمانگاه فرهنگیان ، خانه معلم و اردوگاه دانش آموزی از نیازهای دلفان است
Print This Post
در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دلفان مطرح شد؛

سرپرست فرمانداری شهرستان دلفان گفت : ۲۵درصد مدارس این شهرستان فرسوده و تخریبی است.

به گزارش سلام دلفان، جعفر طولابی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دلفان افزود: این درصد شامل ۱۸۵ کلاس درس در قالب ۵۲ آموزشگاه روستایی و شهری است که نیازمند اعتبارجهت تخریب ، نوسازی و بازسازی است .

به گفته وی ، بیش از پنج هزار و۸۰۰ نفر از دانش آموزان شهرستان دلفان که سه هزار و ۲۰۰ نفر آن روستایی و دوهزار ۶۰۰ نفر دانش آموز شهری در این مدارس تحصیل می کنند .

این مسئول ، ناکافی بودن مکان های آموزشی در شهرستان دلفان را یکی از مشکلات آموزش و پرورش این شهرستان عنوان کرد و تصریح کرد : امیدواریم از محل اعتبارات سال ۹۴ و ماده ۱۸۰ بتوانیم اعتبار مناسبی برای احداث مدارس جدید در این شهرستان تخصیص دهیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دلفان نیز در این جلسه از اهدا ۲۱ قطعه زمین به مساحت ۴۸ هزار متر مربع خبر داد و افزود: این زمین ها هشت میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال ارزش ریالی دارند که توسط خیران و اهالی روستاها به آموزش و پرورش این شهرستان اهدا شده است .

احمد کاظمی اظهار داشت : با توجه به زمین های اهدایی و مکان های قبلی مدارس، آموزش و پرورش شهرستان دلفان آماده همکاری با اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان لرستان جهت تخریب و بازسازی ۲۳ آموزشگاه با ۱۵۰ کلاس درس است .

وی ادامه داد : هنرستان ۱۵ کلاسه شهید چمران که از محل اعتبارات ملی درشهرستان دلفان در دست ساخت است با گذشت سه سال از شروع ساخت آن تنها ۱۵ درصد پیشرفت کاری دارد که به علت نبود اعتبار این طرح هم اکنون متوقف شده است .

کاظمی ، همچنین احداث درمانگاه فرهنگیان ، پژوهش سرای دانش آموزی ، خانه معلم و اردوگاه دانش آموزی را از نیازهای آموزش و پرورش شهرستان دلفان عنوان کرد و خواستار پیگیری مسئولان استانی و شهرستانی برای اجرایی شدن آنان شد .

به گفته وی ، در شهرستان دلفان ۲۱۶ مکان آموزشی وجود دارد که از این تعداد ۳۴ مکان در شهر نورآباد و ۱۸۲ مکان در روستاهای این شهرستان واقع شده است .

آموزش وپرورش شهرستان دلفان هزار و ۷۰۰ فرهنگی و بیش از ۲۷ هزار دانش آموز دارد .

 

منبع : ایرنا

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار