سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 1423
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بایکوت اندیشه آیت‌الله مصباح وشاگردان‌شان‌ درصداوسیما
Print This Post
بخش خبري 20:30 سيما شب گذشته در گزارشي به آرايش جريان‌هاي سياسي كشور در آستانه انتخابات مجلس نهم پرداخت و در ميان جريان‌هاي اصول‌گرا از جبهه متحد و جبهه پايداري ...

بخش خبری ۲۰:۳۰ سیما شب گذشته در گزارشی به آرایش جریان‌های سیاسی کشور در آستانه انتخابات مجلس نهم پرداخت و در میان جریان‌های اصول‌گرا از جبهه متحد و جبهه پایداری نام برد اما در معرفی جبهه پایداری به ‌نحو محسوسی، این جبهه برآمده از گفتمان انقلاب اسلامی و سوم‌تیر را که متشکل از نخبگان محبوب است، تحریف کرد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از رجانیوز، بخش خبری ۲۰:۳۰ که جبهه متحد اصول‌گرایان را متشکل از اغلب جریان‌های اصول‌گرا و تحت هدایت جامعتین و آیت‌الله مهدوی‌کنی و آیت‌الله یزدی معرفی کرد و سپس نیز تصاویر تعداد زیادی از اعضای گروه ۶+۷ را نمایش داد، در معرفی جبهه پایداری به این جمله اکتفا کرد که اعضای این جبهه را برخی از اعضای سابق دولت و نمایندگان فعلی مجلس تشکیل می‌دهند.

این بخش خبری بدون اشاره به نقش علمای بزرگی از جمله آیت‌الله مصباح یزدی و آیت‌الله خوشوقت در هدایت و نظارت بر این جبهه و حضور تعداد زیادی از نخبگان در این جریان گفتمانی، صرفاً‌ تصاویر چهار نفر از اعضای هیئت مؤسس را نشان داد و به سرعت از کنار آن گذشت.

مسئول دفتر آیت‌الله مصباح یزدی با تشریح نقش این عالم فرزانه در جبهه پایداری انقلاب اسلامی، نکاتی را در مورد آخرین جلسه‌ی اعضای این جبهه با علامه مصباح و انتقاد از رفتارهای صداوسیما در قبال آیت‌الله مصباح و شاگردان ایشان، مطرح کرد.

مسئول دفتر آیت‌الله مصباح یزدی گفت: دغدغه و حساسیت حضرت آیت‌الله مصباح نسبت به مسائل سیاسی و انحراف‎هایی که امکان دارد پیش بیاید، فوق العاده زیاد است.

حجت‌الاسلام و المسلمین جلالی با یادآوری روند شکل‌گیری جبهه پایداری افزود: بعد از پیدایش جریان انحراف در درون دولت، آیت‌الله مصباح نسبت به روند مسائل سیاسی و جمع کردن نیروهای حزب اللهی حساسیت فوق العاده ای نشان دادند.

وی ادامه داد: حساسیت و دغدغه‌های آیت‌الله مصباح بیشتر به خاطر آسیب ندیدن مسیری بود که تحت عنوان تابلو و خط امام، ارزش‎ها و باورها ایجاد شد.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه اصحاب فتنه و جریان انحراف در صدد آسیب زدن به این مسیر بودند، تصریح کرد: آیت‌الله مصباح برای حفظ این مسیر که برگرفته از خط امام و ارزش‌های انقلاب اسلامی بود، از راه‌اندازی جبهه پایداری حمایت کرده و حتی نام این جبهه را هم ایشان پیشنهاد دادند.

به گفته مسئول دفتر آیت‌الله مصباح، حمایت علامه مصباح از جبهه پایداری به این خاطر بود که این جبهه بتواند مانعی بر سر راه فتنه و انحراف باشد.

استاد مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی با یادآوری حملات و هجمه‌ها به آیت‌الله مصباح و جبهه پایداری، پس از شکل‌گیری این حرکت گفتمانی، اضافه کرد: دوستان ما علی رغم کم لطفی‌ها، نامهربانی‌ها و بد اخلاقی‌ها که متوجه جبهه پایداری شد، بردباری و صبر کرده و به خاطر مصلحت‌های نظام سکوت کردند.

جلالی در مورد گزارش بخش خبری ۲۰:۳۰ صدا و سیما درباره صف‌بندی‌های انتخاباتی نیز که شب گذشته پخش شد، گفت: متاسفانه صدا و سیما که باید شفاف و صادقانه با مردم صحبت کند، با یک تحلیل بسیار عوامانه، سطحی‌نگر و ساده به تقسیم بندی جریان های سیاسی در انتخابات پرداخت.

وی اظهار داشت: به اعتقاد من اینها نوعا نگران تفکر آیت‌الله مصباح هستند و از شاگردان ایشان یا برخی از دوستان جبهه پایداری ناراحت نیستند، بلکه نگران اشاعه و رواج تفکر آیت‌الله مصباح هستند و شاید به این دلیل که نمی‌توانند مستقیما به آیت‌الله مصباح حرفی بزنند، به اصحاب و یاران ایشان، اهانت می کنند.

به اعتقاد جلالی، صداوسیما با تفکر آیت‌الله مصباح میانه‌ای ندارد و به همین دلیل، سعی در بایکوت کردن آیت‌الله مصباح و تفکر و اندیشه وی دارد و در تلاش هستند که از سخنرانی، اسم و تصویر ایشان استفاده نکنند، اگر هم ضرورت پیدا کند، در ساعات کم بیننده تلویزیون مانند نیمه‌های شب، برنامه‌ای پخش می‌کنند.

وی در ادامه اظهارنظر در مورد اقدام بخش خبری ۲۰:۳۰ تصریح کرد: صداوسیما با معرفی نکردن آیت‌الله مصباح به عنوان پایه گذار جبهه پایداری در صدد تلقین این نکته است که آیت‌الله مصباح با این جمع نیست و از آنها حمایت نمی‌کند.

رییس دفتر آیت‌الله مصباح با انتقاد از اینکه صدا و سیما جبهه پایداری را حامیان سابق دولت که به خاطر یک ماجرا از آن جدا شدند، معرفی کرد، افزود: اصلا این جریان جبهه پایداری به خاطر انحرافی که در دورن دولت پیش آمد، ایجاد شد نه اینکه به عنوان حامیان دولت معرفی شوند که به خاطر تنها یک مسئله از دولت جدا شدند.

جلالی در ادامه تاکید کرد که جبهه پایداری قطعا با تفکر و اندیشه آیت‌الله مصباح در مقابل فتنه و انحراف محکم می ایستند و همچنان گوش به فرمان ولی فقیه خواهند بود.

رییس دفتر آیت‌الله مصباح یزدی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با تأیید اخباری در مورد دیدار اخیر آیت‌الله مصباح با اعضای جبهه پایدرای انقلاب اسلامی، گفت: ایشان در این جلسه سخنان خود را با توصیه‌هایی اخلاقی آغاز کردند که فضای معنوی ویژه‌ای را در جلسه ایجاد کرد.

جلالی ادامه داد: آیت‌الله مصباح با یادآوری زمان صدر اسلام و اینکه یک گروه کوچک دور پیامبر صلی الله علیه و آله جمع شدند که هر کس به این جمع نگاه می‌کرد، گمان نمی‌کرد که این جمع کوچک در این صفحه روزگار خیلی تاثیر گذار شود اما همین جمع کوچک در اثر خلوص و پایداری به جایی رسید که تابعین و پیروان آن امروز میلیاردی هستند.

وی در ادامه اظهار داشت: آیت‌الله مصباح در این دیدار همچنین اشاره کردند به حضرت امام که از یک مسجدی در قم که در و پنجره درستی هم نداشت و فضای سرد زمستانی و گرم تابستانی بر آن حاکم بود، به جایی رسیدند که کسی گمان نمی کرد و کار به جایی رسید همان امامی که قم می‌رفت و کسی او را نمی شناخت و جمعی که دور او نشسته بودند، امروز اسمش لرزه بر اندام رییس جمهور امریکا می‌اندازد و این کار خداست و اگر انسان با خدا معامله کند، خدا یاری‌اش می‌کند؛ “ان تنصروالله ینصرکم”

جلالی افزود: آیت‌الله مصباح در این دیدار به دوستان سفارش کردند که قصد و نیت خود را خدایی کنید و برای خدا کار کنید، خدا تضمین کرده که موفق می‌شوید، نیت‎تان را اصلاح کنید، منفعت و مصلحت نظام را در نظر بگیرید.

وی با اشاره به فضای معنوی این دیدارگفت: مسائل اخلاقی که ایشان تذکر دادند، خیلی تاثیر گذار بود و تأثیر زیادی بر تحول دوستان داشت.

مسئول دفتر آیت‌الله مصباح همچنین با تکذیب اخبار منتشر شده از این دیدار تصریح کرد: بنا بر این نبود که این دیدار خبری شود اما متأسفانه برخی حدس‌هایی در مورد محتوای این جلسه زدند و مطالبی را گفتند که مورد تأیید دفتر نیست.

وی همچنین گفت: راه‌کارهای اساسی، راهبردها و ملاک‌های کاندیداها نیز در این جلسه مطرح شد و تقریباً نقشه و منشور حرکت جبهه پایداری در آن جلسه مورد تبیین قرار گرفت که این منشور، ملاک‌ها و راهکارها فوق العاده مهم و اساسی است.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار