سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58782
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خواسته‌هاي كاري برخي نيروهاي نهادهاي لرستان از معاون وزير كار
Print This Post

روز يك‌شنبه به دنبال حضور “سيد حسن هفده‌تن” معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در خرم‌آباد شماري از كاركنان برخي از نهادهاي لرستان از وي تقاضا كردند به وضعيت نامشخص استخدامي و نيز عدم پرداخت حقوق آن‌ها توسط برخي نهادها و شركت‌ها رسيدگي شود.

خواسته‌هاي كاري برخي نيروهاي نهادهاي لرستان از معاون وزير كاربه گزارش سلام دلفان، اين عده كه جلوي اداره كار استان انتظار معاون وزير را مي‌كشيدند با مشاهده وي، خواسته‌هاي خود را با معاون وزير در ميان گذاشته و تقاضا كردند بر فعاليت كارفرمايان شركت‌هاي خدماتي كه با ادارات قرارداد مي‌بندند در زمينه‌ي رعايت حقوق كاركنان آن‌ها نظاتر بيش‌تري صورت پذيرد.

يكي از اين كاركنان به خبرنگار ما گفت: من در يكي از شركت‌هاي نيمه‌دولتي استان لرستان كار مي‌كنم كه شركت خدماتي tct ban مسئول پرداخت بيمه و حقوق ماست اما متاسفانه نماينده اين شركت حقوق ما را منظم پرداخت نمي‌كند و بيمه ما را نيز با همين وضعيت واريز مي‌كند، لذا استرس ناشي از اين كار باعث شده كه هميشه شرمنده همسر و فرزندانم باشم.
وي كه نخواست نامش فاش شود ادامه داد: نماينده اين شركت ماهانه از تهران به لرستان مي‌آيد و گاهي فهرست حقوقي و برگه‌ها را درآورده و بدون اين كه به ما به خاطر رابطه استخدامي نامشخص پرداختي داشته باشد، امضاء مي‌گيرد كه ما حق و حقوق‌مان را تمام و كمال دريافت كرده‌ايم و ما نيز از ترس ناچار آن‌ها را امضاء مي‌كنيم!
وي ادامه داد: ما خواستار اجراي طرح طبقه‌بندي، امنيت شغلي و اجراي قانون كار توسط اين شركت‌هاي خدماتي كه با نهادها قرارداد مي‌بندند هستيم و به همين خاطر امروز از معاون وزير تقاضا كرديم كه نسبت به وضعيت ناخوشايند كاري ما رسيدگي كند.
قابل ذكر است استان لرستان بيش از 2 دهه است كه داراي بالاترين نرخ بيكاري در كشور بوده و ماه گذشته نيز خبر انتشار چند نفر با مدرك تحصيلي فوق ليسانس در خرم‌آباد در رسانه‌هاي مختلف كشور بازتاب گسترده دشات اما هنوز اقدامي عاجل در اين زمينه از سوي مسئولان براي حل اين معضل در لرستان صورت نگرفته است.
منبع: یافته

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار