سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 71554
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » احداث پل روستای گردکانه دلفان؛ از استقبال سرد تا همراهی صمیمانه روستائیان
Print This Post
آشنايي با كارگروهي كه به گروه هاي جهادي خدمات فنی ارائه مي دهد؛

مسئول کارگروه فنی و مهندسی بسیج دانشجویی استان تهران گفت: در ابتدای ورود به روستا استقبال خوبی از گروه جهادی نشد. روستاییان از کمک ها نا امید بودند و می گفتند مسئولان به این روستا آمده اند قول داده اند و رفته اند.

به گزارش سلام دلفان کارگروه فنی و مهندسی بسیج دانشجویی استان تهران نام یک گروه جهادی متشکل از دانش آموختگان رشته های فنی و مهندسی است. این کارگروه با هدف ارائه خدمات فنی و مهندسی رایگان به گروه های جهادی کشور و کمک به طراحی پروژه های محرومیت زدایی آن ها به همت فارغ التحصیلان نخبه رشته های فنی و مهندسی به صورت کاملا داوطلبانه تشکیل شده است. درباره فعالیت های این کارگروه جهادی با مسئول آن گفت و گویی انجام داده ایم.

محمد پارسافر، مسئول کارگروه فنی و مهندسی بسیج دانشجویی استان تهران درباره نقش این کارگروه در اجرایی کردن طرح های جهادی عمرانی گفت: دو روش در دستور کار گروه جهادی ما قرار دارد. یکی اینکه خودمان با شناسایی مناطق محروم و نیازهای آنها طرح هایی را تهیه می کنیم و با کمک قرارگاه خاتم الانبیا قرب کوثر و دستگاه های دولتی بودجه پروژه ها را تامین می کنیم. روش دیگر، ارائه خدمات مهندسی به گروه های جهادی است که خودشان مناطق محروم را شناسایی کرده اند اما در میان اعضایشان مهندس عمران و دیگر تخصص های مهندسی وجود ندارد، کارگروه جهادی ما کلیه خدمات مهندسی مورد نیاز این گروه ها را از طراحی تا اجرا و بهره برداری تامین می کند.

وی با بیان اینکه هدف اصلی ما از برگزاری اردوهای جهادی خودسازی است و انتظار داریم که جهادگران مدیران دلسوز آینده باشند، گفت: ما طرح های عمرانی گروه های جهادی را در استان تهران طبق توافقنامه ای، سازماندهی و مهندسی می کنیم. در همین زمینه هشتم آذر ماه اجرای پروژه احداث پل ارتباطی در روستای گردکانه در شهرستان دلفان استان لرستان را با کمک گروه جهادی عاشقان محمدرسول الله (ص) دانشگاه آزاد پردیس استان تهران کلید زده ایم که انشاءالله در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

وی افزود: از آنجایی که روستای گردکانه در دامنه کوه قرار دارد، هنگام بارش باران رودخانه ای که کنار این روستا قرار دارد طغیان کرده و سطح آب بالا می آید، در نتیجه تردد برای روستاییان غیرممکن می شود. هنگام بالا آمدن آب کودکان دیگر توان ردشدن از رودخانه را برای رفتن به مدرسه ندارند. تعدادی از کودکان این روستا هنگام عبور از رودخانه دچار آسیب جدی و همیشگی شده اند. حتی جوانان هم نمی توانند از رودخانه عبور کنند و به محل کار خود بروند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم برای این روستا پلی احداث کنیم.94-15
این فعال جهادی با اشاره به برآورد ۳۰ میلیون تومانی برای احداث این پل گفت: ۲۰ میلیون تومان از قرارگاه قرب کوثر بخش محرومیت زدایی و ۱۰ میلیون تومان از معاونت بسیج سازندگی بسیج دانشجویی و نزدیک به ۲ میلیون تومان نیز از بخشدار منطقه دلفان برای احداث این پل دریافت کردیم.

مسئول کارگروه فنی و مهندسی بسیج دانشجویی استان تهران خاطرنشان کرد: در ابتدای ورود به روستا استقبال خوبی از گروه جهادی نشد و برخورد روستائیان با ما سرد بود. روستاییان از کمک ها نا امید بودند و می گفتند مسئولان به این روستا آمده اند قول داده اند و رفته اند و تنها چیزی که نصیب ما شده یک دلخوشی کاذب بوده و ما دیگر امیدی به هیچ کس نداریم. اما با فعالیت اعضای گروه جهادی در این روستا و آشنایی روستاییان با خدمت رسانی گروه جهادی، نظر روستائیان عوض شد و خودشان نیز برای کمک به ما آمدند و صمیمانه و کاملا جدی دست به کار شدند. در ابتدای کار فقط ۱۶ نفر جهادی بودیم اما در ادامه مردم بومی نیز به کمک ما و گروه جهادی عاشقان محمدرسول الله (ص) آمدند و دست به کار شدند و سرعت پیشرفت پروژه افزایش یافت.IMG_6870
محمد پارسافر تاکید کرد: نباید فعالیت های جهادی را در تابستان و تعطیلات نوروز خلاصه کنیم. برگزاری اردوهای جهادی باید به فرهنگی ثابت بین جوانان تبدیل شود. اردوهای جهادی انعکاس بسیار خوبی بین مردم مناطق محروم دارد زیرا باعث دلگرمی آنان و جلب اعتمادشان می شود. آبرسانی به روستای حاجی آباد، ساخت مسجد در روستای کاظم آباد و ساخت مسجد در روستای گچ بندی از جمله دیگر پروژه های کارگروه فنی و مهندسی بسیج دانشجویی استان تهران است.

وی درباره نقش گروه های جهادی در ترویج اقتصاد مقاومتی در روستاها، خاطرنشان کرد: گسترش فعالیتهای اقتصاد مقاومتی نیازمند آموزش روستاییان توسط کارشناسان فعال اقتصاد مقاومتی است. بسترهای اشتغالزایی در بسیاری از روستاها فراهم است اما دانش و تجربه بکارگیری این بسترها و درآمدزایی از آنها در میان ساکنان مناطق محروم وجود ندارد. باید در این زمینه فرهنگ سازی شود و گروه های جهادی با کمک بسیج سازندگی برای اموزش روستاییان به روستاها بروند.

مسئول کارگروه فنی و مهندسی بسیج دانشجویی استان تهران اضافه کرد: سخت گیری های بانک ها برای ارائه تسهیلات به روستاییان یکی دیگر از مشکلاتی است که روستاییان با آن دست و پنجه نرم می کنند. یک فرد روستایی که در سال شاید حتی یک بار هم پایش به شهر نرسد چطور می تواند ضامن کارمند و کسر از حقوق برای بانک بیاورد؟! باید زمینه بهتری برای حمایت از روستاییان فراهم کنیم تا آنها بدون دغدغه و نگرانی تسهیلات دریافت کنند، اقتصاد مقاومتی اینگونه بومی و محلی می شود. واقعیت این است که در مناطق محروم، مردم آنقدر ضعیف هستند که امکانات اولیه برای کشاورزی را هم ندارند. ما از بسیج سازندگی انتظار داریم بر کمک هایش به گروه های جهادی بیافزاید و همچنان مثل گذشته یاور جهادگران باشند./منبع: بسیج سازندگی

تلگرام سلام دلفان

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار