سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 72757
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » امسال ۲۰ نفر بر اثر برق‌گرفتگی در لرستان جان سپردند/ مردها بیش‌تر قربانی می‌شوند
Print This Post

آمار جان‌باختگان برق گرفتگی در ۹ ماهه اول سال جاری ۲۰ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۹ نفر افزایش داشته امسال ۲۰ نفر بر اثر برق‌گرفتگی در لرستان جان سپردند/ مردها بیش‌تر قربانی می‌شونداست.

به گزارش سلام دلفان، مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان با اعلام این خبر گفت: طی ۹ ماهه ابتدای سال امسال 20 نفر بر اثر برق‌گرفتگی در لرستان جان سپردند/ مردها بیش‌تر قربانی می‌شوندگذشته ۱۱ نفر در استان لرستان بر اثر برق‌گرفتگی جان باختند که همگی مرد بوده‌‌اند.
دکتر “حمید‌رضا نظیفی” افزود: این در حالی است که سال ۱۳۹۴ تعداد مردان فوت شده بر اثر برق گرفتگی ۱۸ و تعداد زنان ۲ نفر بود که در مجموع ۲۰ نفر در سال ۹۴ بر اثر برق‌گرفتگی جان باختند.
مدیر کل پزشکی قانونی لرستان اظهار کرد: آمار جان باختگان برق گرفتگی در ۹ ماهه اول، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد افزایش داشته است.
نظیفی برق‌گرفتگی را ناشی از استفاده غیراصولی از برق دانست و خواستار توجه نسبت به مباحث ایمنی شد.
وی با بیان این که خطر برق گرفتگی در بدن مرطوب یک میلیون بار بیش‌تر از بدن خشک است، خاطر‌نشان کرد: کسانی که با برق سر و کار دارند باید دمپایی یا کفش‌هایی با عایق خشک بپوشند و سعی کنند هیچ قسمتی از بدن‌شان به طور مستقیم با زمین در تماس نباشد.
مدیر کل پزشکی قانونی لرستان افزود: این افراد باید سعی کنند با دست مرطوب و خیس به کلید، پریز و وسایل برقی دست نزنند و هنگام نظافت مراقب باشند تا آب به تجهیزات برقی و کنتور پاشیده نشود.
نظیفی تصریح کرد: خطرناک‌ترین حالت برق گرفتگی زمانی است که جریان برق از یک دست وارد و از دست دیگر خارج شود، در این هنگام جریان برق از قلب و ریه گذشته و می‌تواند باعث از کار افتادن این اعضاء و در نهایت منجر به مرگ شود.
منبع: یافته

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار