سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11074
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بیش از 18 میلیارد ریال از بدهی شرکت آب و فاضلاب لرستان مربوط به مشترکان خانگی است
Print This Post

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: 18 میلیارد و567 میلیون ریال از بدهی 23 میلیارد و 561 میلیون ریالی مشترکان به این شرکت مربوط به مشترکان خانگی است.

به گزارش سلام دلفان به نقل ازروز دوشنبه روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان، ˈعلیرضا کاکاوندˈ افزود: مابقی بدهی مربوط به مشترکان غیرخانگی به ویژه واحدهای تجاری و شرکت های تولیدی است.

وی با اشاره به اینکه پرداخت بدهی مشترکان می تواند بخشی از مشکلات این شرکت را برطرف کند، اظهار داشت: چالش کم آبی و بی آبی در سال های اخیر، حدود 530 روستای این استان را با مشکل جدی مواجه کرده است.

وی تصریح کرد: مردم این روستاها نه تنها در زمینه آب کشاورزی با مشکل مواجه هستند بلکه کمبود آب شرب نیز آنها را در مضیقه قرار داده است.

وی گرم شدن زمین و تغییر اقلیم، بارش های نابهنگام، بارش کم، نامناسب بودن زیرساخت ها و کمبود اعتبارات را از عوامل بروز مشکلات و کمبود آب شرب در روستاها عنوان کرد و گفت: این عوامل موجب خشک شدن چشمه ها و کاهش سطح آب چاه ها در مناطق حاشیه و دشت ها تا افت 9 متر و رها شدن تعدادی از طرح های نیمه تمام شده است.

کاکاوند بابیان اینکه شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان به عنوان متولی آبرسانی به روستاها خود در وضعیت بحرانی به سر می برد، اظهار داشت: کمبود اعتبارات، تحقق نیافتن اعتبارات پارسال و امسال، بدهی های پیمانکاران، کمبود سوخت تانکرهای آبرسانی، مطالبات و حقوق های معوق برخی واحدها از مشکلات این شرکت است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان بر ضرورت توجه مسئولان برای جذب اعتبارات این شرکت تاکید کرد و گفت: اعتبار مصوب سال 90 شرکت حدود 400 میلیارد و 977 میلیون ریال بوده که مبلغ 339 میلیارد و 509 میلیون ریال به این شرکت اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: اعتبار مصوب در سال گذشته نیز مبلغ 163 میلیارد و 146 میلیون ریال بوده که تنها مبلغ 46 میلیارد و 463 میلیون ریال تخصیص داده شده است.

وی اعتبار پیشنهادی در سال جاری برای حل مشکل بی آبی را حدود 520 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در سال جاری تاکنون هیچگونه تخصیص اعتباری برای اجرای طرح ها داده نشده و وضع به گونه ای است که حتی در تامین هزینه سوخت تانکرهای آبرسانی هم با مشکلاتی مواجه هستیم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار