سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 83138
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » بزرگترین مانع توسعه اقتصادی لرستان بروکراسی اداری است
Print This Post
استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: در حال حاضر بزرگترین مانع توسعه اقتصادی این استان بروکراسی اداری است که این مشکل نسبت به سایر استان های دیگر در این استان پررنگ تر است.

به گزارش سلام دلفان ،هوشنگ بازوند عصر سه شنبه در جلسه معاونان و مدیران ستادی لرستان افزود : رویکرد تمایل به سرمایه گذاری و حضور بخش خصوصی در این استان باید تقویت و زیرساخت های لازم در راستای حضور سرمایه گذار در این استان فراهم شود.
وی بیان کرد :بروکراسی اداری در سال های گذشته سد بزرگی در مقابل رونق اقتصادی و فعالیت بخش خصوصی در لرستان بوده است.
وی ادامه داد: درصورت رفع این مانع بزرگ طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی لرستان فرصت خوبی برای حضور سرمایه گذار و بخش خصوصی در این استان خواهد بود.
استاندار لرستان گفت : سرمایه گذاری تنها راه حل رونق کسب و کار در استان است و در صورت تحقق این امر کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغالزایی محقق می شود که تعامل مدیران دستگاه های اجرایی در این مسیر امری ضروری است.
وی اظهار کرد :نقطه ضعف لرستان در جذب بخش خصوصی است که در 35 سال گذشته در این استان به آن بها داده نشده است و برخی این فرصت را از لرستان گرفتند.
وی اضافه کرد : سه استان آذربایجان شرقی ،لرستان و کرمان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در سطح کشور انتخاب شده اند .
بازوند ادامه داد : آذربایجان شرقی به عنوان استان توسعه یافته و لرستان به عنوان استان کمتر توسعه یافته و محروم با پیشنهاد وزیر کشور و تصویب هیات دولت در این طرح انتخاب شدند .

** لرستان در سنوات گذشته دچار فرصت سوزی شده است
استاندار لرستان گفت : سوابق لرستان در سال های پس از انقلاب بیانگر فرصت سوزی های فراوانی است که نتیجه ای جز 10 سال رتبه نخست بیکاری کشور برای این استان نداشته است .
وی افزود : در دولت گذشته 720 میلیارد دلار نفت فروخته شده است که حتی پنج دلار در لرستان سرمایه گذاری نشده است .
وی با بیان اینکه لرستان گرفتار فقر مطالبه گری است اظهار کرد : دولت تدبیر و امید بر تغییر رویکردهای گذشته تاکید دارد و در این راستا مدیران دستگاه های اجرایی نیز از فرصت سوزی جلوگیری کنند.
بازوند افزود :طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی لرستان فرصت قابل توجهی است که باید مردم ومسئولان استان از آن به نحو مطلوب بهره گیرند .
وی با تاکید بر لزوم آشنایی مدیران با موارد ابلاغیه اقصتاد مقاومتی و 12 برنامه دولت تدبیر و امید گفت : مقام معظم رهبری در دو سال گذشته 23 سخنرانی در خصوص اقتصادمقاومتی داشته اند که بیانگر تاکید بر رهبری بر اقتصاد مقاومتی و راه برون رفت از مشکلات موجود اقتصادی است .

***رشد 106 درصدی صادرات غیر نفتی در لرستان
استاندار لرستان گفت: برنامه دولت پیشبرد برون گرایی اقتصاد است و در این زمینه نباید توسعه صادرات غیر نفتی را نادیده گرفت .
وی اظهار کرد : رونق اقتصادی بدون صادرات محقق نمی شود و لرستان برخلاف صنعتی نبودن در سال گذشته 106 درصد رشد صادرات غیر نفتی داشته است .
بازوند ادامه داد :همچنین در برنامه عدالت بنیان دولت تدبیر و امید اقتصاد مقاومتی شرایط حضور سرمایه گذار را تسهیل و حضور سودجویان را سخت می کند .

** فعالیت های دانش بنیان تبدیل به محورهای اقتصادی شده اند
استاندار لرستان با بیان اینکه برنامه توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد تاکید دولت تدبیر و امید است گفت : دانشگاه ها در این راستانقش چشمگیری دارند.
وی بیان کرد : در حال حاضر میزان درآمد این شرکت ها چندین برابر فروش نفت است و جایگزین بازارها به عنوان محور اقتصادی شده اند .
وی اظهار کرد : در راستای تقویت فعالیت های دانش بنیان دراستان دانشگاه لرستان موظف به واگذاری شش ماهه سالن به جوانان صاحب ایده و شرکت های دانش بنیان شده است .

**ظرفیت میادین نفتی لرستان کارآمد شود
استاندار لرستان گفت : توسعه ظرفیت های نفت و گاز لرستان از دیگر برنامه های مورد تاکید دولت تدبیر و امید است که لرستان در این زمینه دارای ظرفیت چشمگیری است .
وی ادامه داد : شهرستان های کوهدشت ،پلدختر دارای میادین بزرگ نفتی هستند که این ظرفیت ها باید کارآمد شوند .
به گفته وی لرستان استان ثروتمندی است که تاکنون از ظرفیت های آن به خوبی استفاده نشده است .
وی اضافه کرد : در راستای استفاده از ظرفیت های لرستان باید گفتمان سازی شود و نقاط قوت زا به مردم معرفی کرد .

**بلوط لرستان سرمایه بزرگی است که باید تبدیل به یک افتخار شود
بازوند گفت : بلوط لرستان سرمایه بزرگی است که باید از آن بهره گرفت و ظرفیتی برای رونق اقتصادی استان باشد .
وی افزود : کشور پرتقال از بلوط در راستای رونق اقتصادی استفاده کرده است و در این راستا در لرستان باید مطالعه و پیگیری شود که بلوط لرستان رونق اقتصادی استان را مهیا کند .

** نبود سرمایه گذار یکی از مشکلات راه اندازی بندر خشک در این استان است
استاندار لرستان گفت : مجوز راه اندازی بندر خشک در لرستان اخذ شده است اما بزرگترین مشکل در این راستا نبود سرمایه گذار است .
وی افزود : چهار استان کشور این مجوز را اخذ کرده است که لرستان نیز پس از پیگیری های فراوان یکی از این استان ها است .
وی اظهار کرد : لرستان ظرفیت انتقال 15 میلیون تن بار را به مرکز کشور دارد که تنها پنج میلیون تن از این بار توسط راه آهن منتقل می شود .
وی بیان کرد : با توجه به این ظرفیت قابل توجه لرستان برای راه اندازی بندر خشک به دلیل ضعف در بخش خصوصی و سرمایه گذاری این اقدام بزرگ با موانعی مواجه است ./ منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار