سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 9932
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حساب بانکی واحدهای تولیدی لرستان به داخل استان انتقال یابد/ ضرورت استفاده از نیروهای بومی
Print This Post

معاون برنامه‌ریزی استانداری لرستان بر ضرورت انتقال تمرکز حساب بانکی برخی واحدهای تولیدی به داخل استان تاکید کرد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از مهر، علی هادی چگنی  در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به پیشنهاد تمرکز حساب بانکی برخی واحدهای تولیدی به داخل استان از سوی دبیر این شورا اظهار داشت: این موضوع نشان می دهد که اتاق بازرگانی خرم‌آباد فقط به دنبال درست کردن تکلیف برای دولت نیست و همین دیدگاه جای سپاس دارد.

وی گفت: اهمیت بررسی وضعیت چنین بنگاه‌هایی زمانی بیشتر می‌شود که بدانیم در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل ما در حوزه‌ منابع مالی و کمبودهایی است که در این زمینه وجود دارد.

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان لرستان با تأکید بر اینکه ضروری است منابع بانکی استان را افزایش دهیم، افزود: یکی از مصداق‌های این کار می‌تواند برنامه‌ریزی برای انتقال این حساب‌ها باشد.

چگنی تصریح کرد: در همین جلسه می‌توانیم الزاماتی مصوب و ابلاغ کنیم و در مرحله‌ بعدی دست‌کم می‌توانیم این واحدها را در زمینه‌هایی در اولویت قرار ندهیم.

وی اظهار داشت: در زمینه‌ استفاده از نیروهای غیربومی هم شورای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان لرستان می‌تواند ورود پیدا کند تا دست‌کم مادامی که نیروی ماهر و مناسب در استان وجود دارد، این واحدها نیروی‌ مورد نیاز خود را از خارج استان نیاورند.

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان لرستان با بیان اینکه البته موضوع استفاده از نیروهای غیربومی در واحدهای تولیدی قابل بررسی است، یادآور شد: البته اگر برخی واحدها دلایل منطقی برای کارشان داشته باشند باید آن دلایل را پذیرفت و البته موضوع را از جای دیگری دنبال کرد.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی نیز در این جلسه گفت: متأسفانه واحدهایی در سطح استان در حال فعالیت هستند که علی‌رغم استفاده از همه‌ منابع و امکانات درون‌استانی، به هر دلیل تمرکز حساب بانکی‌شان در مرکز و تهران است که این مسئله به هر حال جای سوال دارد.

حسین سلاح‌ورزی تصریح کرد: از سوی دیگر در زمینه‌ کارت بازرگانی و مالیات هم مبالغ در نظر گرفته‌شده برای این واحدها در تهران پرداخت می‌شود و با توجه به این‌که حتی در برخی موارد از نیروی انسانی غیربومی هم استفاده می‌کنند، ضروری دانستیم این موضوع را در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مطرح کنیم تا در صورت امکان تمرکز حساب این واحدها به درون استان منتقل شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار