سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 54779
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جزئیات جدید ازتوافق نفتی ایران و چین
Print This Post

بر اساس این توافق بهای نفت وارداتی از ایران به صورت نقدی و از طریق «کشور ثالث» در اختیار ایران قرار می گیرد.

به گزارش سلام دلفان، یک رسانه اقتصادی چین روز دوشنبه با افشای جزئیاتی از توافق جدید نفتی میان تهران و پکن نوشت: بر اساس توافق صورت گرفته میان دو کشور، تهران از این پس، به پول نفت فروخته شده به چین دسترسی پیدا می کند.شبکه سراسری اقتصاد چین در گزارشی اعلام کرد که این توافق به زودی اجرایی می شود و ایران به پول ناشی از فروش نفت خود به چین دسترسی پیدا می کند.

شبکه اینترنتی «جونگ تسای وانگ» نیز نوشت: پیش از این، بهای ۴۴۰ هزار بشکه نفت صادراتی روزانه ایران به چین از طریق صادرات کالاهای چینی به ایران جبران می شد.این پایگاه اطلاع رسانی نوشت: توافق جدید ایران و چین مرحله ای تازه در مراودات نفتی دو کشور محسوب می شود.

بر اساس این گزارش، یک منبع آگاه به شرط عدم افشای نامش در خبر، گفت: بر اساس این توافق بهای نفت وارداتی از ایران به صورت نقدی و از طریق «کشور ثالث» در اختیار ایران قرار می گیرد.

وی افزود: کلیات این توافق به تائید تهران و پکن رسیده و تا پیش از ۳۰ ژوئن – ۹ تیر ماه – به طور رسمی نهایی خواهد شد.به نوشته شبکه اقتصادی «جین رونگ جیه»، به استناد توافق جدید ایران و چین، میزان صادرات نفت کشورمان به چین نیز افزایش خواهد یافت.

اوایل امسال، بیژن زنگنه وزیر نفت کشورمان در سفر به چین با رییس شرکت سینوپک چین دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار طرفین بر گسترش همکاری ها در زمینه انرژی ، توسعه میادین نفتی و افزایش خرید نفت خام از ایران توافق و تاکید کردند که با لغو تحریم ها این همکاری ها را بیش از پیش ارتقا دهند.

همچنین حدود ۲ هفته پیش اسدا… عسکراولادی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با اعلام برخی جزئیات قرارداد فروش نفت ایران به چین گفته بود: براساس این قرارداد بلندمدت، قرار است حدود ۶۵ درصد از پول فروش نفت ایران به صورت کالایی و مابقی نقدی پرداخت شود.

پیش از این از محل پول فروش نفت ایران به چین، حدود ۲۲ میلیارد دلار فاینانس پیش بینی شده بود که بخش عمده ای از این فاینانس ها تا کنون گشایش شده است.

پیش از این ایران با روسیه نیز توافق نفتی جدید را منعقد کرده بود تا بخشی از نفت ایران به واسطه روسیه به فروش برسد.

مشرق

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار