سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 9621
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » گوشزد به کسانی که جایگاه مهمّ امام جمعه را نشناخته اند/ نقد خیرخواهانه مسئولین وظیفه امام جمعه است/ کسی که جایگاه امام جمعه و نمازجمعه را تضعیف کند، جایگاه تقوا را تضعیف کرده است
Print This Post
از سوی امام جمعه دلفان صورت پذیرفت؛

اگر امام جمعه در خصوص موضوعی سند داشت و نگرانی مردم را در آن موضوع بیان نکرد پس چه کسی باید بیان کند؟

سلام دلفان- امام جمعه دلفان با گوشزد جایگاه مهمّ امام جمعه به کسانی که درک صحیحی از این جایگاه ندارند گفت: نقد خیرخواهانه مسئولین، یکی از وظایف امام جمعه است.سیدجعفر مرادیان

حجّت الاسلام سیّدجعفر مرادیانی در خطبه دوم نمازجمعه 4 مرداد شهرستان دلفان با اشاره به پنجم مرداد سالروز عملیات مرصاد در سال 67 ضمن گرامی داشت یاد ایثار گران این عملیات به خصوص شهدای عملیات مرصاد در شهر دلفان گفت: پس از پذیرش قطعنامه، دشمن بازحماقت به خرج داد و منافقین را برای فتح سه روزه تهران تحریک کردند و آنان در نخستین گام خود در حوالی شهر اسلام آباد گرفتار خشم اولیاء الهی شدند و شکست خوردند و امروز می بینید که وضع منافقین به گونه ای است که هیچ کشوری در دنیا به خاطر ترس از آبرویش زیر بار اینها نمی رود.

وی به در پیش بودن شب های قدر و شهادت مولای متقیان علی ع اشاره کرد و گفت: از معصوم سؤال شد اگر شب قدر را درک کنیم چه دعایی بکنیم که فرمودند: فقط دعای “عافیت” بکنید:”اللهم انی اسئلک العافیه”.

وی افزود: منظور ازعافیت کامل نیز ظهور امام زمان عج است زیرا سلامت روحی، جسمی دنیوی و اخروی همه و همه درپرتو ظهور آن حضرت محقق می شود.

وی اظهار امیدواری کرد در سالروز شهادت امام علی ع محافل و مجالس عزاداری پرشورتر و باشکوه تر از سالیان گذشته برگزار شود.

خطیب جمعه دلفان در ادامه با یادآوری نامگذاری تاریخی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز قدس گفت: درحالی که موضوع فلسطین داشت به دست فراموشی سپرده می شد، پس از این نامگذاری توسط معمار کبیر انقلاب، زنده شد و امروز به یک مسئله بین المللی تبدیل شده است.

حجت الاسلام مرادیانی  به مناسبت سالروز اقامه اولیّن نمازجمعه تهران در 5 مرداد 58 به فرمان امام ره، به بیان نکات مهمّی نمازجمعه و جایگاه امام جمعه اختصاص داد.

وی با قدردانی از ائمه جمعه گذشته شهر نورآباد و دست اندرکاران نمازجمعه شهر طی سالیان گذشته گفت: اقامه اولیّن نمازجمعه توسط ابوذر زمان مرحوم آیت الله طالقانی آغاز حرکتی بزرگ در کشور بود به گونه ای که امروز شاهدیم در چندصد شهر کشور نمازجمعه برگزار می شود.

وی اضافه کرد: درعظمت نمازجمعه همین بس که دشمن از آن می ترسد، از ائمه جمعه می ترسد، ازموضع گیری ها و روشنگری هایی که در خطبه های نمازجمعه انجام می شود می ترسد وی خاطرنشان کرد امام بزرگوار ما فرمودند ما یک پشتوانه محکم در پیشبرد انقلاب داریم و آن نماز جمعه است. رهبرمعظم انقلاب نیز درهمین زمینه فرمودند خدمت به نمازجمعه خدمت به دین و تقواست.

امام جمعه نورآباد در ادامه و در خصوص وظایف شخص امام جمعه گفت: مسئولیت ستاد زکات،ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، ریاست  شورای فرهنگ عمومی و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هر شهر برعهده امام جمعه است.

وی با بیان اینکه امام جمعه در امور اجرایی وارد نمی شود و در کار اجرایی مسئولین دخالت نمی کند گفت: تعامل با مسئولین و کمک به آنها یکی دیگراز وظایف امام جمعه است و این کمک برخی مواقع از طریق نوشتن نامه و یا تماس گرفتن و یا اصلاح بین مسئولین در مواقع خاص، صورت می پذیرد و گاهی هم این کمک، انتقاد خیرخواهانه از مسئولین است.

وی در ادامه با انتقاد از عدم درک صحیح برخی ها از جایگاه امام جمعه گفت: اینکه برخی ها می گویند چرا امام جمعه درباره انتخابات صحبت می کند، چرا از مشکلات شهر قبیل راه ها، مشکل آب و مسائلی از این قبیل صحبت می کند، چرا نام فلان دستگاه را می آورد،معلوم است که امام جمعه و جایگاه نماز جمعه را نشناخته اند و این افراد باید بروند و دراین خصوص تحقیق و مطالعه کنند.

وی اضافه کرد اگر امام جمعه انتقاد خیرخواهانه نکند چه کسی باید بکند، اگر امام جمعه در خصوص موضوعی سند داشت و نگرانی مردم را درباره آن موضوع بیان نکرد پس چه کسی باید بیان کند.

خطیب جمعه دلفان با بیان اینکه خواهش ما از برخی ها این است که تقوا را در مورد جایگاه نمازجمعه و امام جمعه رعایت کنند اظهار داشت: موضوع سیدجعفر مرادیانی نیست، بلکه موضوع جایگاه است؛ جایگاه نمازجمعه جایگاه ترویج تقوا و دین است و کسی که جایگاه امام جمعه و نمازجمعه را تضعیف کند جایگاه تقوا را تضعیف کرده است و به نمازجمعه خیانت کرده است.

وی در پایان این بخش از اظهارات خاطرنشان کرد: البته هرکس حرف حقّ و یا شکایتی درخصوص امام جمعه و عملکرد او داشته باشد می تواند آن را به تشکیلات مربوطه و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه انتقال دهد،اما همه وظیفه دارند حرمت این جایگاه را حفظ کنند.

وی در پایان خطبه ها به مسئله نوسازی مساجد سطح شهر اشاره کرد و گفت: یکی از این مساجد، مسجد امام ره است و به دلیل اینکه بیشتر مسافرینی که وارد شهر می شوند به این مسجد مراجعه می کنند پیشانی مساجد شهر ما محسوب می شود و این مسجد تا تکمیل شدن فاصله زیادی دارد و از کسانی که در توانشان هست می خواهیم به تکمیل شدن این مسجد کمک کنند.

گفتنی است در پی سخنان روشن گرانه امام جمعه نورآباد در خصوص انتخابات شور ها برخی ها به جو سازی در این باره پرداختند.

 1. نویسنده دیدگاه: ناصر
  مرداد ۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۵:۱۱

  سلام خسته نباشيد
  تورا به خدا قسم بريد از مرگ هنرمند دلفاني ( رضا مريدي ) كه از هنرمندان بنام سرنا نواز ما در كشور و رغيب شاميرزا معروف كه هم اكنون قبر او مورد احترام هنرمندان است گزارشي تهيه كنيد به دور از هر گونه سليغه و نظر بخاطر خدا حيف است/اگر اين كار را نكنيد سايتتون خداي ناكرده …

 2. نویسنده دیدگاه: عبدالله
  آبان ۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۳۰

  سایت محترم سلام دلفان شهامت یک از و یژگیهای اصحاب رسانه و خبرنگاران است چرااز دفاعیات و تعاریف و تمجیدهای امام جمعه از احمد کاطمی و جریان وابسته اش مطلبی ننوشته اید و آنرا سانسور نکرده اید .حتی خود احمد کاطمی صراحتا می گوید حاج آقای هاشمی نژاد ازبین سه نفر پیشنهادی برای مسئولیت آموزش پرورش تنها ا2ز بنده حمایت کرده ومرا مورد لطف خود قرار داده و اگر حمایتهای ایشان نبود چنین اتفاقی نمی افتاد و… اخبار را سانسور نکنید امانتدار باشید مردم خیلی زودتر و بهتر از من وشما می شنوند و تحلیل می کنند.

 3. نویسنده دیدگاه: محمد رضا می گوید
  دی ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۵۱

  مردم دلفان زمانه همه چیز را روشن می کند کلیه مشکلات زیر سر مدیر آ پ است ومعاونین …همراه کارشناس ارزیابی اینها اصلا …را قبول ندارند ومی خواهند امام جمعه را وارد ماجراکنند اگر امام جمعه به مدیر اداره چیزی گفته نباید مدیر ان را در بین مردم بیان کند چون جایگاه امام جمعه بلا تر است وشخصیتی متدین و……است ولی مردم در خواب هستند حالا می بینید نزدیک به اتخابات مجلس و.. چه کارهایی خلاف انجام دهند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار