سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 62870
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » موافقت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) برای احداث نیروگاه 500مگاواتی سیکل ترکیبی در شهرستان دلفان
Print This Post
استاندار لرستان خبر داد؛

استاندار لرستان گفت: در حال حاضر حدود 70 هزار میلیارد ریال طرح و پروژه عمران و سازندگی با همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در نقاط مختلف استان در دست اقدام است.

به گزارش سلام دلفانا، هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز لرستان توسط قرارگاه خاتم به کارگاه سازندگی تبدیل شده اظهار داشت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) موافقت اولیه خود را برای احداث نیروگاه 500مگاواتی سیکل ترکیبی در شهرستان دلفان اعلام کرده است .

وی افزود: سدهای بختیاری، رودبار، ایوشان، معشوره، طرح انتقال آب کاکارضا، طرح های راه آهن استان و همچنین آزادراه خرم آباد – اراک و طرح توسعه فرودگاه خرم آباد طرح های زیربنایی و زیرساختی هستند که به همت قرارگاه خاتم در دست اقدام است.
وی با اشاره به فعال‎سازی پروژه احداث راه‎آهن دورود، بروجرد به خرم‎آباد و اندیمشک خاطرنشان کرد: این پروژه بعد از سه سال تعطیلی با حجم سرمایه‏ گذاری بالغ بر شش هزار میلیارد ریال توسط قرارگاه خاتم فعال شده است.
استاندار لرستان در خصوص طرح توسعه فرودگاه خرم آباد اضافه کرد: طرح توسعه فرودگاه خرم آباد با هفت زیر مجموعه در دست اقدام است .
بازوند ادامه داد: این طرح از محل اعتبارات تملک دارایی استان و با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با برآورد اعتبار 520 میلیارد ریال در دست احداث است.
وی اظهار داشت: این طرح هم اکنون از سه منبع تامین اعتبار شده و حجم خاکبرداری طرح 585 هزار متر مکعب ، حجم آسفالت آن 67 هزار تن برآورد شده است.
بازوند توسعه ترمینال فرودگاه از چهار هزار به 10 هزار متر را از دیگر طرح های هفت گانه توسعه فرودگاه عنوان کرد و افزود: ساختمان هواشناسی فرودگاه نیز در زمینی به مساحت 270 متر مربع به طور کامل اجرایی شده است.
وی یادآور شد: همچنین با رایزنی های انجام شده با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ، مقدمات ایجاد یکهزار تخت بیمارستانی جدید در استان فراهم شده است.
وی تصریح کرد: در رایزنی های اولیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی 30 درصد از هزینه تهیه این تخت ها را تقبل کرده و تلاش شده تا مابقی اعتبار مورد نیاز با همکاری قرارگاه خاتم تامین شود.
بازوند ادامه داد: بدون احتساب هزینه تجهیزات، برای هر تخت سه میلیارد ریال و با احتساب تجهیزات پنج میلیارد و 700 میلیون ریال نیاز است.
استاندار لرستان با تقدیر از سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء گفت: این قرار گاه علاوه بر اجرای طرح های عمرانی ، خدمات فرهنگی و عام المنفعه ای را در سطح استان انجام می دهد و براساس رویکردشان تا شعاع 70 کیلومتری طرح های ملی به مناطق محروم خدمت رسانی می کنند.
بازوند با بیان اینکه ساخت بیش از 20 مدرسه جدید در مناطق محروم لرستان و کمک به پرچیده شدن مدارس کپری از دیگر اقدامات قرار گاه خاتم در لرستان است گفت: این قرارگاه همچنین در سال تحصیلی جاری اقدام به تهیه لوازم التحریر و بسته های فرهنگی نمود و آنان را در اختیار دانش آموزان مناطق محروم قرار داد.
وی همچنین اجرای طرح یادمان شهدای گمنام در شهرهای نورآباد و الشتر، کمک به ساخت مصلی نورآباد و مساجد استان و احداث راه ارتباطی به دو امامزاده در نورآباد و الیگودرز و توزیع بسته های لوازم التحریر جهت دانش آموزان مناطق محروم از جمله اقدامات فرهنگی قرار گاه خاتم عنوان کرد .
وی اظهار داشت : قرار گاه خاتم ساخت راه ارتباطی از روستای میرزاآباد به سمت تنگه گاوشمار و امامزاده پیرمحمد را در دلفان آغاز کرده است که از این مسیر 23 کیلومتری تاکنون 15 کیلومتر آن آسفالت شده است .

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار