سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58480
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » مدیران سابق آموزش و پرورش لرستان‌ گرد هم آمدند + حواشی و عکس
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

اولین همایش مدیران کل آموزش و پرورش لرستان پس از انقلاب با حضور ۹ مدیر کل آموزش و پرورش لرستان از سال ۱۳۵۸ تا کنون برگزار شد.

به گزارش سلام دلفان، محمد حسن خشنود  اولین مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در دوران انقلاب گفت : این نگاه ارزشی نشان از اعتقاد متولیان آموزش و پرورش به تکریم و تعظیم مقام معلم دارد . وی خاطر نشان کرد : تحول عظیمی که در دستگاه تعلیم و تربیت لرستان رخ داده است  نشان از برنامه محوری ،پژوهش مداری و روحیه اخلاق گرایانه دکتر کریمی فر دارد . خشنود تاکید کرد : این حرکت می تواند الگوی سایر مدیران اجرایی در فراهم کردن بستر همدلی و هم زبانی در سازمان های دولتی باشد . عکس دسته جمعی مدیران سابق آموزش و پرورش لرستان

جعفر حسین زاده ملکی نیز آموزش و پرورش را نهادی فرهنگی خواند که شاکله اصلی آن بر امور خیر و خداپسندانه برقرار است . وی تصریح کرد آموزش و پرورش خیر و برکت است  . وی در ادامه با اشاره به خاطرات دوران دفاع مقدس بر حضور پررنگ و اثرگذار فرهنگیان و دانش آموزان تاکید کرد و گفت : فرهنگیان و دانش آموزان در تمام دوران ها به خصوص در دوران انقلاب  محور فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی بودند .  حسین زاده ملکی هم  از زحمات مدیر کل آموزش و پرورش لرستان تقدیر کرد و گفت : این حرکت یعنی اهتمام به جایگاه علم ، دانش و معلم  کاری تاثیر گذار و ارزشی است که باید به آن ارج نهاد .

عباسعلی محمد خانی هم تاکید کرد : ابتکار آموزش و پرورش در تجلیل از مدیران کل سابق کاری با ارزش و  قابل تحسین است . وی تاکید کرد : بخش  عظیمی از رسالت این نهاد عملی است و در قالب شعار تحقق نمی یابد . محمد خانی خاطر نشان کرد : تشکر و سپاسگزاری از خادمین و پیشکسوتان کاری است که می تواند به سرعت در بین جامعه رسوخ پیدا کند و به مدارس ،دانش آموزان و خانواده ها انتقال یابد  .وی خاطره حضور خود را در استان لرستان به یادماندنی و لذت بخش خواند و گفت : مهر و صفای باطن مردمان لرستان حلاوت و شیرینی در وجود انسان برجای می گذارد که بر صفحه ذهن او ماندگار و جاودانه می شود .

محمد علائی بوئینی هم تاکید کرد : باید هم و غم نخبگان و چهره های تاثیر گذار پیشرفت ،ترقی و اعتلای آموزش و پرورش باشد . وی تصریح کرد : آموزش و پرورش باید از حواشی و هیجانات کاذب پرهیز کند و صرفا ً در ریل اصلی تعلیم تربیت عبور کند و متمرکز شود .

علی اصغر اسفندیار پور مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در سالهای ۷۶ تا ۸۲ هم  ‘گفت : تربیت خدا محور مهمترین اصلی است که باید بر آن متمرکز شد و بر مدار آن حرکت کرد . وی با استناد به آیاتی از قرآن کریم گفت : علت اصلی مشکلات مردم ،دوری آنها از معنویات و یاد خداست . وی بر این نکته تاکید کرد و گفت : مسلمانان به پشتوانه مبانی محکم ارزشی می توانند  در مسیر کمال حرکت کنند . اسفندیار پور تاکید کرد : یکی از مشکلات اساسی جامعه امروز ما این است که خداوند به صورت عملی در زندگی مانیست . وی در ادامه به اشعاری از شعرای بزرگ ایرانی اشاره کرد و گفت : این بزرگان در قالب اشعار و امثله بسیاری از مفاهیم عمیق دینی و مذهبی را بیان کرده و دستورالعملی عملی برای انسان فراهم کرده اند .

سید حسین معصومی هم که با دیدی موشکافانه بر حواشی همایش ، به سرودن شعری در وصف مدیران کل اسبق آموزش و پرورش مبادرت کرده بود ، به تلاشها و خدمات صورت گرفته در دستگاه تعلیم و تربیت لرستان اشاره کرد و گفت : برنامه ها و فعالیت های بسیار خوبی در آموزش و پرورش لرستان صورت گرفته است .

محمدرضا ملکشاهی راد هم در سخنانی هدف آموزش و پرورش را تربیت انسان خداگونه معرفی کرد و گفت : تربیت صحیح و خدامحور و جامعه پذیری از جمله اهدافی است که آموزش و پرورش باید به درستی انجام دهد . وی وجود سیستم ارزیابی عملکرد را لازمه مدیریت قانون مدار ذکر کرد و گفت : مدیر نقش محوری در پیشبرد اهداف سازمان دارد و توفیق و یا شکست هر سازمان بستگی به عملکرد مدیران دارد و مدیر مسئول تحقق هدف های سازمان است .  وی کار آموزش و پرورش را در تجلیل از مدیران کل آموزش و پرورش لرستان باارزش خواندو گفت : این خلاقیت و نوآوری باید در بین سایر مدیران هم تسری پیدا کند .

علی ماکنعلی هم در این همایش به رسالت و مسئولیت آموزش و پرورش در جامعه اشاره کرد و گفت : باید با نگاه به رسالت خطیر این دستگاه حرکت های علمی و برنامه محور را انجام داد و به دنبال تاثیر گذاری مثبت بر افکار عمومی بود .

از حواشی مهم این همایش به حضور پر شور و بانشاط فرهنگیان ،پیشکسوتان و مدیران ستادی آموزش و پرورش در طی بیش از سه دهه از انقلاب می توان اشاره کرد .

مدیران سابق آموزش و پرورش لرستان‌ گرد هم آمدند + حواشی و عکس
ردیف جلو از راست: ماکنعلی، محمدخانی، علایی، ملکشاهی‌راد، حسین‌زاده‌ملکی، سیدمجید و سیدماشاء‌الله شاهرخی

در حاشیه:
* در پایان این همایش از زحمات ارزنده محمد‌حسن خشنود(مدیر کل سال‌ ۱۳۵۸) ؛جعفر حسین‌زاده‌ملکی(مدیر کل ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۷)، عباس‌علی محمدخانی‌(مدیر کل ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵)، محمد علایی‌بوئینی(مدیر کل ۱۳۷۶)، علی‌اصغر اسفندیار‌پور‌(مدیر کل ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۲)، سید حسین معصومی(مدیر کل ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴)، محمدرضا ملکشاهی‌راد(مدیر کل ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۶) و علی ماکنعلی(مدیر کل ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۱) که عهده‌دار مسئولیت مدیر کلی آموزش و پرورش لرستان بودند‌، تجلیل شد. همچنین دو نفر از مدیران سابق فوت کرده و دو نفر نیز که دچار بیماری بودند نتوانستند در این مراسم حضور یابند. برخی دیگر نیز به دلایل دیگر در این همایش حضور نیافتند (از جمله این که آدرس و نشانی آن‌ها با وجود تلاش برگزارکنندگان مراسم، پیدا نشد).
* حضور جمعی از فرهنگیان‌، پیشکسوتان و مدیران ستادی آموزش و پرورش در طی بیش از سه دهه از انقلاب در این مراسم جالب توجه بود. سید ماشاء‌الله شاهرخی معاون سابق اداره کل و حجت‌الاسلام سید مجید شاهرخی از جمله این فرهنگیان بودند.
* مدیران آموزش و پروش شهرستان‌های لرستان نیز در این مراسم حضور داشتند.
* هر یک از مدیران سابق بیاناتی کوتاه در این مراسم داشتند.
* با احتساب کریمی‌فر مدیر کل کنونی، در این روز ۹ مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گرد هم آمدند. کریمی‌فر پشت تریبون خاطراتی کوتاه از مدیران هم بیان کرد و گفت که در دوره مدیریت محمدخانی با انتقال وی از پلدختر به خرم‌آباد انجام شده است.
* مهمانان شهرستانی از جمله حسین‌زاده‌ملکی که اهل مشهد است یا محمدخانی و علایی از روز قبل از مراسم در خرم‌آباد حضور یافته و در خانه معلم اسکان یافتند.
* در بخشی از برنامه گروه موسیقی محلی لرستان به خوانندگی مهران غضنفری از فرهنگیان کوهدشت به اجرای برنامه پرداخت که این بخش مورد توجه مدوعوین به خصوص حسین‌زاده ملکی مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در دهه ۶۰ قرار گرفت.
* فهرست اسامی مدیران آموزش و پرورش لرستان برای اولین بار توسط زنده‌یاد حسام‌الدین ضیایی(۱۳۷۰-۱۲۹۸) مسئول سابق کارگزینی آموزش و پرورش لرستان در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ تهیه شد و رضا جایدری مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی یافته که از فرهنگیان استان لرستان است در پائیز ۱۳۹۰ با کسب مجوز از مدیریت و حراست وقت آموزش و پرورش اقدام به تکمیل این فهرست از دهه ۳۰ تا سال ۱۳۹۰ (حدود ۶۰ سال) از روی احکام کارگزینی چند نفر از کارمندان قدیمی آموزش و پرورش لرستان ظرف مدت ۳ ماه پژوهش با همکاری کارگزینی نواحی یک و دو آموزش و پرورش شهرستان خرم‌آباد نمود.
قابل ذکر است اولین رئیس معارف (آموزش و پرورش) خرم‌آباد و لرستان حاج شیخ عزیز‌الله ضیایی بود که در سال ۱۳۰۴ حکم گرفت.

منبع: روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش- یافته

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار