سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 30798
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ۷۰ برنامه طی هفته سلامت در دلفان برگزار می شود
Print This Post

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان از اجرای ۷۰ برنامه متنوع فرهنگی، ورزشی و اجتماعی به مناسبت هفته سلامت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سلام دلفان، نورالدین ویسی ظهر سه شنبه در گفت: هر ساله سازمان بهداشت جهانی با توجه به اهمیت حوزه بهداشت و سلامت اقدام به نامگذاری سال بر اساس نیاز روز جهان و در جهت مبارزه با عوامل تاثیر گذار منفی بر سلامت جامعه می کند که امسال نیز با شعار “یک عمر سلامت با خودمراقبتی” مهم بودن این مقوله را بیان می کند.

وی با اشاره به اینکه توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایام هفته با نامگذاری های مختلف گرامی داشته می شود افزود: توانمندسازی نوجوانان و جوانان برای خود مراقبتی، عموم مردم  نیازمند خود مراقبتی، خانواده خواستگاه خود مراقبتی، رسانه ها مرو جان خود مراقبتی، نهادها و پایگاه های مردمی کانون های خود مراقبتی، تیم سلامت مربیان خودمراقبتی و سیاستگذاران و مدیران اجرایی، حامیان خودمراقبتی به ترتیب در ایام هفته سلامت نامگذاری شده است.

وی به صدا درآمدن زنگ سلامت در مدارس، نمایشگاه تغذیه سالم و تاکید بر سفره ی سالم، درج شعار هفته سلامت در سربرگ قبوض شرکت های خدمات رسان دولتی، دیدار با خانواده معظم شهدا و انجام پایش سلامت از جامعه ایثارگری را از جمله برنامه های این هفته برشمرد.

ویسی عنوان کرد: قدردانی از خیرین و حامیان سلامت در ادارات، معرفی دوستداران سلامت، ورزش صبگاهی، کارناوال سلامت، برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع بهداشت و دهان و دندان و اهداء جوایز،برگزاری نمایشگاههای سلامت و اسلام و سلامتی، توزیع خمیر دندان و مسواک بین دانش آموزان از دیگر برنامه های این هفته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان ویزیت نیم بهای مادران باردار پر خطر از نظر مشکلات، سخنرانی روانپزشکان در مدارس، برپایی چادرهای غربال گری نمایشگاه مواد غذایی سالم و معدوم کردن مواد غذایی نا سالم، پیاده روی و کوهپیمایی هیئت های ورزشی و پاک سازی مسیر کوهپیمایی، برگزاری مسابقه دو میدانی بین دانش آموزان و عیادت از بیماران بیمارستان ابن سینا را جمله برنامه های هفته سلامت عنوان کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دلفان موضوع آموزش را یکی از مهمترین عوامل جهت ارتقای فرهنگی و جلوگیری از شیوع بیماریهای مختلف عنوان کرد و اظهار داشت: این مرکز نیز در هفته سلامت آموزش به داوطلبان هلال احمر، آموزش به زوجین مراجعه کننده در کلاس مشاوره قبل از ازدواج، آموزش در خصوص پیشگیری از فشار خون و دیابت، مشاوره روانشناسی، آموزش به پرسنل نیروی انتظامی را در دستور کار دارد.

ویسی از ارائه آموزشها در زمینه عرضه بهداشتی مواد غذایی به متصدیان اماکن تهیه و توزیع و همچنین در خصوص پوکی استخوان و درد مفاصل خبر داد و یادآور شد: آموزش مددجویان ادارات بهزیستی و کمیته امداد، آموزش در خصوص تغذیه سالم به مادران و کودکان سوء تغذیه ای، آموزش روابط صحیح والدین با فرزندان از دیگر برنامه ها در این بخش است.

منبع: مهر

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار