سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 86531
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » 80 هزارتن گندم در دلفان تولید می شود/ به اندازه کافی انباره ذخیره گندم در شهرستان وجود ندارد
Print This Post

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان گفت: بر اساس برآورد انجام شده پیش بینی می شود در سال زراعی جاری در این شهرستان 80 هزار تن گندم تولید شود .

 به گزارش سلام دلفان، فرشاد بابایی افزود : در سال زراعی جاری در سطح 41 هزار و 120 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دلفان گندم کاشت شده که از این میزان 39 هزار و 120 هکتار به صورت دیم و دو هزار هکتار به صورت آبی کشت شده است.

به گفته وی ، میزان اجرای مکانیزه در شهرستان دلفان در مزارع گندم دیم 5/83 و در مزارع گندم آبی 5/67 درصد است.
وی یاد آورشد : در سال گذشته 24 هزارتن گندم تولید شد اما در سال جاری با توجه به بارش های مناسب ، استفاده از بذور اصلاح شده و مبارزه با علف های هرز و آفت سن ما شاهد افزایش تولید گندم در سطح شهرستان هستیم.
این مسئول، یکی از مشکلات کشاورزان دلفان را ناکافی بودن انبارهای ذخیره گندم عنوان کرد و گفت : امیدواریم با توجه به ورود بخش خصوصی به ساخت سیلوی شاهد حل مشکلات اجرای این طرح ها باشیم و موضوع ناکافی بودن انبارهای ذخیره گندم در منطقه حل شود .
بابایی تصریح کرد : انتظار ما از کشاورزان شهرستان دلفان این ست که از خروج محصول گندم تولیدی خود ازشهرستان و تحویل به انبارهای شهرستانهای اطراف خودداری نمایند .
وی ادامه داد : انتقال گندم تولیدی شهرستان دلفان به دیگر شهرستان ها موجب ضایع شدن حق این شهرستان در تخصیص اعتبارات و تسهیلات می شود .

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار