سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 74451
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » آغاز رای گیری برای دو انتخابات مجلس و خبرگان رهبری/ ۲۰ نکته‌ای که باید برای رای دادن به یاد داشته باشید
Print This Post
زنگ انتخابات زده شد

برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، به طور همزمان در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش سلام دلفان، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور فرمان آغاز رای گیری این دو انتخابات را با حضور در ستاد انتخابات کشور صادر کرد.

راس ساعت ۸ صبح امروز ۷ اسفند، تمامی هموطنان ایرانی که سنشان از ۱۸ سال بیشتر است می توانند با در دست داشتن شناسنامه خود به حوزه های اخذ رای مراجعه کرده و به نامزدهای منتخب خود در این دو انتخابات رای دهند.

در ادامه ۲۰ نکته کلیدی برای روز رای گیری به شما هموطن محترم توصیه می شود:

۱- به یاد داشته باشیم که نمایندگان ما در هر یک از این مجالس در سالهای آتی برای سرنوشت ما و تمام جمعیت ایران تصمیم گیری خواهند کرد. مثلا یک نماینده در حوزه انتخابیه دلفان و سلسله هم برای مردم این منطقه و هم برای ۸۰ میلیون ایرانی تصمیم گیری خواهد کرد. هرچه سبد رای یک نماینده پر تر باشد، یعنی با پشتوانه رای بیشتری وارد مجلس شده است. از این رو نه تنها در تصمیم خود برای ارائه رای مصمم باشید بلکه دیگران را هم برای حضور در شعب اخذ رای تشویق کنید. تا نمایندگانی با پایگاه اجتماعی بیشتر وارد مجلس شوند.

۲- همراه داشتن شناسنامه برای ارائه رای الزامی است. از این رو از هم اکنون شناسنامه های خود را در دسترس قرار دهید.

۳- اگرچه در دست داشتن کارت ملی الزامی نیست اما نوشتن کد ملی روی برگ اخذ رای الزامی است. از این رو کد ملی خود را به همراه داشته باشید.

۴- خودکار به همراه داشته باشید و به امید اینکه از دیگران خودکار خواهید گرفت، نمانید.

۵- نامزدهای مد نظرتان را از منابع معتبر انتخاب کنید. از آنجا که ممکن است برخی لیست های انتخاباتی و یا تراکت های تبلیغاتی، جعلی باشند، اسامی نامزدها و کد های انتخابیه شان را با منبع معتبر، مطابقت دهید.

۶- به همراه داشتن اقلام تبلیغاتی در روز اخذ رای ممنوع است. برای همین منظور اسامی نامزدهایی که می خواهید به آنها رای دهید را شخصا به همراه داشته باشید.

۷- اسامی نامزدهای منتخبتان و یا لیست های انتخاباتی مورد نظرتان را در تلفن همراه خود ذخیره کرده و یا پرینت گرفته یا روی برگه هایی به همراه داشته باشید.

۸- کدهای انتخاباتی نامزدهای منتخب خود را به همراه داشته باشید.

۹- به تمامی نکات برگه های اخذ رای دقت داشته باشید. با دقت کد ملی خود، اسامی نامزدها و کدهای انتخاباتی آنها را یادداشت کنید.

۱۰-خوش خط اسامی را بنویسید که آرایتان خوانا باشد و به سبد آرای باطله اضافه نشود.

۱۱- بکوشید هیچ خط خوردگی در نوشتن اسامی نامزدهای منتخبتان نداشته باشید که مبادا آرای شما باطل شود.

۱۲- بکوشید برای تمام کرسی های نمایندگی در حوزه انتخابیه خود، نماینده ای برگزینید.

۱۳- اگر به هر دلیلی، نمی خواهید برای تمامی کرسی ها در هر دو مجلس، نامزدی را برگزینید، هیچ جای خالی ای در برگ رای خود باقی نگذارید و ردیف ها را با خط ممتدی، پر کنید. به این ترتیب جای هیچ شبهه ای باقی نخواهید گذاشت.

۱۴-  حوزه های انتخابیه نزدیک خود را شناسایی کنید تا در کمترین فرصت بتوانید به آنجا مراجعه کنید.

۱۵- هنگامی که برگ رای را به صندوق های می اندازید، از حضور ناظران انتخاباتی مطمئن شوید و با دقت برگ رای خود رابه صندوق بیاندازید. مطمئن شوید که برگ رای داخل صندوق افتاده است و حتی گوشه ای از آن بیرون نمانده باشد.

۱۶- از آنجا که رای دادن برای دو انتخابات، امر زمان بری است، بکوشید در ساعات اولیه اخذ رای در حوزه های انتخابیه حاضر شوید. اگرچه در تمامی ادوار گذشته، ساعات رای گیری بعضا تمدید شده است، اما به جای آنکه به امید حضور در ساعات پایانی بمانید، زودتر در محل حاضر شوید تا مبادا تجمع و کثرت حضور رای دهندگان در ساعات پایانی روز، مانع از تمرکز شما شود.

۱۷- اگر قصد سفر دارید، حوزه های انتخابیه بین مسیر را بیابید و به یاد داشته باشید که در هر حوزه انتخابیه ای فقط به نامزدهای همان حوزه می توانید رای دهید. از این رو اگر می خواهید نمایندگان شهر خودتان را انتخاب کنید، از سفر رفتن بپرهیزید.

۱۸- مراقب افرادی که قوانین تبلیغات انتخاباتی را زیر پا گذاشته و در روز رای گیری، اقدام به توزیع برخی لیست های انتخاباتی می کنند باشید. حتما این موارد را به ناظرین صندوق های رای اطلاع داده و مانع از تاثیر گذاری آنان بر رای دیگران شوید.

۱۹- خودتان برگه رایتان را پر کنید و به هیچ کس برای این منظور اعتماد نکنید.

۲۰- اگر در خانواده و یا نزدیکان خود، فرد بیسواد یا کم سوادی دارید، او را همراهی کنید تا افراد سودجو از این موضوع به نفع مقاصد خودشان بهره برداری نکنند.

 

  1. نام شما... می‌گه:

    باسلام و احترام از شما دوستان سلام دلفان
    آیا کد نامزدها نویسید رای باطل هست

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار