سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 9422
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مرگ تنها سینمای شهرستان دلفان
Print This Post

تنها سینمای شهرستان دلفان پس از گذشت 17 سال از تعطیل شدن آن هنوز بازگشایی نشده است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از دلفان امروز تنها سینمای شهرستان دلفان که در سال 1373 افتتاح شد و به مدت 2 سال در کاربری سینما بود اکنون به مدت 17 سال است که تعطیل می باشد.

 

 

نبود فضای فرهنگی و مکانی برای گذراندن اوقات فراغت همواره به عنوان یکی از دغدغه های جوانان شهرستان دلفان مطرح بوده و پس از تعطیلی سینما سعید، یکی از مهمترین مکان ها برای سپری کردن اوقات فراغت در شهرستان دلفان نیز تعطیل شد.

در سفر چند سال پیش آقای شمقدری معاون سینمایی وزارت ارشاد به استان لرستان، بدهی های بانکی این سینما پرداخت شد اما صاحب سینما به دلیل عدم توجیه اقتصادی طرح حاضر به بازگشایی آن نشد.

نوری زاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دلفان در گفتگو با خبرنگار دلفان امروز علت تعطیلی این سینما را  نداشتن توجیه اقتصادی و سوء مدیریت مالک آن دانست و اضافه کرد به دلیل اینکه این سینما با ظرفیت موجود در شهرستان همخوانی ندارد و هزینه های جاری آن بسیار بالاست این سینما تعطیل شده است.

وی اضافه کرد که البته مسئولان استانی و کشوری هم کمک های فراوانی به بازشدن این مرکز فرهنگی کرده اند اما در نهایت این کمک ها نیز نتیجه بخش نبوده و سینما سعید همچنان تعطیل است.

نوری زاده تصریح کرد که ایجاد رستوران و تالار پذیرایی در این سینما غیر قانونی نیست و این طبق مصوبه هئیت دولت بوده اما نباید فضای اصلی سینما تغییر کند.

شایان ذکر است که سینما سعید نورآباد پس از تعطیل شدن به مدت 4 سال تبدیل به انبار غلات و علوفه شده بود و حالا 2 سال است که این سینما به رستوران و سالن پذیرایی تبدیل شده که در این زمینه هم نتوانسته توفیقی کسب کند و باید دید که کاربری جدید این سینما چه خواهد بود؟

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار