سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 1349
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » امروز «ولایت فقیه» از اکسیژن براى مردم حیاتى تر است/ مسئولین از امکانات بیت المال در تبلیغ کاندیداها استفاده نکنند
Print This Post
امام جمعه دلفان در خطبه دوم نمازجمعه این هفته؛
به گزارش سلام دلفان به نقل از وبلاگ دفتر امام جمعه نورآباد متن کامل خطبه دوم نمازجمعه اخیر(جمعه نهم دیماه)  بدین شرح است : 1-امروز یوم الله است.روز تجدید بیعت با ...

به گزارش سلام دلفان به نقل از وبلاگ دفتر امام جمعه نورآباد متن کامل خطبه دوم نمازجمعه اخیر(جمعه نهم دیماه)  بدین شرح است :

۱-امروز یوم الله است.روز تجدید بیعت با ولایت ورهبری.روز مایوس شدن دشمنان از شکست انقلاب اسلامی.

اگر پیامبر ص وعلی ع  وامام حسن ع وامام حسین ع از مردم زمانشان راضی نبودند ولی امام امت از شما راضی بود.مقام معظم رهبری هم از ملت ایران راضی هساتند لذا خدا وملائمه وارواح انبیاء واولیاء هم از شما راضی هستند.وباید پیوند بین امت ورهبری همچنان محکم بماند.

امروز ولایت فقیه از اکسیژن براى مردم حیاتى تر است زیرا نبود اکسیژن مرگ جسم را به همراه دارد و نبود ولایت فقیه مرگ ایمان مردم را به همراه خواهد داشت . دشمن اگر لحظه اى مسلمانان ایران را بدون سر پرست ببیند که مدافع مقتدر و دلسوز و آگاهى ندارند کار اسلام و دین و دین دارى را یکسره خواهد کرد.

از حضور همه اقشار بخصوص روحانیت ومسئولین در حرکت خودجوش مردمی بطرف مصلی تشکر می شود.

۲-یکشنبه میلاد امام کاظم ع: امام فرمود:شیعیان‌ ما در روز قیامت‌،شفاعت‌ می‌ کنند.حتی‌ به‌اندازه‌ قبیله‌ ربیعه‌ومضرّ،شفاعت‌ می‌ کنند وخداوند،بخاطر کرامت‌ مؤمن‌ درپیشگاه‌او،شفاعتش‌ را قبول‌ می‌ کند.»

*یکشنبه سالگرد رحلت آیه الله نجفی مرعشی:یکی از علمائی که در اشاعه فرهنگ قرآن واهل بیت ع بسیار تلاش کرد آیه الله نجفی بود. نزدیک به ۶۰ سال نماز جماعت سه وعده این بزرگوار در حرم حضرت معصومه سلام اللّه‏ علیها ترک نشد و گاهى که برف بود ، آقا یکساعت نزدیک اذان صبح مى‏آمدند و پارویى بدست مى‏گرفتند و از منزل تا حرم ، مسیر را براى مردم باز مى‏کردند و هرگاه کسى مى‏گفت : آقا شما این کار را نکنید . مى‏فرمود : من مى‏خواهم ثواب ببرم .

هرگاه لباس نوى مى‏دوختند اول مى‏بردند در حرم ائمه علیهم‏السلام و با مالیدن آن لباس به ضریح آنرا متبرک کرده و سپس استفاده مى‏نمودند .

هنگامیکه مى‏خواستند ساختمان خیریه‏اى را بسازند ، موقع گودبردارى زمین آن ساختمان ، دستور مى‏دادند که از تربت امام حسین علیه‏السلام در پى‏هاى آن ساختمان مى‏ریختند و مى‏فرمودند : من با این تربت این جا را بیمه مى‏کنم .

ایشان عادت داشتند هنگام تشرف به آستانه حرم خودشان را روى زمین مى‏انداختند و محاسن شان را روى خاکهاى درب ورودى حرم مى‏مالیدند و به ما (دو فرزندشان) مى‏گفتند : شماها مثل اینکه خجالت مى‏کشید این کار را انجام دهید . این خجالت‏ها باعث مى‏شود از در خانه اینها و اهل بیت علیهم‏السلام دور شوید .

این شخصیت بزرگ وصیت کرده بودند که در سالن ورودى کتابخانه شان دفن شوند . وقتى از ایشان علت این وصیت را سئوال کردند ، فرمود : در حرم مطهر بى‏بى فاطمه معصومه سلام اللّه‏ علیها محل مناسبى جهت دفن دارم ولى میل دارم در کنار کتابخانه عمومى زیر پاى افرادى دفن شوم که بدنبال مطالعه ، علوم آل محمد صلى‏الله‏علیه‏و‏آله به این کتابخانه مى‏آیند .

۳- دوشنبه سالروز وفات سلمان فارسی:اینکه دربین ۵۸کشوراسلامی تنها کشور ما مذهب رسمی آن شیعه وپیرو اهل بیت است یکی بخاطر حضور سلمان فارسی در بین اصحاب پیامبربوده که ایشان سیصدسال عمر کرد وبعد از علی ع بهترین صحابه پیامبرص بوده است .هنگامی که وفات یافت  علی ع شخصا به مدائن رفت و مراسم غسل وکفن ونماز ودفن اورا انجام داد واهل بیت خیلی از او تعریف کرده اند.

۴-تقدیر از برخورد قاطع نیروی انتظامی با قاچاقچیان مواد مخدر ولزوم برخورد قاطع دستگاه قضائی با این افراد واینکه نباید به اینهارحم کنندواموال اینها حرام است ونباید به اینها دختر بدهند یا از اینها دختربگیرند وحجشان وسفرکربلایشان باطل است و…

۵-پنج شنبه وجمعه آینده مراسم سخنرانی حاج آقا ادیب یزدی سخنران کشوری در این شهرستان در سالن فرمانداری برگزار می شود که عصرها به خواهران وشبها به برادران اختصاص دارد از این فرصت استفاده کنید وپای صحبتهای این دانشمند عزیز بنشینیم.

۶-مسئله مهم انتخابات:

با تلاشهای فرماندار وهیئت نظارت،ترکیب هیئت اجرایی مشخص شد که افراد متدین وبا انصافی هستند در عین حال بنده از این تریبون این سی نفر مخصوصا هشت نفر برگزیده را به رعایت تقوا تا آخر انتخابات دعوت می کنم واز خداوند متعال درخواست می کنم عنایتی بفرماید تا شاهد برگزاری انتخاباتی خوب وباشکوه در این شهرستان باشیم.واز مردم می خواهم برای خدا رای بدهند وبه هرکه قول دادند اگر اصلح نیست به قولشان عمل نکنند زیرا هر رایی که می دهید در پیشگاه الهی مورد سوال قرار می گیرید که آیا درست بوده یا ناحق بوده است وهرکسی فقط حق یک رای دارد واگر کسی با ترفندی بیشتر از یک رای بدهید خلاف شرع وقانون مرتکب شده است.و مسئولین از امکانات بیت المال در تبلیغ کاندیداها استفاده نکنند وخدارا درهمه حال درنظر داشته باشند.

۷- سخنی با جوانان: عوامل‌ اعتیاد را چند چیز شمرده‌اند:

رفیق‌ : شصت‌ درصد معتادین‌ از طریق‌ رفیق‌ ناباب‌ آلودگی‌ پیداکرده‌اند. اینجاست‌ که‌ جوان‌ سالم‌ باید در مسئله‌ رفاقت‌، هشدارهای‌اسلام‌ و بزرگان‌ و افراد دلسوز را گوش‌ کند تا به‌ دام‌ این‌ نارفیقان‌ نیفتد.

ناراحتی‌ های‌ عاطفی‌:چهارده‌ درصد از معتادین‌ باین‌ علت‌ معتاد شده‌اند.

کنجکاوی‌: هشت‌ در صد بخاطر کنجکاوی‌ معتاد شده‌اند.

لذت‌ جویی‌: شش‌ درصد بخاطر لذت‌ از استفاده‌ مواد مخدر آلوده‌ شده‌اند.

تسکین‌ درد: پنج‌ درصد برای‌ نجات‌ از درد جسمی‌ معتاد شده‌ اند.

فامیل‌ معتاد: چهار درصد از فامیل‌ معتاد خود اعتیاد را فرا گرفته‌اند.

۵-مسئله شرعی:مادربزرگ اگر به نوه دختری خود ۱۵بار پشت سرهم شیر بدهددخترش به شوهرش حرام می شود.

  ۶- امام کاظم ع: -«مهدی‌(ع‌) از دیدگان‌ پنهان‌ است‌ ولی‌ یادش‌ از دل‌ مؤمنین‌ فراموش‌نمی‌شود.او دوازدهمین‌ ماست‌.خداوند تمام‌ سختیها را برای‌ او آسان‌می‌کند و هر مشکلی‌ را حل‌ می‌فرماید.گنجهای‌ زمین‌ برای‌ او ظاهرمی‌شود.هر دوری‌ نزدیک‌ می‌گردد و هر دشمن‌ ستمگر نابود می‌شود وهر شیطان‌ سرکش‌ بدست‌ او هلاک‌ می‌گردد.»

«خدایا در ظهورش تعجیل بفرما…

نکته :

– سلام دلفان در قبال نظرات مخاطبان، هیچگونه مسئولیتی بر عهده ندارد.

– از کاربران گرامی خواهش می شود برای هر کدام ازمطلب سایت یک بار بیشترنظرشان را درج نفرمایند، در غیر اینصورت همه نظراتی که توسط یک کاربر درج می شود در ذیل همان نظر اول وی ،نمایش داده خواهد شد.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار