سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 10282
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » شهرستان دلفان رتبه نخست طرح سنجش فشارخون،قد و وزن رادرلرستان دارد
Print This Post

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان گفت : این شهرستان در اجرای طرح سنجش فشارخون ،قد و وزن در بین 11 شبکه بهداشت و درمان استان لرستان رتبه نخست را دارد.

به گزارش سلام دلفان ˈنورالدین ویسیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : این طرح شامل افراد بالای 30 سال است که در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی شهری و خانه های بهداشت روستایی در حال اجرا است.

به گفته وی، در راستای این طرح تاکنون 28 هزار نفر کار سنجش فشارخون ، قد و وزن آنان انجام شده و کارشناسان در صورت وجود مشکل راهنمایی های لازم به انان جهت درمان ارائه کرده اند.

وی اظهار داشت : این طرح از فروردین ماه آغاز و تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت و در جریان آن 50 هزار نفر از افراد بالای 30 سال فشار خون ، قد و وزن آنها را مورد سنجش قرار می گیرند.

وی افزود: کارشناسان این شبکه در مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت ، ادارات ، مکان های عمومی و مراجعه به درب منازل شهروندان و روستاییان در حال اجرای این طرح هستند .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان گفت : یکی از مهمترین نمادهای پیشرفت هر کشوری بهبود شاخص های مربوط به سلامت است که از بهترین و منطقی ترین راه های ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری است.

وی بیان داشت :پرفشاری خون و چاقی به عنوان بیماری های خاموش در جامعه گسترش یافته و به عنوان عامل بسیاری از بیماری های خطرناک و تهدید کننده سلامت مردم شناخته شده است .

به گفته وی ، می توان با تغذیه مناسب، ورزش و فعالیت کافی، آرامش فکری، دوری از استرس و توجه به اعتقادات دینی و معنوی و رعایت موازین احتیاطی می توانند در راستای شعار امسال سازمان جهانی بهداشت ˈفشار خون را جدی بگیریمˈ گام های مهمی بردارند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار