سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15816
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » فرصتی یک هفته‌ای برای غرق شدن در کتاب‌هایی که از خط مقدم برگشته‌اند
Print This Post
گروه فرهنگي: چهارمين نمايشگاه ملي كتاب دفاع مقدس كه پيش از اين قرار بود در تبريز برگزار شود، سرانجام فردا در تهران افتتاح خواهد شد. به گزارش رجانيوز، اصفهان، مشهد و شيراز ...

گروه فرهنگی: چهارمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس که پیش از این قرار بود در تبریز برگزار شود، سرانجام فردا در تهران افتتاح خواهد شد.

به گزارش رجانیوز، اصفهان، مشهد و شیراز سه شهری بودند که سه دوره قبلی نمایشگاه کتاب دفاع مقدس به میزبانی آنها برگزار شده بود. اولین دوره این نمایشگاه در سال ۸۹ برگزار شد و رویکرد استانی برگزار کنندگان این نمایشگاه قرار بود پای چهارمین دوره آن را به تبریز باز کند اما این اتفاق نیفتاد.

در سه دوره گذشته بسیاری از ناشران از عدم وجود زیرساخت‌های مناسب در استانها برای برگزاری نمایشگاهی ملی گلایه کرده بودند و شاید همین امر موجب شد تا چهارمین دوره در مصلی تهران برگزار شود تا انسجام کافی بین دستگاه‌های دست اندرکار برگزاری نمایشگاه بوجود بیاید.

تاخیر یک ماهه در شروع کار نمایشگاه هم یکی دیگر از اتفاقات بود. هفته آخر مهرماه اولین زمانی بود که برای آغاز بکار نمایشگاه اعلام شد اما چندی بعد، این زمان به هفته دوم آبانماه تغییر پیدا کرد. ششم آبانماه نهایتاً بعنوان روز افتتاحیه اعلام شد تا از روز هفتم آبان و ساعت ۱۰ صبح نمایشگاه برای بازدید عموم مردم آماده باشد.

رشد بیش از ۵۰ درصدی حضور ناشران در این نمایشگاه از دوره اول تا دوره چهارم می‌تواند یکی از نقاط قوت این دوره باشد. در دوره اول ۸۰ ناشر، در دوره دوم، ۱۰۳ ناشر و در دوره سوم ۱۲۰ ناشر در نمایشگاه کتاب دفاع مقدس شرکت کرده بودند که این رقم در چهارمین دوره این نمایشگاه از این عدد فراتر رفته است. همچین امسال قرار است بیش از ۵۰۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه عرضه شود.

به این موارد اضافه کنید تخفیف ۲۰ درصدی ناشران را که ظاهراً قرار است با تخفیف ۲۰ درصدی وزارت ارشاد همراه شود. طبق اخبار، وزارت اشراد ۶۰ میلیون تومان بن خرید کتاب برای نمایشگاه امسال کنار گذاشته است.

حسین صفری عضو شورای برنامه‌ریزی و نماینده مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران شرح این بن‌ها را اینچنین اعلام کرده است: برای مدرک دیپلم ۲۰۰ هزار ریال، فوق لیسانس طلاب و بسیجیان فعال ۴۰۰ هزار ریال، جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا ۵۰۰ هزار ریال و برای مؤسسات و نهادها با ارائه معرفی‌نامه ۵ میلیون ریال.

همه این‌ها که گفته شد می‌تواند چهارمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس را بعنوان گزینه‌ای مناسب برای بازدید در هفته دوم آبان قرار دهد. فعالان و متخصصان حوزه دفاع مقدس می‌توانند در این نمایشگاه به کتب مورد نیاز خود دست پیدا کنند و عموم کتاب‌خوان‌ها نیز می‌توانند با دست پر از این نمایشگاه بزرگ بیرون بیایند.

البته ضعف تبلیغات و عدم در نظر گرفتن برخی استانداردهای لازم برای برگزاری یک نمایشگاه کتاب در سطح ملی موضوعی بوده است که این نمایشگاه در سه دوره قبلی از آن رنج برده است؛ هنوز و در فاصله یک روز مانده به افتتاح این نمایشگاه، آنچه بعنوان نقشه نمایشگاه در سایت رسمی نمایشگاه به نشانی.defaafair.i قرار داده شده است، مربوط به نمایشگاه کتاب اردیبهشت ماه است نه این نمایشگاه کتاب دفاع مقدس!

باید دید آیا امسال این مسائل رفع خواهد شد یا خیر.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار