سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 54171
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حقوق معلمان مدارس استثنایی کشور افزایش می‌یابد/ ابلاغ بخشنامه اعمال ضریب حقوقی ۱/۲
Print This Post
به گزارش سلام دلفان، پیرو مکاتبات و شکایات متعدد معلمان شاغل به تحصیل در مدارس استثنائی کشور، به دیوان عدالت اداری در خصوص اعمال ضریب 1.2 حقوق نسبت به معلمان ...

به گزارش سلام دلفان، پیرو مکاتبات و شکایات متعدد معلمان شاغل به تحصیل در مدارس استثنائی کشور، به دیوان عدالت اداری در خصوص اعمال ضریب ۱٫۲ حقوق نسبت به معلمان مدارس عادی که از سال ۱۳۸۷ قطع شده بود، بخشنامه اعمال مجدد این امتیاز برای آن‌ها توسط معاونت پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به ادارات تابعه ارسال شد.

بر اساس ضوابط اجرائی تبصره ۵ ماده واحده قانون تشکیل سازمان  آموزش وپرورش استثنائی کشور، در حقوق و مزایای مستمر معلمان شاکی‌، که به دلیل کثرت شکایات تبدیل به رای وحدت رویه در دیوان عدالت اداری گردیده بود، معاونت پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بر اساس ابلاغیه‌ای که به ادارات کل آموزش وپرورش استان‌ها ارسال گردیده، اجرای حکم فوق در احکام کارگزینی، معلمان شاغل به تحصیل در مدارس استثنایی که با صعوبت و دشواری مضاعف به جهت شرایط خاص کاری در امر آموزش دانش‌آموزان با نیازهای ویژه مواجه می‌باشند را خواستار شد.
بر این اساس، کلیه مزایای قطع شده از معلمان استثنایی از جمله اعمال ضریب حقوقی ۱٫۲ نسبت به معلمان مدارس عادی، سنوات ارفاقی حذف شده بین سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۱ (هر ۵ سال سابقه کار در آموزش  و پرورش استثنایی برای معلمان ۶ سال محسوب شده و با ۲۵ سسابقه بازنشست می‌شوند) و دیگر مزایا باید در حق آن‌ها اعمال شده و مزایای سال‌های قبل نیز که پرداخت نشده جزء دیون قرار می‌گیرند.
قابل ذکر است حدود ۴۵۰ معلم استثنایی در ۲۷ آموزشگاه به تعلیم و تربیت دانش‌آموزان با نیازهای ویژه (نابینا و کم‌بینا، ناشنوا و کم‌شنوا، کم‌توان ذهنی، چند معلویتی، اتیسم و …) در ۳ مقطع تحصیلی مشغول هستند.
یافته

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار