سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60576
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » طرح توسعه حرم مطهر امام حسين(ع)+ عکس
Print This Post

جانشين ستاد باسازي عتبات عاليات در كربلاي معلي از طرح توسعه حرم مطهر امام حسين(عليه السلام) با محدوده 52 هكتار به نام پروژه صحن عقيله‌ زينب(سلام‌الله عليها) خبر داد و اظهار داشت: فاز يك اين پروژه در موقعيت جنوب و غرب حرم – تل‌ زينبيه‌ در حال اجرا است.

 به گزارش سلام دلفان، قاسم سراجان، جانشين ستاد باسازي عتبات عاليات در كربلاي معلي در نشست با نمايندگان بعثه مقام معظم رهبري در عراق و كربلاي معلي؛ گزارشي از اقدامات و فعاليت ها و طرح هايي كه در حال انجام است ارائه كرد و اظهار داشت: اين طرح در چهار فاز پيش بيني شده كه فاز يك آن در حال اجراست.

جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات در كربلاي معلي افزود: تمامي هزينه هاي كه براي باسازي عتبات عاليات صورت مي گيرد از نذورات و كمك هاي مردمي تامين شده و اين ستاد با دارا بودن 400 ستاد در شهرستانها و 31 ستاد در استانها آماده جذب نذورات و كمك هاي مردمي در تمام كشور است.

وي گفت: توليت حرم مطهر حضرت امام حسين(عليه السلام) به عنوان كارفرما و پيمانكار پروژه هاي در حال انجام توسعه حرم، ستاد باسازي عتبات عاليات مي باشد.

وي با اشاره به تملك زمين ها و املاك اطراف حرم، توسط عتبه حسيني افزود: زمين ها و املاكي كه در محدوه طرح توسعه قرار دارند پس از خريداري و تملك، براي اجراي پروژه ها در اختيار ستاد بازسازي عتبات عاليات قرار مي گيرد.

قاسم سراجان محدوده اجراي پروژه فاز يك طرح توسعه حرم را 2/5 هكتار و مساحت زير بنا را 165هزار متر مربع اعلام كرد و در مورد برآورد هزينه و زمان ساخت اين پروژه گفت: مبلغ برآورد شده براي انجام اين پروژه چهارصد و پنجاه ميليون دلار مي باشد و اميدواريم در مدت 6 سال به اتمام برسد.

جانشين ستاد باسازي عتبات عاليات در كربلاي معلي اظهار داشت: در فاز يك طرح توسعه حرم مطهر امام حسين(عليه السلام)ساخت و احداث صحن امام حسين(عليه السلام)، كتابخانه، مقام حضرت زينب(سلام‌الله عليها)، درالحرب، موزه، صحن حضرت زينب (سلام‌الله عليها)، دارالتوليت و مضيف پيش بيني شده است.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق در اين نشست كار ستاد باسازي را ستود و افزود: براي اهل بيت(عليه السلام) كار كردن موجب اجر و پاداش در دنيا و آخرت مي گردد و بعثه مقام معظم رهبري در عراق آماده هر نوع همكاري با ستاد باسازي عتبات عاليات مي باشد.

منبع: حج

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار