سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58782
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خواسته‌های کاری برخی نیروهای نهادهای لرستان از معاون وزیر کار
Print This Post

روز یک‌شنبه به دنبال حضور “سید حسن هفده‌تن” معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خرم‌آباد شماری از کارکنان برخی از نهادهای لرستان از وی تقاضا کردند به وضعیت نامشخص استخدامی و نیز عدم پرداخت حقوق آن‌ها توسط برخی نهادها و شرکت‌ها رسیدگی شود.

خواسته‌های کاری برخی نیروهای نهادهای لرستان از معاون وزیر کاربه گزارش سلام دلفان، این عده که جلوی اداره کار استان انتظار معاون وزیر را می‌کشیدند با مشاهده وی، خواسته‌های خود را با معاون وزیر در میان گذاشته و تقاضا کردند بر فعالیت کارفرمایان شرکت‌های خدماتی که با ادارات قرارداد می‌بندند در زمینه‌ی رعایت حقوق کارکنان آن‌ها نظاتر بیش‌تری صورت پذیرد.

یکی از این کارکنان به خبرنگار ما گفت: من در یکی از شرکت‌های نیمه‌دولتی استان لرستان کار می‌کنم که شرکت خدماتی tct ban مسئول پرداخت بیمه و حقوق ماست اما متاسفانه نماینده این شرکت حقوق ما را منظم پرداخت نمی‌کند و بیمه ما را نیز با همین وضعیت واریز می‌کند، لذا استرس ناشی از این کار باعث شده که همیشه شرمنده همسر و فرزندانم باشم.
وی که نخواست نامش فاش شود ادامه داد: نماینده این شرکت ماهانه از تهران به لرستان می‌آید و گاهی فهرست حقوقی و برگه‌ها را درآورده و بدون این که به ما به خاطر رابطه استخدامی نامشخص پرداختی داشته باشد، امضاء می‌گیرد که ما حق و حقوق‌مان را تمام و کمال دریافت کرده‌ایم و ما نیز از ترس ناچار آن‌ها را امضاء می‌کنیم!
وی ادامه داد: ما خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی، امنیت شغلی و اجرای قانون کار توسط این شرکت‌های خدماتی که با نهادها قرارداد می‌بندند هستیم و به همین خاطر امروز از معاون وزیر تقاضا کردیم که نسبت به وضعیت ناخوشایند کاری ما رسیدگی کند.
قابل ذکر است استان لرستان بیش از ۲ دهه است که دارای بالاترین نرخ بیکاری در کشور بوده و ماه گذشته نیز خبر انتشار چند نفر با مدرک تحصیلی فوق لیسانس در خرم‌آباد در رسانه‌های مختلف کشور بازتاب گسترده دشات اما هنوز اقدامی عاجل در این زمینه از سوی مسئولان برای حل این معضل در لرستان صورت نگرفته است.
منبع: یافته

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار