سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58480
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » مدیران سابق آموزش و پرورش لرستان‌ گرد هم آمدند + حواشي و عكس
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

اولین همایش مدیران کل آموزش و پرورش لرستان پس از انقلاب با حضور 9 مدير كل آموزش و پرورش لرستان از سال 1358 تا كنون برگزار شد.

به گزارش سلام دلفان، محمد حسن خشنود  اولین مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در دوران انقلاب گفت : این نگاه ارزشی نشان از اعتقاد متولیان آموزش و پرورش به تکریم و تعظیم مقام معلم دارد . وی خاطر نشان کرد : تحول عظیمی که در دستگاه تعلیم و تربیت لرستان رخ داده است  نشان از برنامه محوری ،پژوهش مداری و روحیه اخلاق گرایانه دکتر کریمی فر دارد . خشنود تاکید کرد : این حرکت می تواند الگوی سایر مدیران اجرایی در فراهم کردن بستر همدلی و هم زبانی در سازمان های دولتی باشد . عكس دسته جمعي مديران سابق آموزش و پرورش لرستان

جعفر حسین زاده ملکی نیز آموزش و پرورش را نهادی فرهنگی خواند که شاکله اصلی آن بر امور خیر و خداپسندانه برقرار است . وی تصریح کرد آموزش و پرورش خیر و برکت است  . وی در ادامه با اشاره به خاطرات دوران دفاع مقدس بر حضور پررنگ و اثرگذار فرهنگیان و دانش آموزان تاکید کرد و گفت : فرهنگیان و دانش آموزان در تمام دوران ها به خصوص در دوران انقلاب  محور فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی بودند .  حسین زاده ملکی هم  از زحمات مدیر کل آموزش و پرورش لرستان تقدیر کرد و گفت : این حرکت یعنی اهتمام به جایگاه علم ، دانش و معلم  کاری تاثیر گذار و ارزشی است که باید به آن ارج نهاد .

عباسعلی محمد خانی هم تاکید کرد : ابتکار آموزش و پرورش در تجلیل از مدیران کل سابق کاری با ارزش و  قابل تحسین است . وی تاکید کرد : بخش  عظیمی از رسالت این نهاد عملی است و در قالب شعار تحقق نمی یابد . محمد خانی خاطر نشان کرد : تشکر و سپاسگزاری از خادمین و پیشکسوتان کاری است که می تواند به سرعت در بین جامعه رسوخ پیدا کند و به مدارس ،دانش آموزان و خانواده ها انتقال یابد  .وی خاطره حضور خود را در استان لرستان به یادماندنی و لذت بخش خواند و گفت : مهر و صفای باطن مردمان لرستان حلاوت و شیرینی در وجود انسان برجای می گذارد که بر صفحه ذهن او ماندگار و جاودانه می شود .

محمد علائی بوئینی هم تاکید کرد : باید هم و غم نخبگان و چهره های تاثیر گذار پیشرفت ،ترقی و اعتلای آموزش و پرورش باشد . وی تصریح کرد : آموزش و پرورش باید از حواشی و هیجانات کاذب پرهیز کند و صرفا ً در ریل اصلی تعلیم تربیت عبور کند و متمرکز شود .

علی اصغر اسفندیار پور مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در سالهای 76 تا 82 هم  ‘گفت : تربیت خدا محور مهمترین اصلی است که باید بر آن متمرکز شد و بر مدار آن حرکت کرد . وی با استناد به آیاتی از قرآن کریم گفت : علت اصلی مشکلات مردم ،دوری آنها از معنویات و یاد خداست . وی بر این نکته تاکید کرد و گفت : مسلمانان به پشتوانه مبانی محکم ارزشی می توانند  در مسیر کمال حرکت کنند . اسفندیار پور تاکید کرد : یکی از مشکلات اساسی جامعه امروز ما این است که خداوند به صورت عملی در زندگی مانیست . وی در ادامه به اشعاری از شعرای بزرگ ایرانی اشاره کرد و گفت : این بزرگان در قالب اشعار و امثله بسیاری از مفاهیم عمیق دینی و مذهبی را بیان کرده و دستورالعملی عملی برای انسان فراهم کرده اند .

سید حسین معصومی هم که با دیدی موشکافانه بر حواشی همایش ، به سرودن شعری در وصف مدیران کل اسبق آموزش و پرورش مبادرت کرده بود ، به تلاشها و خدمات صورت گرفته در دستگاه تعلیم و تربیت لرستان اشاره کرد و گفت : برنامه ها و فعالیت های بسیار خوبی در آموزش و پرورش لرستان صورت گرفته است .

محمدرضا ملکشاهی راد هم در سخنانی هدف آموزش و پرورش را تربیت انسان خداگونه معرفی کرد و گفت : تربیت صحیح و خدامحور و جامعه پذیری از جمله اهدافی است که آموزش و پرورش باید به درستی انجام دهد . وی وجود سیستم ارزیابی عملکرد را لازمه مدیریت قانون مدار ذکر کرد و گفت : مدیر نقش محوری در پیشبرد اهداف سازمان دارد و توفیق و یا شکست هر سازمان بستگی به عملکرد مدیران دارد و مدیر مسئول تحقق هدف های سازمان است .  وی کار آموزش و پرورش را در تجلیل از مدیران کل آموزش و پرورش لرستان باارزش خواندو گفت : این خلاقیت و نوآوری باید در بین سایر مدیران هم تسری پیدا کند .

علی ماکنعلی هم در این همایش به رسالت و مسئولیت آموزش و پرورش در جامعه اشاره کرد و گفت : باید با نگاه به رسالت خطیر این دستگاه حرکت های علمی و برنامه محور را انجام داد و به دنبال تاثیر گذاری مثبت بر افکار عمومی بود .

از حواشی مهم این همایش به حضور پر شور و بانشاط فرهنگیان ،پیشکسوتان و مدیران ستادی آموزش و پرورش در طی بیش از سه دهه از انقلاب می توان اشاره کرد .

مدیران سابق آموزش و پرورش لرستان‌ گرد هم آمدند + حواشي و عكس
رديف جلو از راست: ماكنعلي، محمدخاني، علايي، ملكشاهي‌راد، حسين‌زاده‌ملكي، سيدمجيد و سيدماشاء‌الله شاهرخي

در حاشيه:
* در پایان این همایش از زحمات ارزنده محمد‌حسن خشنود(مدير كل سال‌ 1358) ؛جعفر حسین‌زاده‌ملکی(مدير كل 1364 تا 1367)، عباس‌علی محمدخانی‌(مدير كل 1371 تا 1375)، محمد علایی‌بوئینی(مدير كل 1376)، علی‌اصغر اسفندیار‌پور‌(مدير كل 1377 تا 1382)، سید حسین معصومی(مدير كل 1382 تا 1384)، محمدرضا ملکشاهی‌راد(مدير كل 1385 تا 1386) و علی ماکنعلی(مدير كل 1386 تا 1391) که عهده‌دار مسئولیت مدیر کلی آموزش و پرورش لرستان بودند‌، تجلیل شد. همچنين دو نفر از مديران سابق فوت كرده و دو نفر نيز كه دچار بيماري بودند نتوانستند در اين مراسم حضور يابند. برخي ديگر نيز به دلايل ديگر در اين همايش حضور نيافتند (از جمله اين كه آدرس و نشاني آن‌ها با وجود تلاش برگزاركنندگان مراسم، پيدا نشد).
* حضور جمعي از فرهنگیان‌، پیشکسوتان و مدیران ستادی آموزش و پرورش در طی بیش از سه دهه از انقلاب در اين مراسم جالب توجه بود. سيد ماشاء‌الله شاهرخي معاون سابق اداره كل و حجت‌الاسلام سيد مجيد شاهرخي از جمله اين فرهنگيان بودند.
* مديران آموزش و پروش شهرستان‌هاي لرستان نيز در اين مراسم حضور داشتند.
* هر يك از مديران سابق بياناتي كوتاه در اين مراسم داشتند.
* با احتساب كريمي‌فر مدير كل كنوني، در اين روز 9 مدير كل آموزش و پرورش لرستان گرد هم آمدند. كريمي‌فر پشت تريبون خاطراتي كوتاه از مديران هم بيان كرد و گفت كه در دوره مديريت محمدخاني با انتقال وي از پلدختر به خرم‌آباد انجام شده است.
* مهمانان شهرستاني از جمله حسين‌زاده‌ملكي كه اهل مشهد است يا محمدخاني و علايي از روز قبل از مراسم در خرم‌آباد حضور يافته و در خانه معلم اسكان يافتند.
* در بخشي از برنامه گروه موسيقي محلي لرستان به خوانندگي مهران غضنفري از فرهنگيان كوهدشت به اجراي برنامه پرداخت كه اين بخش مورد توجه مدوعوين به خصوص حسين‌زاده ملكي مدير كل آموزش و پرورش لرستان در دهه 60 قرار گرفت.
* فهرست اسامي مديران آموزش و پرورش لرستان براي اولين بار توسط زنده‌ياد حسام‌الدين ضيايي(1370-1298) مسئول سابق كارگزيني آموزش و پرورش لرستان در دهه‌هاي 20 و 30 تهيه شد و رضا جايدري مدير مسئول پايگاه خبري تحليلي يافته كه از فرهنگيان استان لرستان است در پائيز 1390 با كسب مجوز از مديريت و حراست وقت آموزش و پرورش اقدام به تكميل اين فهرست از دهه 30 تا سال 1390 (حدود 60 سال) از روي احكام كارگزيني چند نفر از كارمندان قديمي آموزش و پرورش لرستان ظرف مدت 3 ماه پژوهش با همكاري كارگزيني نواحي يك و دو آموزش و پرورش شهرستان خرم‌آباد نمود.
قابل ذكر است اولين رئيس معارف (آموزش و پرورش) خرم‌آباد و لرستان حاج شيخ عزيز‌الله ضيايي بود كه در سال 1304 حكم گرفت.

منبع: روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش- یافته

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار