سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 74795
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۵ نظر
خانه » اخبار برتر » آمار مستند از سهم اصولگرایان، اصلاح‌طلبان، اعتدال‌گرایان و مستقل‌ها در انتخابات مجلس
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

براساس آخرین آمار منتشر شده از اسامی منتخبان ملت در مجلس دهم شورای اسلامی، تاکنون اصولگرایان با کسب حداقل ۹۵ کرسی نسبت به اصلاح‌طلبان پیشتاز هستند.

 

به گزارش سلام دلفان، دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هفتم اسفندماه برگزار شد و 221 منتخب ملت ایران مشخص شدند.

براساس این گزارش تاکنون اصولگرایان با 93 نامزد نسبت به اصلاح‌طلبان با 86 نامزد پیشتاز ورود به بهارستان بوده‌اند، در این بین نامزد‌های اعتدال‌گرا 8 کرسی و مستقل‌ها 34 کرسی در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به‌دست آوردند.

گفتنی است برخی از نامزد‌هایی که در دور اول منتخب ملت ایران شده‌اند، گرایش سیاسی‌شان مستقل با گرایش اصولگرایی است درحالی که در این جدول به‌عنوان مستقل ذکر شده‌اند که اگر این افراد را هم به آمار منتخبان اصولگرا در بهارستان دهم اضافه کنیم، تعداد اصولگرایان بیش از آمار فعلی خواهد شد.

از سوئی دیگر 54 نامزد اصولگرا، 38 نامزد اصلاح‌طلب، 4 نامزد اعتدال‌گرا و 27 نامزد مستقل به دور دوم انتخابات راه یافتند که براین اساس مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بعد از تأیید نتایج نخستین مرحله از سوی شورای نگهبان و با اعلام شورا در در 55 حوزه انتخابیه برگزار خواهد شد.

ردیف حوزه انتخابیه نام و نام خانوادگی گرایش‌های سیاسی
1 تبریز، آذرشهر و اسکو احمدعلیرضا بیگی

مسعود پزشکیان

 

” انتخاب نفرات سوم، چهارم، پنجم و ششم به مرحله دوم کشیده شد.”

 

اصولگرا

اصلاح‌طلب

———-

———-

———-

———-

2 مراغه و عجب‌شیر حسین زاده

دواتگری

“انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.”

اصولگرا
3 مرند و جلفا شافعی

حسن‌نژاد

دور دوم
4 اهر و هریس حسینیان

عبدالهی

دور دوم
5 میانه یعقوب شهویاری

فردین فرمند

اصولگرا

مستقل

6 سراب نصیر پور

داوودی

دور دوم
7 بناب اعزازی اصولگرا
8 شبستر علیلو

آقاپور

دور دوم
9 ملکان سلمان خدادادی اصولگرا
10 کلیبر، خداآفرین و هوراند ولی‌ الله قلی‌زاده اصولگرا
11 بستان‌آباد محمد وحدتی مستقل
12 هشترود و چاراویماق سید حمزه امینی مستقل
13 ورزقان رضا علیزاده اصولگرا
14 ارومیه قاضی‌پور

“انتخاب نفر دوم و سوم به مرحله دوم کشیده شد.”

اصولگرا

———-

———-

15 بوکان قسیم عثمانی اعتدال‌گرا
16 پیرانشهر و سردشت رسول خضری مستقل
17 خوی و چایپاره تقی کبیری اصولگرا
18 سلماس رسول جلایر

شهروز برزگر

دور دوم
19 ماکو، چالدران، پلدشت و شوط شریف‌پور

اکبرزاده

دور دوم
20 مهاباد محمودزاده مستقل
21 میاندواب و شاهین‌دژ و تکاب عیسی‌زاده

هاشمی

میرزایی

محبی‌نیا

دور دوم
22 نقده و اشنویه عبدالکریم حسین‌زاده اصلاح‌طلب
23 اردبیل، نمین و نیر صدیف بدری

رضا کریمی

“انتخاب نفر سوم به دور دوم کشیده شد.”

اصولگرا

اعتدال‌گرا

———-

24 پارس‌آباد و بیله‌سوار ایرج بیگدل‌لو

شکور پورحسین

دور دوم
25 خلخال و کوثر بشیر خالقی اصولگرا
26 گرمی سیدحمایت میرزاده اصلاح‌طلب
27 مشگین‌شهر ولی ملکی مستقل
28 اصفهان حمیدرضا فولادگر

احمد سالک

ناهید تاج‌الدین

مینو خالقی

حیدر علی‌عابدی

اصولگرا

اصولگرا

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

29 نائین و خور و بیانک عباسعلی پوربافرانی مستقل
30 نطنز، بادرود و قمصر مرتضی صفاری اصولگرا
31 فلاورجان موسوی لارگانی اصولگرا
32 اردستان سیدصادق طباطبایی‌نژاد اصولگرا
33 نجف‌آباد و تیران و کرون ابوالفضل ابوترابی اصولگرا
34 مبارکه زهرا سعیدی مستقل
35 خوانسار و گلپایگان بختیار اصلاح‌طلب
36 شاهین‌شهر، میمه و برخوار حسین‌علی حاجی‌دلیگانی اصولگرا
37 فریدون شهر، فریدن و چادگان اکبر ترکی اصولگرا
38 شهرضا و دهاقان حجت‌الاسلام آقایی

سمیه محمودی

دور دوم
39 لنجان محسن کوهکن اصولگرا
40 سمیرم سلیمی

جعفری

دور دوم
41 کاشان، آران و بیدگل سید جواد ساداتی‌نژاد اصولگرا
42 خمینی‌شهر سید جواد ابطحی اصولگرا
43 کرج، اشتهارد و فردیس عزیز اکبریان

محمد جواد کولیوند

اصولگرا

مستقل

44 ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان محمود بهمنی اصولگرا
45 ایلام، ایوان، شیروان و چرداول و مهران جلال میرزایی

لطیف صادقی

سلام امینی

سارا فلاحی

دور دوم
46 دهلران، دره‌شهر و آبدانان شادمهر کاظم‌زاده

علی محمد احمدی

“انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.”

مستقل
47 بوشهر، گناوه و دیلم حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری اصلاح‌طلب
48 دشتی و تنگستان سید کمال‌الدین شهریاری اصولگرا
49 کنگان، دیر و جم سکینه الماسی اعتدال‌گرا
50 دشتستان محمدباقر سعادت اعتدال‌گرا
51 تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس محمدرضا  عارف، محمدرضا  بادامچی، کاظم جلالی، سهیلا جلودار‌زاده، الیاس حضرتی، غلامرضا حیدری، فاطمه ذوالقدر، علی نوبخت‌حقیقی، علیرضا  رحیمی، عبدالرضا ‌هاشم‌زائی، محسن علیجانی‌زمانی، ابوالفضل سروش، فاطمه سعیدی، پروانه سلحشوری، فاطمه حسینی، مهدی شیخ، محمود صادقی، طیبه  سیاوشی شاه‌عنایتی، محمدجواد فتحی، فریده اولاد‌قباد، مصطفی کواکبیان، احمد مازنی، پروانه مافی، علیرضا محجوب، داوود محمدی، علی مطهری، سیدفرید موسوی، محمدرضا نجفی، بهروز ‌نعمتی،  محمدعلی وکیلی اصلاح‌طلب
52 پاکدشت محمد قمی اصلاح‌طلب
53 دماوند و فیروزکوه سید احمد رسولی‌نژاد

قاسم میرزایی نیکو

دور دوم
54 رباط‌کریم و بهارستان حجت‌الاسلام نوروزی

ابراهیم نکو

دور دوم
55 شهریار، قدس و ملارد حسین گروسی

محمد محمودی شاه‌نشین

دور دوم
56 ورامین، پیشوا و قرچک سید حسین نقوی‌حسینی اصولگرا
57 شهرکرد اردشیر نوریان اصلاح‌طلب
58 اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار علی کاظمی

قدرت‌الله حمزه

دور دوم
59 بروجن خدیجه ربیعی

علی نادری‌فرد

دور دوم
60 لردگان محمد خالدی اصلاح‌طلب
61 بیرجند و درمیان حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی اصولگرا
62 نهبندان و سربیشه نظر افضلی اصولگرا
63 قائنات فرهاد فلاحتی اصولگرا
64 فردوس، سرایان و طبس امیر حسنخانی اصولگرا
65 مشهدمقدس و کلات امیرحسین قاضی‌زاده

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر

حجت‌الاسلام حسین‌زاده‌بحرینی

رضا شیران‌خراسانی

جواد کریمی‌قدوسی

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

66 تربت‌جام و تایباد رحیمی اصلاح‌طلب
67 تربت‌حیدریه و مه‌ولات ابوالقاسم خسروی

باستانی

دور دوم
68 چناران و بینالود محمد دهقان اصولگرا
69 خواف و رشتخوار نگهبان سلامی اصلاح‌طلب
70 درگز حاتمیان اصلاح‌طلب
71 سبزوار، جغتای و جوین مقصودی

سبحانی‌فر

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

72 فریمان، سرخس و بخش‌های احمد‌آباد و رضویه احسان قاضی‌زاده اصولگرا
73 قوچان و فاروج هادی شوشتری اصلاح‌طلب
74 کاشمر و خلیل‌آباد و بردسکن بنیادی اصلاح‌طلب
75 گناباد و بجستان حمید بنایی مستقل
76 نیشابور و تخت‌جلگه هاجر چنارانی

حمید گرمابی

اصولگرا

اصلاح‌طلب

77 بجنورد، مانه و سملقان و جاجرم علی اکبری

علی قربانی

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

78 اسفراین هادی قوامی اصولگرا
79 شیروان عبدالرضا عزیزی مستقل
80 اهواز همایون یوسفی

جواد کاظم‌نسب

علی ساری

سید شریف حسینی

شکر خدا موسوی

شبیب جویجری

دور دوم
81 آبادان عامر کعبی

جلیل مختار

“انتخاب نفر سوم به مرحله دوم کشیده شد.”

مستقل

مستقل

———-

82 اندیمشک فریدون حسن‌وند اصولگرا
83 ایذه و باغملک سید هادی طباطبایی

هدایت‌الله خادمی

دور دوم
84 بهبهان محمودرضا ضرغامی

حبیب‌الله کشت‌زر

“انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.”

اصلاح‌طلب
85 خرمشهر عبدالله سامری مستقل
86 دزفول پاپی اصولگرا
87 دشت‌آزادگان و هویزه قاسم ساعدی اصولگرا
88 رامهرمز و رامشیر اقبال محمدیان اصولگرا
89 شادگان مجید ناصری‌نژاد اصولگرا
90 شوش سید راضی نوری اصولگرا
91 شوشتر و گتوند سهراب گیلانی اصولگرا
92 مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا علی عسگر ظاهری

علیرضا ور ناصری

دور دوم
93 ماهشهر و امیدیه حبیب آغاجری

گل‌مرادی

دور دوم
94 زنجان و طارم فریدون احمدی

سید افضل موسوی

علی وقف‌چی

کریم خان‌محمدی

دور دوم
95 ابهر و خرمدره محمدرضا خان‌محمدی

محمد عزیزی

“انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.”

اصولگرا
96 خدابنده سید البرز حسینی

احمد بیگدلی

“انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.”

مستقل
97 ماهنشان و ایجرود، دهستان‌های بوغداکندی و قلتوق سید مرتضی خاتمی مستقل
98 سمنان و مهدی‌شهر احمد همتی اصلاح‌طلب
99 دامغان ابوالفضل حسن بیگی مستقل
100 شاهرود سید حسن حسینی شاهرودی اصولگرا
101 گرمسار غلامرضا کاتب مستقل
102 زاهدان حسینعلی شهریاری

علیم یارمحمدی

اصولگرا

اصلاح‌طلب

103 ایرانشهر، سرباز، دلگان، بخش‌های فنوج و لاشاروبنت و آشار محمدنعیم امینی‌فرد مستقل
104 چابهار، نیک‌شهر و کنارک ایران‌نژاد اصولگرا
105 خاش و بخش‌های نصرت آباد، میرجاوه و کورین علی کرد اصولگرا
106 زابل، زهک و میانکنگی حبیب‌الله دهمرده

احمدعلی کیخا

اصولگرا

اصلاح‌طلب

107 سراوان، سیب و سوران و زابلی در ازهی مستقل
108 شیراز بهرام پارسایی

فرج‌الله رجبی

مسعود رضایی

“انتخاب نفر چهارم به دور دوم کشیده شد.”

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

———-

109 فیروزآباد کرم‌پور اصلاح‌طلب
110 نورآباد ممسنی مرادی

گودرزی

دور دوم
111 مرودشت محمدمهدی برومندی اصولگرا
112 خرامه داریوش اسماعیلی اصولگرا
113 آباده زارع اصولگرا
114 جهرم محمدرضا رضایی اصولگرا
115 لارستان جمشید جعفرپور اصولگرا
116 لامرد علوی اصلاح‌طلب
117 فسا جمالی نوبندگانی اصولگرا
118 اقلید سید حسین افضلی اصلاح‌طلب
119 سپیدان خادم اصلاح‌طلب
120 داراب عسگری

انصاری

دور دوم
121 کازرون رضازاده مستقل
122 نی‌ریز و استهبان فرهاد طهماسبی

اصغر مسعودی

دور دوم
123 قزوین، آبیک و البرز سیده حمیده زرآبادی

داوود محمدی

اصلاح‌طلب

مستقل

124 بوئین‌زهرا بابایی اصلاح‌طلب
125 تاکستان بهمن طاهرخانی اصلاح‌طلب
126 قم احمد امیرآبادی‌فراهانی

علی لاریجانی

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

127 سنندج، دیواندره و کامیاران سید مهدی فرشادان

“انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد.”

مستقل

———-

128 بیجار حمدالله کریمی مستقل
129 سقز و بانه محسن بیگلری مستقل
130 قروه و دهگلان علی‌محمد مرادی مستقل
131 مریوان و سروآباد منصور مرادی

امید کریمیان

“انتخابات به دور دوم کشیده شد.”

مستقل
132 کرمان و راور محمدرضا پورابراهیمی

محمدمهدی زاهدی

اصولگرا

اصولگرا

133 بافت بختیاری اصلاح‌طلب
134 بم و ریگان نیکزادی اصلاح‌طلب
135 جیرفت و عنبر‌آباد کمالی‌پور اعتدال‌گرا
136 رفسنجان محمد انارکی اصلاح‌طلب
137 زرند و کوهبنان حسین امیری‌خامکانی اصلاح‌طلب
138 سیرجان و بردسیر شهباز حسن‌پور بیلگری اعتدال‌گرا
139 شهر بابک علی اسدی اصلاح‌طلب
140 کهنوج و منوجان و رودبار جنوب و قلعه گنج حمزه‌ای اصلاح‌طلب
141 کرمانشاه عبدالرضا مصری

سید قاسم جاسمی

 “انتخاب نفر سوم به دور دوم کشیده شد.”

اصولگرا

اصولگرا

———-

142 اسلام‌آباد غرب و دالاهو حشمت‌الله فلاحت‌پیشه اصولگرا
143 پاوه،  جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر شهاب نادری اصولگرا
144 سنقر و کلیایی حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌کیا

محمد رستگار

دور دوم
145 قصرشیرین و سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب فرهاد تجری اصولگرا
146 کنگاور، صحنه و هرسین حسین سلیمانی اصولگرا
147 بویراحمد و دنا غلام‌محمد زارعی اصلاح‌طلب
148 کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده عدل هاشمی اصولگرا
149 گچساران و باشت غلامرضا تاجگردون اصلاح‌طلب
150 گرگان و آق‌قلا سید علی طاهری

عبدالغفور امان‌زاده

نورمحمد تربتی‌نژاد

نبی‌زهرا جریبی

دور دوم
151 رامیان و آزادشهر ابراهیمی اصولگرا
152 علی‌آباد قره‌خانی مستقل
153 کردکوی و ترکمن و بندرگز رحمت‌الله جلالی

رامین نور قلی‌پور

دور دوم
154 گنبدکاووس قره‌جه طیار اصلاح‌طلب
155 مینودشت و کلاله و مراوه تپه نجیب حسینی

شهرام کوسه‌غراوی

دور دوم
156 رشت غلامعلی جعفرزاده

“انتخاب نفر دوم و سوم به دور دوم کشیده شد.”

اصلاح‌طلب

———-

———-

157 آستارا داداشی مستقل
158 آستانه اشرفیه محمدحسین قربانی اصولگرا
159 بندرانزلی خسته‌بند اصولگرا
160 رودبار صمد مرعشی

منوچهر جمالی

دور دوم
161 رودسر و املش اسدالله عباسی اصولگرا
162 صومعه‌سرا دلخوش اصولگرا
163 تالش، رضوانشهر و ماسال محمود شکری اصولگرا
164 لاهیجان و سیاهکل ذبیح نیک‌فر اصولگرا
165 فومن و شفت مهدی افتخاری اصلاح‌طلب
166 لنگرود لاهوتی اصلاح‌طلب
167 بروجرد علاءالدین بروجردی

هادی مقدسی

عباس گودرزی

قاطمه مقصودی

دور دوم
168 الیگودرز محمد خدابخشی اصولگرا
169 پلدختر حمیدرضا کاظمی اصولگرا
170 خرم‌آباد و دوره محمد بیرانوند

مرتضی محمودوند

محمدرضا ملک‌شاهی‌راد

اعظم محمدنیا

دور دوم
171 دلفان و سلسله علی رستمیان مستقل
172 دورود و ازنا حسین گودرزی

مجید کیان‌پور

دور دوم
173 کوهدشت اله‌یار ملکشاهی اعتدال‌گرا
174 ساری و میاندورود یوسف‌نژاد

دامادی

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

175 بهشهر علی محمد شاعری اصولگرا
176 قائم‌شهر عبدالله رضیان

“انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد.”

اصلاح‌طلب

———-

177 بابل علی نجفی‌خوشرودی

“انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد.”

اعتدال‌گرا

———-

178 آمل یوسفیان ملا مستقل
179 نور و محمودآباد علی اسماعیلی اصلاح‌طلب
180 چالوس و کلاردشت قاسم احمدی‌لاشکی اصلاح‌طلب
181 بابلسر و فریدونکنار ولی‌الله نانواکناری اصولگرا
182 تنکابن، عباس‌آباد و رامسر شمس‌الله شریعت‌نژاد اصلاح‌طلب
183 اراک، کمیجان و خنداب علی‌اکبر کریمی

“انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد.”

اصولگرا

———-

184 تفرش و آشتیان سید محمد حسینی مستقل
185 خمین ابراهیم رضایی اصولگرا
186 ساوه و زرندیه شهلا میرگلو بیات

محمدرضا منصوری

دور دوم
187 شازند غفاری

ابراهیمی

دور دوم
188 محلات و دلیجان سلیمی اصولگرا
189 بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، ابوموسی و بندر خمیر حسین هاشمی تختی

محمد آشوری

احمد مرادی

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

190 میناب، رودان، سیریک، جاسک و بشاگرد مصطفی ذوالقدر اصلاح‌طلب
191 بندرلنگه، بستک و پارسیان و کیش احمد جباری

خالد زمزم‌نژاد

دور دوم
192 همدان حمیدرضا حاجی‌بابایی

امیر خجسته

اصولگرا

اصولگرا

193 اسدآباد رنجبرزاده اصولگرا
194 بهار و کبودرآهنگ محمدعلی پورمختار اصولگرا
195 تویسرکان محمدمهدی مفتح اصولگرا
196 رزن حسن لطفی

عطا‌الله سلطانی صبور

دور دوم
197 ملایر محمد کاظمی

“انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد.”

اصلاح‌طلب

———-

198 نهاوند حسن بهرام‌نیا اصولگرا
199 یزد و اشکذر ابوالفضل موسوی اصلاح‌طلب
200 اردکان محمدرضا تابش اصلاح‌طلب
201 مبید و تفت کمال دهقانی اصلاح‌طلب
202 مهریز، بهاباد، خاتم، ابرکوه و بافق محمدرضا بابایی

صباغیان

دور دوم
203 زرتشتیان اسفندیار اختیاری مستقل
204 کلیمیان‌ مره‌صدق مستقل
205 مسیحیان آشوری و کلدانی بت‌کلیا مستقل
206 مسیحیان ارمنی شمال ایران کارن‌خانلری مستقل
207 مسیحیان ارمنی جنوب ایران ژرژیک آبرامیان مستقل

منبع: تسنیم

  1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    اسفند ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۲۱

    خوشم از اين اكثر مطالب و اخبار شما جا نب دارانه وغير واقعي است

  2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    اسفند ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۲۹

    رستمیان که گفته بود اصولگراست حالا شد مستقل

    • نویسنده دیدگاه: اصولگرا
      اسفند ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۱۰

      رستمیان گفت اصواگرا هستم ولی مستقل اومدم.w

  3. نویسنده دیدگاه: نام شما
    اسفند ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۴۷

    عجب تا حالا میگفتن اصلاحات مرد و بوی جسد متعفنش داره میاد و از این حرف ها حالا دنبال این هستید که بگید اصولگرا ها یه ده بیست نماینده بیشتر از اصلاح طلبان دارن؟ اگه رد صلاحیت های گسترده نبود و اصلاح طلبا با نیروهای درجه چهارم پنجم و دست کاملا خالی نمی آمدند مطمئن باشید یک اصولگرا هم رنگ مجلس رو به خود نمی دید چون خواست اکثریت چیز دیگر است و میزان رای ملت است

  4. نویسنده دیدگاه: اصولگرا
    اسفند ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۰۸

    خخخخخ.
    الحمد الله اصولگرا ها اکثریت مجلس رو دارن
    حالا هر کاری دوس دارید بکنید…

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار