سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60413
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲۵ نظر
خانه » اخبار برتر » گزارش تصویری/ وداع باشکوه مردم دلفان با پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین علی آل کاظمی
Print This Post
عصر امروز دلفان در سوگ عالم فرزانه اش گریست؛

مراسم وداع باشکوه مردم دلفان با پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی آل کاظمی عصر امروز با حضور مسئولین کشوری، استانی و مردم شریف دلفان برگزار شد.

  1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۱۳

    چی بگم تصاویر گویاست
    فاتحه ای نثار روحش

    • نویسنده دیدگاه: رضایی
      شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۲۵

      درود خدا بر این مردم فهیم و قدرشناس که اینچنین با پیکر عالم وارسته مرحوم کاظمی وداع کردند . آفرین بر دلفانیهای اصیل و نجیب که قدر گوهر از دست رفته خویش را باخلق صحنه های زیبا و قابل تامل دانستند و الحق که سنگ تمام گذاشتند . خداوند بزرگ از این مردم ارجمند راضی وخشنود باشد . انشاالله .

      بگذار تا بگریم چون ابر دربهاران
      کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران

    • نویسنده دیدگاه: ali
      شهریور ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۲۴

      به چهره ی مردم دقت کنید واقعا همه دارن برای فقدان این عالم پرهیزگار گریه میکنن به یاد فوت امام راحل و مرحوم طالقانی افتادم از همه ی طیف های سیاسی اومدن و واقعا همه متاسفن دلفان هیچوقت همچین مراسم وداع باشکوهی نداشته من که نتونستم نوراباد بیام ولی برای از دست دادن هیچ کسی به اندازه مرحوم ال کاظمی اشک نریختم نمیدونم این مردم از وضع مالی این مجتهد خبر داشتن یا نه کسی خونه ی مرحوم ال کاظمی رو تو پاکدشت دیده یا نه کسی میدونه تنها وسیله امرار معاش این شخصیت کشوری فقط حقوق حوزه علمیه بود

  2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۳۵

    Rooohash shad sheykhe mazloom

  3. نویسنده دیدگاه: ایتیوند
    شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۲۴

    استاد برجسته حوزه ودانشگاه معلم مسلم اخلاق .زاهد بی ریا .دانشمندعلم ودین .پژوهشگر .نویسنده توانا .مترجم .مولف .مبارز مجاهد .نستوه .عارف .عاشق .بریده از دنیا .امروز مردم دیارت .مردم زادگاهت .مردمی که بیش از یک قرن پدرت وخودت با آنها نشست وبر خاست داشتی سنگ تمام برایت گذاشتند .احسن ومرحبا برچنین مردمی وچنین احساس پاکی حقا که چنین مردمی باید چنین عالمان ومجاهدانی را به جامعه تحویل دهند .درود وصد درود برشما مردم دلفان که آیات عظامی همچون آیت الله مجاهد مرحوم شیخ فرج الله موموندی وایت الله مرحوم شیخ محمد رضا کاظمی وایت الله حیدری و…. تحویل ایران اسلامی داده اید .

  4. نویسنده دیدگاه: ایتیوند
    شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۲۶

    وسلام برسایت دلفان که ایچنین گویا ورسا خبر را بازتاب نموده است همواره مانا باشید

  5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۲۵

    عکسها سیاسی گرفته شده

    • نویسنده دیدگاه: ابوالقاسم قاسم پور
      شهریور ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۱۲

      عرض ادب و احترام. درود بر غیرت و تعصب ومروت و جوانمردی و آزادگی مردان روز سخت دلفان و لرستان و غرب و ایران هوشمند. سپاس از مدیران ساعی و پر تلاش سایت سلام دلفان هرچند به تصویر کشیدن اشک و آه پیرمردان و پیرزنانی که بسان جوان از دست داده کاری بس سنگین است و هرچند این شور و حماسه غیر قابل پیش بینی بود و هر چند پوشش کرامت و بزرگی آن انسان های آسمانی این چنین در باورها نمی گنجید حقا” در پوشش این واجب خوب درخشیدند.ضمن موافقت با نظرحضرتعالی اگر عکاسان نشریه به جای انعکاس حضور اشخاص و نگاه سیاسی به آنها بیشتر مردم را به تصویر میکشیدند به دلیل پرهیز از هر گونه نگاه و تفسیر جانبدارانه زیبنده تر بود با تمام این تفاصیل انعکاس این حضور در تاریخ لرستان و ایران ستودنی و در نگاه کلان آن اشک ها و آن عزاداری ها و آن صحنه های زیبای معنوی گریه بر آقا علی همان تندیس صبوری و مظلومیت نبود ما بر خود و برای خود گریستیم که در زمان حیاتش قدرش را نشناختیم شاید خداوند اشک های مان را شفاعتی برای ندانم کاری های مان قرار دهد و ما را عفو دارد.مجددا” از شما و تک تک دلسوزان این آب و خاک به سهم خود قدر دانی دارم. آن حماسه ی بزرگ هویت و شناسنامه دلفان لقب گرفت. غرور و غیرت تان ستودنی است. هزاران آفرین بر شعور و شور مردم .

  6. نویسنده دیدگاه: احمدرضا کاظمی
    شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۲۹

    باسلام
    رحلت عالم وارسته، مفسر قرآن، استاد حوزه و دانشگاه و نماینده ی دوره های اول و پنجم و امام جمعه ی محبوب پاکدشت را بر مردم قدر شناس دلفان تسلیت عرض می نمایم.

  7. نویسنده دیدگاه: حسین احمدپور
    شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۳:۱۳

    به نوبه خودم رحلت عالم ربانی نویسنده توانا مفسر قرآن وشهره در ساده زیستی را به عموم مردم دلفان تسلیت عرض می نمایم یادش گرامی

  8. نویسنده دیدگاه: مراد مظفری
    شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۱۶

    آفرین بر مردم شریف دلفان به خاطر داشتن چنین بزرگانی و به خاطر ارج نهادن به مقام عالمان بزرگ دینی، اینجانب نیز به نوبه خود رحلت این عالم ربانی را به خانواده های محترم کاظمی و مردم شریف دلفان تسلیت عرض می کنم و باید عرض کنم که مراسم باشکوهی امروز در شهرستان پاکدشت برای وداع با پیکر پاک ایشان با حضور سران کشوری و بزرگان این شهرستان برگزار خواهد شد.

  9. نویسنده دیدگاه: سيد مهدي
    شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۳۵

    وجود شيخ علي كاظمي شايسته تنديس بود….ابتدا رحلت جانسوز اين عالم وارسته را به تمام مردم دلسوخته دلفان تسليت مي گوييم،اي كاش افرادي كه جهت رسيدن به مقاصد سياسي دست به هر كاري ميزنن،اين يه درس عبرتي باشه كه دنيا محل گذره:فقط نام نيك به جاي مي ماند،متاسفانه ديروز بعضيا حضورشون بازهم براي خودنمايي بود كه درعكسها كامل مشخصه،از اين مردم ساده و يكرنگ يادبگيريد آقايون…ياحق

  10. نویسنده دیدگاه: منصور
    شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۱۸

    سلام
    من واقعاً عمیقاً ناراحت شدم.
    روحش شاد و یادش گرامی باد.
    از برادران عزیزام در سلام دلفان تشکر ویژه دارم.

  11. نویسنده دیدگاه: مراد قنبری
    شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۲۵

    من هم به سهم خودم این مصیبت بزرگ را به مردم فهیم و نجیب دلفان و دودمان کاظمی تسلیت عرض می نمایم

  12. نویسنده دیدگاه: بی نشان
    شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۱۴

    مظلوم بود و مظلوم ماندو مظلوم از دنیا رفت
    واقعا بایستی بر این مظلومیت سالها گریست
    روحش شاد

  13. نویسنده دیدگاه: ابوالقاسم قاسم پور
    شهریور ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۲۴

    درود بر مردمانی که خردمندانه و خرد ورزانه دوشنبه 1394/6/9 را در وداع با عالمی فرزانه سرزمین دلفان را قطعه ای پاک در بهشت به ایرانیان شناساندند.سلام بر دلفان که که این روز را با حضوری پررنگ در وداع با جسم پاک و روح مطهر آن عارف بی ریای بی تکلف این چنین به زیور عشق آراستند و فارغ از هرگونه رنگ و ریا ورقی پر افتخار بر برگهای زرین تاریخ افزودند. بی شک زبان از بیان این حضور ملی عاجز و روح بلند مرحوم حاج شیخ علی آل کاظمی همان آقا علی معروف قدر دان شما ملت قدرشناس خواهد بود…. دراینکه سالها ما به دلایل مختلف از شناخت عارف و عالم فرزانه خود بازنده بودیم تردیدی نیست. در اینکه نتوانستیم از ظرفیت های موجود استفاده ای درست داشته باشیم شبهه ای هم نیست.در اینکه چندین دهه از حضور آن چهره خرد و اندیشه در محافل علمی و مراکز سیاسی خود را محروم کردیم تا همواره رنج و حرمان بر تارک خسته از درد محرومین و مستضعفان باقی بماند هرگز خود را نمی بخشیم. در اینکه زخم های مان بیشتر از جراحات تاریخ است هم شکی نداریم. در اینکه از شهر و دیارمان مخروبه ساختیم و دستان پینه بسته را مرهم نبودیم و دلهای رنجور را دلداری ندادیم و خواب عمیق مان به دلیل بی توجهی مان همواره به رویای صادقه تبدیل نشد نیز شکی نداشته و نداریم . در اینکه هیچ یک از مناطق کشور شخصیتی چون آقا علی با هویت و شناسنامه ای سراسر افتخار نداشت تا بدان سبب بر خود ببالد و او را رهبر و مقتدای خود کند ذره ای تردید هم نیست و در آخر در اینکه همواره بر خلاف مسیر آب شنا کردیم هم آگاهان به خوبی این را می دانند. ما در صدد بیان خطاهای خود و محرومیت از آن وجود نازنین نیستیم اما باید گفت که حرکت زیبای این روز تاریخی و قدر شناسی مردم و همراهی با مظلومیت آن خردمند دانش کیش مرهمی بود بر تمام آلام درون و برون آن دیار . هزاران آفرین بر این بینش و دانش و خردتان . درود بر شرافت ملی و غیرت مذهبی تان و سلام بر عزت آفرینی تان . تاریخ در برابر این بزرگواری شما خواهد ایستاد.

    • نویسنده دیدگاه: نام شما...
      شهریور ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۳۱

      دوست عزیز!! باید به خاطر این حضور از مردم تشکر کرد، نه آنهاراسرزنش کرده و به باد انتقاد گرفت!!!!!!

      • نویسنده دیدگاه: لرستانی
        شهریور ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۱۵

        دوست عزیز ایشان در سراسر مطلب از مردم قدردانی کرده و انتقادش متوجه مسؤولینی بود که در حق این فقید ظلم کردند

      • نویسنده دیدگاه: ابوالقاسم قاسم پور
        شهریور ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۳۸

        دوست عزیز و دلسوزم : غم و اندوهتان را می ستایم… ما بر خود و برای خود و برای درد و رنج و شکنج پابرهنگانی می گرییم که به تعبیر حضرت امام (رض) نه قلم نوشتن دارند و نه زبان گفتن…. پیام این ناچیز از بدو تا ختم سپاس از غیرت مردمانی است که با وصف عدم اطلاع رسانی کافی به یک باره موج که نه بلکه به اقیانوسی متلاطم و آسمانی اشکبار و بارانی در شهر تبدیل و امواجی از اشک و آه و ماتم ساختند و در دل تاریخ دلفان غیرت و شکوه و عظمت خود را ثبت کردند… نوشتار اینجانب بوسه بر قدم های بی رنگ و ریایی است که به مانند تمامی حضور بدون چشم داشت شان در صحنه های دینی /ملی /مذهبی / تاریخی /سیاسی/ فرهنگی / حماسی درخششی غیر قابل توصیف به یادگار گذاشته و هرگز بر آن بزرگواری و کرامت نمی توان اغماض کرد.شکوه و بزرگی آن حرکت تاریخی همان بس که روز شور و شعور و شناخت و معرفت و آگاهی مردم دلفان در ایران لقب گرفت…. اگر در متن نوشتار سرزنشی مشهود است ملامت دلی است که به جای پناه بردن به ستیغ کوه سرنوشتش را سالیانی چند به دست باد سپرد تا امروز در زمینه های متعدد توسعه نیافتگی و عدم اشتغال و بیکاری جوانان و فقر و فساد موجود و اعتیاد سرسام آور شاهد بحران های مختلف باشیم.اگر ملامتی هست همه را نشانه گرفته تا بلکه به خود آییم و برای ملت مان ناخوانده نسخه ننویسیم و جریان حرکت دریا را خوب بشناسیم . اگر سرزنشی هست به خاطر آن است که قدر گوهرمان را نشناختیم و سادگی و بی ریایی و درد و رنجش را ندیدیم از زهد و ورع و تقوای خداگونه اش خوشه ای نچیدیم ؟؟؟؟ ما باخت داديم كه عارف و عالم خردورز خود را نشناختيم
        اما فقط در وصف آن بزرگ مرد همين بس :
        حين نماز آية الله صلواتي بر بالين آن عزيز فرزانه در پاسخ يكي از دوستان كه براي حاج آقا علي امشب دعا كنيد ميفرمايند : علي را ميگوييد ؟
        او به دعا نياز ندارد كتاب بلاغة الحسين علي آل كاظمي ( هم تاليف و هم ترجمه ) چراغ حياتين او است. هدف وغرض نوشتار مذکور جز بیان درد چیز دیگری نیست .من و تو و ما و شما هریک به سهم خود مسئولیم دستان پینه بسته ی مردمان آن سامان نیازمند نوازش است فرهیختگان و خرد مندان مسئولیتی بس بزرگ دارند. ما و شما نوکر و خادم آن مردم پاک سیرتیم و به این نوکری افتخار می ورزیم. تاریخ در برابر عظمت دلهای ساده و بی ریای مردم شهرمان به کرنش خواهد افتاد. از شما به خاطر یادآوری تان ممنونم

  14. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    شهریور ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۳:۳۶

    درود سلام خدا بر شما مردم وفادار و گرانقدر دلفان
    حقا شما قابل ستایش هستید و زحمات شما را باید ارج نهاد

  15. نویسنده دیدگاه: پاکزاد
    شهریور ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۱۶

    سلام و درود خدا بر مردم نجیب ” شریف و نجیب دلفان بزرگ .

  16. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    شهریور ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۳۷

    انصافا کار دوستان سلام دلفان، با حداقل امکانات بسیار زیبا خلاقانه وحرفه ای است! دست مريزاد عزیزان.

  17. نویسنده دیدگاه: دلفانی
    شهریور ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۳:۵۹

    آن مرحوم یگانه ای کم نظیر بود حیف شد رفت خدا رحمتش کند عزاداران واقعی فقط مردم هستند نه طایفه ای خاص .ایشان هرگز راضی به ورود در صحنه انتخابات نبود وبه اصرار بعضی ها می آمد وچون بحث جناح بود عده ای به ایشان رای نمی دادند .حالا جانشینآن ایشان را هم محک بزنید ببینید 5 هزار رای می آورند1

  18. نویسنده دیدگاه: سارا
    شهریور ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۴:۰۵

    رحلت جانسوز عالم ربانی،اسوه ی زهد و پرهیزگاری وساده زیستی و شجاعت حجة الاسلام علی آل کاظی،کسی که حتی برای یک لحظه دنیای فانی را برآخرت خود ترجیح نداد ،قلب همه ی نورآبادی های غیور را به درد آورد.
    این فقدان عظیم را بر همه ی شما عزیزان و داغداران آن عالم مجتهد تسلیت می گویم.
    “آقا علی “دوست داشتنی و محبوب ما به خدا میسپاریمت.
    دوستان سلام دلفان قطعا دعای خیر دوستداران این عالم فرهیخته پشتوانه ای بسیار با ارزش برای موفقیت روز افزون شماست.
    موفق باشید

  19. نویسنده دیدگاه: اسماعیلی:ستار/
    شهریور ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۴۳

    روحی شادویادی گرامی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار