سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67853
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » رئیس فدراسیون جودو پس از تهمت به میزبانی لرستان برکنار شد/ میراسماعیلی، رستگار را ضربه فنی کرد
Print This Post

وزیر ورزش و جوانان با صدور حکمی “رشید خدابخش” را به عنوان سرپرست فدراسیون جودو منصوب کرد.

به گزارش سلام دلفان، “محمود گودرزی” با پیشنهاد معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی، در حکمی “رشید خدابخش” را جای‌گزین “محمدعلی رستگار” در فدراسیون جودو کرد.

خدابخش پیش از این مدیر کل تربیت‌بدنی (ورزش و جوانان) مازندران، آذربایجان شرقی، فارس، اصفهان و نائب‌رئیس فدراسیون کاراته بوده است.
این در شرایطی است که پایگاه خبری وزارت ورزش ادعا کرده است رستگار از سمت خود استعفا داده در حالی که خبر تکذیب کناره‌گیری وی دیشب روی خروجی فدراسیون جودو قرار گرفت، لذا برکناری رستگار قطعی به نظر می‌رسد.
در خبر منتشره دیشب از قول رستگار روی خروجی وب‌سایت فدراسیون جودو و کوراش آمده است: در پی انتشار  شایعاتی  مبنی بر کنارگیری مجدد دکتر رستگار از سمت ریاست فدراسیون جودو، دکتر رستگار  ضمن تکذیب این شایعه گفت: استعفای بنده مربوط به حدود ۴ ماه پیش بوده است که پس از عدم پذیرش آن توسط وزارت ورزش و با مشورت و نظر مقامات وزارت ورزش تصمیم بر این شد بنده با تقویت تیم مدیریتی فدراسیون، در سال کسب سهمیه تا المپیک ریو با قوت به کار خود در فدراسیون ادامه دهم.
وی افزود: از آن پس با بر گزاری جلسات  متعدد کارشناسی و با انجام تغییراتی، روسای سابق فدراسیون نیز به تیم مدیریتی اضافه شدند که با استقبال جامعه جودو مواجه شد و با نتایج خوبی هم در مسابقات قهرمانی آسیا نوجوانان و جوانان  همراه بود. با توجه به ساختار جدید مدیریتی فدراسیون، و متعاقب آن، پیش و پس از برگزاری مسابقات کوراش قهرمانی جهان، مصاحبه هایی توسط آقای میراسماعیلی بر علیه برخی از اعضای هیات رییسه فدراسیون و رییس فدراسیون انجام شد که برای آرامش جامعه جودو با سکوت این‌جانب همراه بود.
رستگار گفت: در پی محرومیت ۵ ساله ایشان توسط  فدراسیون جهانی کوراش‌، هیات رییسه فدراسیون مصوب کرد که ادامه همکاری با وی در فدراسیون صلاح نمی‌باشد و این‌جانب پس از ارسال نامه‌ای به معاونت محترم ورزشی وزارت ورزش و مذاکره حضوری با ایشان، با توجه به تفویض اختیار  مجمع  به بنده در انتخاب نایب رییس و دبیر، نسبت به برکناری نام‌برده اقدام نمودم‌. لازم به ذکر است در طول یک رئیس فدراسیون جودو پس از تهمت به میزبانی لرستان برکنار شد/ میراسماعیلی، رستگار را ضربه فنی کرد سال گذشته، از طرف مسوولان وزارت ورزش به دلیل به کار گیری میراسماعیلی در فدراسیون چندین بار مورد انتقاد قرار گرفته بودم و به نحوی از من خواسته شده بود تصمیم قاطعانه در خصوص وی اتخاذ کنم.
متاسفانه پس ازاین تصمیم،  وزارت ورزش در یک روز جمعه و در پاسخ به خبر کذب منتشره توسط یک خبرگزاری به نقل از این‌جانب که وزیر محترم با این تصمیم موافقت کرده، عجولانه و بدون بررسی صحت یا سقم آن خبر، بیانیه عجیب و منحصر به برکناری این نایب‌رییس را صادر کرد و برکناری میراسماعیلی را غیر‌قانونی اعلام نمود و آن را منوط به نظر مجمع فدارسیون دانست. از آن پس طی دو هفته اخیر این‌جانب از طرف مسولین وزارت ورزش تحت فشار هستم تا با ادامه کار ایشان به عنوان نایب رییس در فدراسیون موافقت کنم. لاکن درخواست من از مسوولان وزارت این بوده و هست تا با بررسی دلایل برکناری نامبرده توسط یک کمیته حقیقت یاب‌، بدون دلیل با مصوبه هیات رییسه فدراسیون که شامل افرادی با بیش از٢٠ سال تجربه مدیریت در فدراسیون جودو می‌باشند، مخالفت نشود.
وی با تاکید بر این که هیچ اختلاف شخصی با میراسماعیلی ندارد بلکه با سعه صدر و حوصله در ۳ سال گذشته، بیش‌ترین فضای رشد او را در عرصه مدیریت ورزشی با توجه به علاقه شدید او در فعالیت در این عرصه فراهم کرده و بیش‌تر از هر کسی مدافع وی در تمام حاشیه‌های خودساخته او برای حفظ حرمت و جایگاه این قهرمان بوده است، در پایان گفت: بهتر است به قانون احترام بگذاریم و قانون برای همه یکسان باشد و اگر لازم است و وزارت ورزش صلاح می‌داند هر گونه تصمیم را به مجمع عمومی فدراسیون که حدود یک ماه دیگر برگزار می‌شود، بسپاریم
رییس سابق فدراسیون جودو با تاکید بر این که در شرایط کنونی استعفایی نداده است که با موافقت وزارت ورزش و جوانان روبه‌رو شود، گفت: مسئولان این وزارتخانه در طول روز‌های اخیر بارها به من فشار آوردند تا با بازگشت میراسماعیلی موافقت کنم و دلیل این تغییر موضع را نمی‌دانم.
به هر حال رستگار پس از اظهارات دیشب خود، صبح سه‌شنبه نیز پس از برکناری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: من در شرایط فعلی هیچ استعفایی نداده‌ام و این که گفته می‌شود به تازگی از ریاست فدراسیون جودو استعفا داده‌ام به هیچ وجه درست نیست.
رییس سابق فدراسیون جودو خاطر‌ نشان کرد: هیات رییسه تشخیص داد با توجه به مشکلاتی که در راه همکاری ما با میراسماعیلی وجود داشت او دیگر به همکاری خود با فدراسیون ادامه ندهد و من نیز قبل از این که حکم برکناری او را اعلام کنم طی نامه‌ای به معاونت ورزشی وزارت ورزش و جوانان این موضوع را اعلام کردم و حتی با نصرالله سجادی، معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی این وزارتخانه درباره این موضوع دیداری حضوری داشتم و پس از گرفتن موافقت این موضوع را اعلام کردم. با توجه به این که از طرف مجمع به بنده درباره دبیر و نایب رییس فدراسیون اختیار تام داده شده بود، برای برکناری میر اسماعیلی دیگر نیازی به برگزاری مجمع نبود.
رستگار با بیان این که پیش از برکناری میر اسماعیلی، مسئولان وزارت ورزش و جوانان بارها خواهان برکناری این شخص شده بودند، خاطر‌نشان کرد: من به هیچ وجه تصور هم نمی‌کردم وزارت ورزش با برکناری میراسماعیلی مخالفت کند، اما متاسفانه آن‌ها یک روز پس از اتخاذ این تصمیم از سوی ما، به صورت رسمی و طی یک بیانیه با تصمیم هیات رئیسه مخالفت کردند و پس از آن نیز در طول چند روز اخیر چندین بار فشار آوردند تا با بازگشت میراسماعیلی به فدراسیون موافقت شود، اما از آن‌جایی که این برکناری بر اساس مصوبه هیات رییسه بود من نمی‌توانستم به سادگی آن را زیر پا بگذارم.
رییس سابق فدراسیون جودو با تاکید بر این که استعفایی در شرایط فعلی نداده است، گفت: واقعا نمی‌دانم چرا مسئولان وزارت ورزش و جوانان به یکباره تغییر موضع دادند و در حالی که بارها خواستار برکناری میراسماعیلی شده بود، اما به یکباره از او حمایت کردند. از این نوع تصمیم‌گیری در وزارت ورزش واقعا متعجبم.
قابل ذکر است رئیس فدراسیون جودو به منظور تخریب آرش میراسماعیلی حتی با کمک برخی رسانه‌ها اقدام به تخریب مردم لرستان و میزبانی شایسته آنان در مسابقات جهانی کوراش را نمود که در نهایت به مصداق مثل “چاه‌کن جایش ته چاه است”، بالاخره این آتش گریبان خودش را گرفت و حتی معذرت‌خواهی و دلجویی وی ظرف هفته گذشته با ارسال تقدیرنامه برای استاندار لرستان و معاون وی نیز موثر واقع نشد و با رایزنی استاندار لرستان با وزیر ورزش و جوانان به خاطر برخی مصاحبه‌های کذب افراد دست‌نشانده فدراسیون جودو با صدا و سیما در مورد نبود غذای کافی برای مهمانان خارجی، بالاخره رستگار از این سمت کنار گذاشته شد.
منبع: یافته

  1. نام شما... می‌گه:

    فیلم ضرب وشتم بازیکن خارجی که دیگه ساختگی نبود استاندار لرستان بخاط اینکه فکر میکنه آرش میراسماعیلی برای مجلس رای میاره دست به این اقدامات زده…

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار