سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60582
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جایگاه ایران خودرو و سایپا در میان خودروسازان جهان+ جدول
Print This Post

شرکت‌های ایران خودرو و سایپا به‌ترتیب رتبه‌های ۲۵ و ۳۲ را در رده‌بندی بزرگترین خودروسازان جهان به خود اختصاص دادند.

به گزارش سلام دلفان، آمارهای منتشر شده از سوی سازمان بین المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری نشان می‌دهد دو خودروساز ایرانی بین ۵۰ تولید کننده بزرگ دنیا قرار گرفته‌اند.

در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۹۰ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۲۴۶ خودرو در جهان تولید شد که ۱٫۰۸ درصد از این رقم سهم دو خودروساز بزرگ ایرانی بوده است.

تویوتای ژاپن بزرگترین خودروساز جهان در این سال شناخته شده است. این شرکت ۱۰ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۳۳۸ خودرو در سال ۲۰۱۴ تولید کرده است که بیش از هر شرکت دیگر است.

فولکس واگن آلمان با تولید ۹ میلیون و ۸۹۴ هزار و ۸۹۱ دستگاه در رتبه دوم و جنرال موتورز آمریکا با تولید ۹ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۳۲۶ دستگاه در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته‌اند.

هیوندای، فورد، نیسان، فیات، هوندا، سوزوکی و پژو نیز به‌ترتیب رتبه‌های چهارم تا دهم بزرگترین خودروسازان جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس این گزارش ایران خودرو در رتبه ۲۵ بزرگترین خودروسازان جهان قرار گرفته است. این شرکت ۵۸۶ هزار و ۷۲۵ دستگاه خودرو در سال ۲۰۱۴ تولید کرده است که بیشتر از شرکت‌هایی مثل ایسوزو، چری و پروتون است.

۴۹۳ هزار و ۵۸۵ دستگاه از تولیدات این شرکت مربوط به خودروهای سواری بوده است.

شرکت سایپا نیز میان بزرگترین خودروسازان جهان رتبه ۳۲ را به خود اختصاص داده است. کل تولید این شرکت در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۴۰۱ هزار و ۹۶۲ دستگاه بوده که ۳۴۶ هزار و ۹۱۴ دستگاه از این رقم مربوط به تولید خودروهای سواری بوده است.

تولید سایپا در این سال بیشتر از شرکت‌هایی مثل پروتون، آوتوواز و گاز بوده است.

جایگاه ایران خودرو و سایپا در میان خودروسازان جهان+ جدول
منبع: تسنیم

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار