سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 46356
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » نمایشگاه زیست محیطی دانش آموزان دلفانی/زباله هایی که کاردستی شدند
Print This Post
گزارش تصویری - تشریحی؛

دانش آموزان دلفانی نمایشگاهی از کاردستی های خود برپا کردند تا نشان دهند که با مواد دورریختنی هم می توان وسایل به درد بخور و قابل استفاده ساخت و با کاهش حجم زباله ها از محیط زیست حفاظت کرد.

به گزارش سلام دلفان، محیط زیست به عنوان یک میراث گرانبها و با ارزش برای تمام موجودات جهان بویژه انسان به شمار می رود که اهمیت به حفاظت از این میراث نیاز به فرهنگ سازی و اجرای برنامه های متنوع مختلفی برای آشنایی عموم مردم جامعه بویژه کودکان و نوجوانان دارد تا در آینده شاهد حفاظت از این سرمایه ارزشمند خدادادی باشیم.

1604891

در این راستا نیز دانش آموزان هنرمند دلفانی برای اینکه ثابت کنند که دوستدار طبیعت هستند از مواد زائد و دور ریختنی مخرب محیط زیست دست ساخته هایی را ارائه کرده اند که علاوه بر اینکه از زیبایی برخوردار هستند موجب استفاده بهینه از مواد بلا استفاده نیز شدند.

این دست ساخته در قالب نمایشگاهی در سالن انتظار مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی شهرستان دلفان برپا شده است.

1604896

مسئول برگزاری این نمایشگاه می گوید: این نمایشگاه با همت اداره محیط زیست، آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلفان با موضوع حامیان محیط زیست به مدت دو روز برپا شد.

لیلا امیدیان تامین یک منبع آموزش تکمیلی برای دانش آموزان، برگزاری کارگاههای آموزشی و ارتقای فرهنگ زیست محیطی را از مهمترین اهداف برپایی این نمایشگاه عنوان می کند.

وی می گوید: در این نمایشگاه ۵۰۰ اثر از قبیل ساخت انواع کاردستی های زیبا و جذاب، لوازم تزئیناتی منزل، چراغ خواب، گلدان های مختلف، خانه های چوبی، صندلی، باکس و انواع سبد مورد نمایش قرار داده شده است.

امیدیان می افزاید: همچنین در این نمایشگاه آثار دیگری از قبیل نقاشی، نقشه دیواری، عکس، پاورپوینت، مقاله و شعر با موضوعات محیط زیست نیز به نمایش گذاشته شده است.

مسئول برگزاری این نمایشگاه حفاظت از محیط زیست را یک وظیفه انسانی برای اقشار مختلف جامعه می داند و می گوید: اجرای برنامه های اینچنینی می تواند نقش مهمی در فرهنگ سازی و حفاظت از این سرمایه بعنوان با ارزشترین و اساسی ترین لازمه زندگی بشر دارد.

1604893

امیدیان می افزاید: امیدوارم مسئولین استان و شهرستان به مقوله مهم محیط زیست توجه بیشتری را داشته و با همکاری با اداره کل محیط زیست استان و شهرستان گام های بلندی را در راستای ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست بردارند.

 

 

منبع : مهر

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار