سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 13652
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۱۹ نظر
خانه » اخبار برتر » خط ویژه فتنه علیه امام جمعه/ برای بیان دغدغه های مردم از آبروی خود نیز می گذرم
Print This Post
امام جمعه دلفان مطرح کرد؛ (19 نظر)

خط ویژه فتنه علیه امام جمعه/ برای بیان دغدغه های مردم از آبروی خود نیز می گذرم/ امام جمعه در عزل و نصب ها دخالت نمی کند امّا وظیفه دارد نگران زد و بندهاباشد/ شرمنده روستاییان مظلوم هستم

سلام دلفان- امام جمعه دلفان با بیان اینکه هیچ دخالتی در عزل و نصب ها ندارم گفت: البته امام جمعه وظیفه دارد که رصد کند و نگران باشد که مبادا خدای ناکرده این عزل و نصب ها بر اثر زد و بندها و بازی های سیاسی باشد.

* موانع سر راه ارتباط ایران و آمریکا

به گزارش خبرنگار سلام دلفان  حجّت الاسلام سیّدجعفر مرادیانی امروز جمعه ۵ مهر در خطبه های نمازجمعه با اشاره به بحث رابطه ایران و آمریکا که این روزها مطرح می شود گفت: حضرت امام ره و مقام معظم رهبری بارها گفته اند که ما در خصوص رابطه با کشورها هیچ مشکلی نداریم جز یک کشور که آن هم کشور نیست بلکه رژیم غاصب صهیونیستی است. در مورد آمریکا هم مشکلی اگر هست که هست مقصر خود دولت آمریکاست.  به تعبیر رهبر انقلاب دیوار بلند بی اعتمادی را آنها ایجاد کرده اند.

وی با اشاره به جنایات آمریکا قبل و بعد از انقلاب علیه ملّت ایران خاطرنشان کرد: الان هم دست خودشان است که مسائل را حل و فصل کنند. آنها باید دست از ظلم علیه ملّت ها بکشند، حقوق دیگران را به رسمیت بشناسند و از این روحیه غرور و تکبر و خود را کدخدای دنیا نامیدن دست بردارند. اینها موانعی است که خود آن ها ایجاد کرده اند.

* سوریه یار دوران غربت ماست

خطیب جمعه دلفان افزود: رئیس جمهور آمریکا در سخنانش از طرفی به حقوق مردم ایران اشاره می کند و به فتوای رهبر معظّم انقلاب  اشاره می کند و از طرفی می گوید ایران دست از حمایت از سوریه بردارد. مگر می شود؟ سوریه یار و یاور دوران غربت ماست و در دوران هشت سال دفاع مقدّس خیلی به ما کمک کرد. جدای از آن، دفاع از مظلوم وظیفه ماست، اگر مردم آمریکا هم مظلوم واقع بشوند ما از آن ها هم دفاع می کنیم. صدهزار تروریست را وارد سوریه کرده اند، چه کسی اینها را پشتیبانی می کند؟

* لزوم مراقبت والدین از رفتار فرزندانشان

حجّت الاسلام مرادیانی با اشاره به ۷ مهر روز آتشنشانی و ایمنی با تبریک این روز به دست اندرکاران این امر و قدردانی از زحمات آنان، آتشنشانی را کاری پرخطر عنوان کرد که نیاز به ایثار و جانفشانی دارد.

وی در ادامه خطبه ها مدیریت والدین بر رفتار فرزندانشان را مورد بحث قرار داد و با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها به والدین توصیه کرد که رفتار فرزندانشان را زیرنظر داشته باشند و البتّه در این امر افراط و تفریط نکنند. و به گونه ای زیاده روی نکنند که فرزندانشان در مقابل آنها بایستند.

وی افزود پدر و مادرها باید مراقبت کنند که فرزندانشان چه موقع به منزل می آید و چرا دیر به منزل می آیند و اینکه دختر و پسر آزاد باشند هر موقعی که خواستند به منزل بیایند و برای پدر و مادر مهمّ نباشد خیلی خطرناک است. به بچّه ها هم عرض می کنم که به این دغدغه های پدر و مادرهایتان احترام بگذارید. آنها  سالها شما را بزرگ کرده اند و الان دغدغه دارند. و این کمک به خود شماست.

 * مسئولین چشمشان را بر آلودگی های صوتی بسته اند

وی در ادامه آلودگی های صوتی سطح شهر را  نگران کننده توصیف کرد و تصریح کرد مسئولین چشمشان را به این موضوع بسته اند و این غیرقابل قبول است.

وی اظهار داشت متأسفانه در عروسی ها هرکس هرچه اراده می کند انجام می دهد. برخی از خوردرو ها باعث آزاد مردم هستند و برخی استریوها گاهی در  نیمه شب ها برای همسایه ها ایجاد مزاحمت می کنند و اینها باید کنترل شود.

* برخی ها توان خرید کیف و کتاب فرزندانشان راهم ندارند/ مردم دست به جیب شوند

وی با اشاره به در پیش بودن جشن عاطفه ها آن را سنّتی پسندیده و نیکو دانست و ضمن توصیه به مردم جهت هرچه باشکوه تر برگزارکردن این مراسم گفت: چند روزی است که برخی مادران به ما مراجعه می کنند و می گویند که توانایی خرید کیف و کتاب فرزندانمان را هم نداریم. مادری قسم یاد می کرد و می گفت که ما از عید به بعد گوشت قرمز استفاده نکرده ایم. بنابراین مردم دست به جیب شوند و به  این نیازمندان کمک کنند.

* سوء برداشت از برخی مواضع امام جمعه

حجّت الاسلام مرادیانی در بخش پایانی خطبه ها با بیان اینکه برخی ها به سایت ها مراجعه می کنند و  از روی دلسوزی از  امام جمعه در خصوص موضع گیری هایش نسبت به عزل و نصب ها انتقاد می کنند تصریح کرد: بنده در موضوع عزل و نصب ها هیچ دخالتی نداشته و ندارم و شاید برای برخی ها سوء تفاهم  ایجاد شده باشد. اصلا کار امام جمعه دخالت در این امور نیست، البته امام جمعه وظیفه دارد که رصد کند  و نگران باشد که مبادا خدای ناکرده این عزل و نصب ها بر اثر زد و بندها و بازی های سیاسی باشد و این آن چیزی است که ما نسبت به آن وظیفه داریم.

وی تأکید کرد: با صراحت اعلام می کنم که بنده نه برای کسی زنگ زده ام و توصیه کرده ام و نه زنگ می زنم و توصیه می کنم. به کسانی هم که وظیفه شان عزل و نصب افراد است توصیه می کنم که  دقّت کنند و در عزل و نصب ها بین خودشان و خدای خودشان حجّت داشته باشند و به کسانی مسئولیت بدهند که عمیقاً به نظام، امام، ولایت، دفاع مقدس و خدمت به مردم اعتقاد داشته باشند.

* وامدار و شرمنده مردم، مخصوصاً روستاییان مظلوم  هستم

 وی ادامه داد: ما وامدار این مردم هستیم، من خودم را وامدار این مردم و آن روستایی مظلومی می دانم که مشکل آب، برق و جادّه دارد. من شرمنده آن فرد روستایی هستم که تا ۳۰ متری روستایش لوله گاز رفته امّا به خاطر برخی سیاسی کاری ها آن را به طرف روستای دیگری برده اند. اینها نگرانی های من است.

 من نگران و شرمنده آن روستاییانی هستم که دوازده سال است ساخت خانه بهداشت برایشان تصویب شده و بودجه آن نیز داخل حساب است امّا به خاطر همین سیاسی کاری ها و بازندبازی ها خاک می خورد. اینها دغدغه های من است. بنده این ها را دنبال می کنم و  اگر هم شده آبرویم را در این راه می دهم.

خطّ ویژه فتنه علیه امام جمعه

وی با اشاره به برخی جوسازی ها و شایعه پراکنی ها علیه خود گفت: خط ویژه فتنه علیه امام جمعه توسط برخی ها راه اندازی شده و اگر نیاز باشد شماره تلفن ها را به شما معرفی می کنم.

 برخی ها با یک خط موبایل که ویژه ایجاد فتنه است هرموقع  که می خواهند بر علیه امام جمعه جوسازی کند آن را روشن می کنند و زنگشان را می زنند و تهدیدشان را می کنند و بعد آن را خاموش می کنند برای فتنه بعدی. عیبی ندارد، به خاطر خدمت به این مردم ارزشش را دارد که اینگونه علیه انسان جوسازی شود.

وی ادامه داد: البتّه این را بگویم که بنده با مسئولین هیچ دشمنی ندارم و شما هم نداشته باشید. برخی ها همه را به یک چوب می رانند و به همه مسئولین بدبین هستند، این هم گناه بزرگی است. نظام، نظام اسلامی و مسوولین، مسئولین این نظام هستند و در قدم اوّل باید نسبت به آن ها حسن ظنّ داشته باشیم و آنها را دعا کنیم و کمکشان کنیم، امّا اگر کسی نخواست در مسیری که باید قدم بردارد حرکت کند، همه باید دست به کار شویم و انتقاد کنیم و از او بخواهیم که به وظیفه خودش عمل کند.

مرادیانی در خصوص سخنرانان قبل از خطبه ها و مسائلی که بیان می کنند اظهار داشت: این بزرگواران یا از مسئولین هستند یا از روحانیون و ما شأن آن ها را اجل از این می دانیم که به آن ها بگوییم در سخنانشان چه چیزی بگویند یا نگویند و اگر مطالبی را بیان می کنند و کسانی نسبت به آنها انتقاد دارند خود آنها باید پاسخ گو باشند. والله بالله امام جمعه به کسی توصیه نکرده که فلان مطلب را بگوید یا نگوید. البته این مسئله تجربه ای شد برای ما که موضوع سخنان قبل از خطبه ها را به سخنران بدهیم.

 1. حامی عدالت می‌گه:

  از سخنان عدالتخواهانه امام جمعه حمایت می کنیم

 2. از یاد رفته می‌گه:

  لعنت خدا و نفرین رسول خدا بر پدر و مادر و تمام کسان آن کسیکه بخواهد به هر وجه من الوجوه، به این امام جمعه تهمت بزند و یا آبرویش را در معرض خطر قرار دهد.
  خداوند چنین افرادی را به درد بواسیر همراه با سرطان خون مبتلا سازد.
  آمین

 3. امام جمعه عزیز دوستت داریم
  بی خیال این تهمت ها
  این دارو دسته شمر بن ذوالجوشن اند
  اینها کسانی هستند که نه خدا را می شناسند نه قرآن را
  امام زمان هم ظهور کند بر علیه امام زمان هم می ایستند
  پس محکم باش و شجاع
  البته شجاع هستی چرا که تو فرزند رسول الله(ص) ای.

  به خون شهیدان و یاران قسم
  به جانبازی سربه داران قسم
  به راه علی جان فدا می کنیم
  به سید علی اقتدا می کنیم

 4. دانشجو می‌گه:

  چه جالبه منم موافقم

 5. محسن می‌گه:

  ای خدای بزرگ،مگر خودت مسئولیت را ،بع سبب دلسوزی به خویشان وا ننهاده ای؟امام جمعه دلسوز وبرادر جانی ودینی ماست،به خدا به جان آمدیم از این همه حذف نیروهای بومی

 6. شهروند می‌گه:

  ما هم از امام جمعه محترم شهرمان حمایت میکنیم وهرگونه تهمت به ایشان رامحکوم میکنیم
  فقط از امام جمعه محترم خواهشمندیم که اگه میخان در تریبون ازاد نمازجمعه ازکسی حمایت کند با اطلاعات دقیق وسوابق گذشته انرا مدنظر داشته باشد وبعد درصورت مشکل نداشتن حمایت کند

 7. همشهری می‌گه:

  با سلام خدمت مدیریت محترم سایت سلام دلفان و همه مخاطبان فهیم آن
  در دو ماه گذشته دو نفر از اهالی الشتر با تحصیلات غیر مرتبط با بازرگانی و بدون سوابق کاری جذب اداره بازرگانی نورآباد شده اند بامدارک تحصیلی زمین شناسی و الهیات و این در حالی است که تحصیلکردگان بیکار بومی با تحصیلات مرتبط به راحتی اینچنین مورد ظلم قرار میگیرند
  از امام جمعه محترم و رسانه های اجتماعی انتظار میرود در برابر این ظلمها و بی عدالتی ها ساکت ننشینند.
  .

  • سلام دلفان می‌گه:

   با سلام و تشکر از ارتباط شما. پیگیری می شود.

  • در اداره راه و مسکن شهرستان دلفان یک نفر برای رئیس حراست این اداره معرفی شده که چند ماه شروع بکار شده این در حالی است که اصلاً ما جوان بیکار نداریم همه دلفانی ها سرکار هستند و کار احتیاج ندارن
   اصلاً کار برای چی شونه خدا روزی رسونه اصلاً ما ادم نیستنیم

 8. حسین می‌گه:

  در بارش تگرگ تغییر وتحولات آموزش وپرورش دلفان،خبرآمد که احدی ازمدیران مدارس با وجود فرزندی مریض در شرایط کنونی،جایش را به همکاری دیگر سپردند واندگ کمک هزینه مدیریت را که صرف بیماری فرزندش می شد ستاندند.واین چنین باید گفت:ربنا هل من لنا غیرک

 9. امیر می‌گه:

  قابل توجه سلام دلفان : شنیده ها حاکی از آن است اداره آموزش وپرورش ۱۶۰ نیروی جدید استخدام نموده که ۱۵۸ نفر آنها الشتری میباشد آنهم در پست های خدماتی ترا به خدا پیگیری نمایید موضوع را تیتر کنید شاید فرجی شود

 10. به نظر می رسد صرف نظر از بومی بودن و دلسوزی امام جمعه محترم دلفان در خصوص طرح و بازگو کردن مشکلات شهرستان از طریق تریبون نمازجمعه، متاسفانه مشاهده می شود که وی در این خصوص ناپختگی هایی داشته است
  حمایت شتاب زده و عجولانه حاج آقا مرادیان از افراد مسئله دار که این روزها برای تصدی پست شهرداری نورآباد مطرح شده اند خود دلیل محکمی بر نسنجیده مطرح کردن موضوعات شهرستان است که توسط این روحانی در خطبه های نمازجمعه بیان شده است.
  حال عنوان کردن بحث خط ویژه فتنه توسط امام جمعه به نظر بنده اغراق آمیز است و انتظار می رود امام جمعه محترم تلاش نماید حاشیه های به وجود آمده را کم نماید و تعامل سازنده ای با مسئولین دولتی داشته باشد. فراموش نشود نقش و جایگاه امام جمعه به عنوان پدر معنوی شهرستان و به عنوان دستگاه منتصب ه رهبری و ولایت فقیه موضوعی است که همگان باید مدنظر داشته باشند

 11. حريم می‌گه:

  ایشام از میرزایی دفاع نکرد وقتی دستش خالی است چی بگه
  ایشان گفته: می گویند خوبه ولی تائید نکردند
  از اول که نمی شه مخالف بود

 12. نام شما... می‌گه:

  کاش افراد مسئول و پیگیر مثل امام جمعه زیاد داشتیم واقعا ما برای شهرمون چه کردیم! الا شعار! تو هر واقعه دور می مو نیم. کاش یه کم عمل می کردیم.

 13. باسلام،مطالب خوبی رو جناب مرادیان بیان کردند وتا حدی هم درست بود اما تا جایی که من از چارت وظایف شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خبر دارم امام جمعه حق ندارد که در امور مسئولین دخالت یا رصد کند.وظیفه امام جمعه سیاسی مذهبی است در راستای سخنان مقام معظم رهبری.اگر مطالبی در مورد ائمه جمعه قبلی مثل آقای گرمابی وحسینی وصرفی پور بزارید ممنون میشم .

  • نام شما... می‌گه:

   شمابنظرمیرسه معنی دخالت درکارمسئولین رابابیان مسائل ومشکلات ونظارت برکارمسئولین که شعبه ای ازامربمعروف ونهی ازمنکراستووظیفه همه است اشتباه گرفتید.بیان مشکلات عین وظیفه امام جمعه است

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار