سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4044
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » بزرگترین مشکل دلفان چیست ؟
Print This Post
سرویس سیاسی-بهروز عبدالهيان: دلفان با وجود داشتن پتانسيلهاي بالقوه يكي از شهرستانهاي استان لرستان به شمار ميايد كه  متاسفانه به دليل عدم كفايت برخي از مسولين نتوانسته است به پيشرفتي ...

سرویس سیاسی-بهروز عبدالهیان: دلفان با وجود داشتن پتانسیلهای بالقوه یکی از شهرستانهای استان لرستان به شمار میاید که  متاسفانه به دلیل عدم کفایت برخی از مسولین نتوانسته است به پیشرفتی که در خور و شایسته این شهر و مردم آن می باشد دست یابد . شهری که مردم آن سالهاست به جای پیشرفت شاهد در جا زدن این شهرستان در زمینه های مختلف اعم از اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی و … می باشد  .

این شهرستان که از پتانسیلهای بالقوه ای برخوردار می باشد متاسفانه به دلیل سوء مدیریت و هم چنین اتخاذ سیاستهای اشتباه و عاری از استدلالهای منطقی توسط مسولین ، فرصتی برای به فعلیت رسیدن این پتانسیلها به دست نیاورده است که البته دلیل آن را باید در این امر جست و جو نمود که برخی از مسولین با زد و بندهای سیاسی زمام امور را به دست گرفته اند و از تخصص کافی در مدیریت امور مربوطه برخوردار نیستند ، فلذا تصور ایجاد چنین موقعیتی برای این شهرستان دور از ذهن به نظر نمی رسد . یکی از بزرگترین مشکلات شهرستان دلفان مربوط به سبک مدیریت و مدیران نا کارآمد در این شهرستان بوده و می باشد ، نه صعود و نه سقوط مدیران و نه آمدن و نه رفتن آنها بر روی یک حساب و کتاب علمی و یا حتی تجربی نبوده است ، استثناها را در این مورد کنار می گذاریم ، اما در واقع بسیاری از مشکلات دلفان مربوط  به خود دلفان نیست .

امروزه مدیریت علمی  یکی از ارکان پیشرفت و موقعیت کشورهای دنیا محسوب می شود ، اما این واقعیتی که در شهر ما به شدت مورد غفلت قرار گرفته است و گرفتاریهای ناشی از ان گریبان مردم دلفان هم گرفته است .به راستی فرایند مدیریت و سپردن مسولیت به افراد در شهر ما بر اساس کدام روش های شناخته شده جهان انجام شده و می شود .

در شهرستان دلفان افراد زیادی تا کنون به سمت های گوناگون منصوب شده اند و در مدت زمانی مسولیتی را بر عهده داشته اند ، آمده اند و رفته اند و یا آمده اند و نرفته اند ، اما چنانچه به سابقه ی برخی از این افراد نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که برای این دسته از افراد مسولیت فقط در زمان مسؤل بودن و یا به عبارت بهتر در زمانی که پست و مقام دارند معنا دارد .

این دسته از افراد قبل از مسولیت رسمی در گوشه ای نشسته اند و حتی در چهار چوب وظایف قانونی خود با شوق و رغبت کار نمی کنند ، چون احتمالا کار آنان به نام دیگران تمام می شود و پایه ی قدرت دیگران را تقویت خواهد کرد . برای اثبات این مدعا به پیشینه ی برخی از مسولان ( گذشته و حال ) نگاه کنید ، چند نفر از آنان درباره مسائل و مشکلات مربوطه به پست و مقامی که گرفته اند – قبل و پس از مسولیت –اظهار نظر کرده اند ، طرح ارائه کرده اند ، وضعیت آن اداره یا سازمان را نقد و بررسی کرده اند و یا پی گیر مسائل و مشکلات مربوطه بوده اند ؟

کسانی که مسولیت را به معنای احساس وظیفه و تعهد در برابر خود ، خدا و جامعه می دانند ، همیشه آماده ی انجام وظیفه هستند و کسانی که مسولیت را فقط داشتن پست و مقام معنا می کنند تنها زمانی که صاحب عنوان و نام و نشان هستند احساس مسولیت می کنند و دیگر هیچ و پس از آن مسولیت خود را تمام شده تلقی می کنند .

با این وصف بایستی در شهرستان دلفان بستری فراهم کنیم تا همه ی کسانی که می خواهند مسولیت داشته باشند و اداره امور مردم را بر عهده بگیرند ، به طور دائم با مسائل و مشکلات مردم درگیر و در جستجوی راهکار باشند و در این میان سایر دلسوزان شهرستان بایستی با کمک های فکری خود مسولان را یاریی رسانند .

 1. محسن بهرامی می‌گه:

  سلام بر دوستان و مخاطبان سلام دلفان
  مشکل دلفان به هیچ وجه سوء مدیریت نیست
  اگر مردم مطالبات خودشون رو درست مطرح و پیگیری کنند هیچ مسئولی نمی تونه در مقابل این مطالبات مقاومت کنه منتها باید مطالبات :
  اولا : اصل مطالبه انجام بشه
  دوما : مطالبه با پایه علمی و مستند و بر اساس آمار باشه
  سوما : مطالبه رو با طرح در فضاهای رسانه ای عمومی مثل سایت ها به مطالبه ی همه ی مردم دلفان تبدیل کرد
  چهارما : در نهایت کافیه که برای مطالبه امضا جمع کنید و با سه مورد بالا برید در دفتر مسئول مربوطه
  دوربین یادتون نره که مسئول مربوطه خودش رو اگر در پیش کاه خدا نمی بینه در پیشگاه ملت ببینه (گذاشتن فیلم روی سایت)
  موفق باشید

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار