سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 66668
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » آسانسور مخصوص آقای مدیر با هزینه بیت‌المال!/ عدم نظارت دقیق بر ادارات، اصلی‌ترین معضل لرستان
Print This Post

بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران بر این عقیده‌اند با این که اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی نیاز اصلی کشور ماست، اما برخی ضعف‌های مدیریتی در درون دستگاه‌ها باعث شده تا از نقطه‌ی آرمانی تحقق این موضوع، بسیار دور شویم.

آسانسور مخصوص آقای مدیر با هزینه بیت‌المال!/ عدم نظارت دقیق بر ادارات، اصلی‌ترین معضل لرستانسلام دلفان – مهم‌ترین مشکل اکثر سازمان‌ها، عدم شناخت و اطلاعات کافی در خصوص فعالیت‌هایی است که نیازمند به اصلاح الگوی مصرف و حذف هزینه‌های غیر‌ضروری می‌باشد.
این مقدمه را نوشتیم تا هزینه‌ی غیرضروری که اخیراً در یکی از شرکت‌های نیمه دولتی استان لرستان در حال انجام است را اطلاع‌رسانی نموده و از مسئولینم استان پرسش نماییم که چرا باید چنین ادقام غیرضروری با هزینه‌ی بیت‌ا‌لمال صورت پذیرد.
این شرکت بجز همکف، دارای سه طبقه است و مسئولان شرکت برای تردد آسان ارباب رجوع و کارکنان، ظرف سال‌های گذشته یک باب آسانسور مجهز را در بخش شرقی ساختمان شرکت طراحی و نصب نموده‌آند. تا کنون نیز کسی در این خصوص اعتراضی نداشته‌ است، اما با وجود این آسانسور، اکنون در اقدامی عجیب و تامل‌برانگیز و البته قابل پی‌گیری، دومین آسانسور از نوع شیشه‌ای در این شرکت در حال نصب است. آسانسوری که بر اساس شنیده‌ها فقط در طبقه همکف و طبقه ۳ که دفتر مدیر آن‌جاست قابلیت توقف دارد، یعنی این که قرار است این آسانسور صرفاً جهت استفاده آقای مدیر قرار بگیرد!
گویای آقای مدیر خکه غیربومی است و اتفاقا در خصوص  انجام ندادن ملاقات‌های مردمی نیز به وی اعتراضات زیادی شده است، اصلا خوش ندارد روی کسی را در محل کار ببیند و به جای برخورد احتمالی با کارمندان و مردم در آسانسور قبلی، قصد دارد باز هم ملاقت‌های خود را کاهش داده آسته بیاید و آسته برود …
به هر حال، با مشاهده‌ی این آسانسور به سراغ برخی کارشناسان رفتیم و سوالاتی در خصوص چگونگی و اصول نصب آسانسور در ساختمان‌ها از آنها پرسیدیم که آن‌ها روی یک پاسخ منطقی اتفاق نظر داشتند و آن این که هیچ ضرورتی ندارد در یک ساختمان ۳ طبقه دو آسانسور نصب نماییم!
صرف این چنین هزینه‌های غیرضروری با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در تضاد است، اما نصب این آسانسور سوالات زیادی را مطرح می‌کند که امید است مسئولان مربوطه، شفاف در این زمینه پاسخ دهند که آیا نصب آسانسور دوم برای یک ساختمان ۳ طبقه ضرورت دارد؟ و آیا این اْسانسور جهت عوام‌الناس است یا اختصاصی بوده و به قصد تبعیض و جداسازی رئیس و … به کار می‌رود؟
همچنین با توجه به مشکلات مالی و بدهی‌های این شرکت، آیا صرف هزینه میلیونی برای نصب آسانسوری که بجز هدر‌رفت بیت‌المال فایده‌ای ندارد، توجیه فنی و اقتصادی دارد؟
آقای مدیر! شما که در رسانه‌ها مدام دم از وضعیت بد مالی و عدم توانایی در پرداخت حقوق پرسنل می‌زنید، بفرمایید که ضرورت صرف این هزینه میلیونی غیرضروری چیست؟ بهتر نیست اولویت کاری شرکت را حل مشکلات مردم و پاسخ‌گویی به آن‌ها قرار دهید؟ شما که ملاقات‌های مردمی روزهای دوشنبه را تقریبا از برنامه کاری حذف کرده‌اید، آیا در جریان هستید شماره تلفنی که مربوط به پاسخ‌گویی حوادث شرکت تحت امر شماست مدت‌هاست یا قطع است یا مشکل فنی دارد؟ حداقل کاری که می‌توانید انجام دهید راه‌اندازی این خط برای پاسخ‌گویی به مردم است آن هم با صرف یک‌چهارم هزینه‌ای که برای آسانسور غیرضروری خصوصی صرف می‌کنید.
شرکتی که کارش از نظر مالی به جایی رسیده که برای پرداخت حقوق کارکنان متوسل به دریافت تسهیلات ۲۴ درصدی شده، آیا شایسته است هزینه‌های اضافی نصب آسانسور برای استفاده اختصاصی مدیر بر بیت‌المال تحمیل نماید؟
 
* توضیح: این مطلب در هفته‌نامه سراسری “سرافرازان” (ویژه‌نامه استان لرستان) در تاریخ ۲۵ آبان‌ماه ۱۳۹۴ منتشر شده است.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار