سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 141
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ستاد ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در لرستان تشکیل می شود
Print This Post
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، 'جعفر بدری' در جلسه شورای قضایی استان افزود: این ستاد علاوه بر مركز استان در دیگر حوزه های انتخابیه نیز تشكیل ...

خرم آباد – رییس کل دادگستری استان لرستان از تشکیل ستاد ویژه ای برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی و تخلفات احتمالی داوطلبان در مرکز استان خبر داد و گفت: این ستاد بنا به دستور ریاست قوه قضاییه تشکیل و فعال خواهد شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، ‘جعفر بدری’ در جلسه شورای قضایی استان افزود: این ستاد علاوه بر مرکز استان در دیگر حوزه های انتخابیه نیز تشکیل شده و تا پایان رقابت های انتخاباتی و اعلام نتایج, فعال می باشد.

وی اظهار داشت: این ستاد با دریافت اطلاعات و شکایات، مسئولیت پیشگیری از جرائم و تعقیب متخلفان را بر عهده خواهد داشت و قانون دادگاه ها را مکلف کرده است که به پرونده تخلفات و جرائم انتخاباتی به صورت فوق العاده و خارج از نوبت رسیدگی کنند.

رییس کل دادگستری استان لرستان ضمن تاکید بر شفافیت نحوه تامین منابع مالی هزینه های تبلیغاتی به بانک ها و موسسات اعتباری هشدار داد که هرگونه ابراء یا اعطای وام بدون رعایت ضوابط به نامزدهای نمایندگی از مصادیق فساد مالی بوده و مسئولیت جزایی دارد.

رییس شورای قضایی استان لرستان افزود : نظارت بر نحوه تامین منابع مالی از پیش نیازهای ضروری برای سلامت انتخابات و پیشگیری از گسترش فساد در جریان انتخابات است و دستگاههای نظارتی از هم اکنون برنامه ریزی لازم برای دسترسی به اطلاعات لازم را فراهم کنند.

بدری تصریح کرد: اگر منابع مالی هزینه های تبلیغاتی نامزدهای نمایندگی مجلس نظارت و کنترل نشود ، پول و سرمایه سرنوشت انتخابات را رقم خواهد زد.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: مدیر کل بازرسی به عنوان عضو ستاد ویژه با اعزام بازرسان قضایی بر عملکرد دستگاههای اجرایی نظارت کرده و هر گونه نقض مقررات و سوء استفاده از امکانات دولتی به نفع نامزدهای نمایندگی را به ستاد گزارش دهند تا رسیدگی شود.

رییس کل دادگستری استان از کلیه کارکنان ادارات دولتی خواست هر گونه تخلف را با ذکر مشخصات فرد یا افراد به هیات های رسیدگی به تخلفات اداری گزارش دهند.

بدری در خاتمه افزود: دستگاه قضایی به عنوان دیده بان حفظ و حراست از اموال عمومی از سوء استفاده کنندگان اموال دولتی در جهت اهداف و منافع شخصی نخواهد گذشت و با قاطعیت با آنان برخورد خواهد کرد.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار