سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65042
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۸۴ نظر
خانه » اخبار برتر » خطر نفوذ دشمن توهم نیست/ مسئولین باید بدانند که فریب رفتارهای به ظاهر متبسم و به ظاهر مخملین دشمن را نخورند
Print This Post
گفتگو سلام دلفان با "عبدالسعید حقیقی مقدم" داوطلب احتمالی انتخابات مجلس دهم؛

دشمن ممکن است از پی ترافیک رفت وآمدهای سیاسی واقتصادی برای مطامع خودش بستری را فراهم یاشایدهم راه های جدید و بسترهای آماده تر برای خودش باورکرده است وبه نوعی خطرنفوذ دشمن بیش از هر زمان دیگری جدی است.

به گزارش سلام دلفان- باتوجه به شرایط جدیدی که در مذاکرات هسته‌ای و به تبع آن در رابطۀ ایران و آمریکا بوجود آمده، رهبر معظم انقلاب در دیدار با پنج گروه متفاوت و البته متنوع یک هشدار و یک دغدغه را طرح می‌کنند. فعالان رسانه‌ای جهان اسلام، دولتمردان، خبرگان، اقشار مختلف مردم و فرماندهان سپاه در یک ماه گذشته همگی مخاطب یک پیام و یک هشدار واحد مشخص و روشن بوده‌اند.20101022142515652901

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی های اخیر خود  تاکید کردند: «دشمن به امید واهی پایان یافتن انقلاب، در فکر نفوذ به‌خصوص نفوذ سیاسی-فرهنگی است که شناخت توطئه‌های دشمن، تقویت و استحکام روحیه‌ی انقلابی و حرکت مستمر به‌سمت تحقق آرمان‌ها این هدف را ناکام خواهد گذاشت.» پایگاه خبری سلام دلفان در راستای اهمیت این موضوع گفتگویی با برخی از چهره های سیاسی، فرهنگی، و برخی از داوطلبین احتمالی مجلس دهم در حوزه انتخابیه دلفان و سلسله انجام داده است.

 جناب آقای عبدالسعید حقیقی مقدم فرماندار سابق شهرستان های کوهدشت ,نهاوند وشهرمقدس قم واز داوطلبین احتمالی مجلس دهم(حوزه انتخابیه دلفان و سلسله) پیرامون این موضوع در گفتگویی که با خبرنگار ما داشت به تحلیل این موضوع پرداخت که به شرح ذیل می باشد.

یکی از نکاتی که مقام معظم رهبری اخیرا مورد توجه قرار داده اندو جزء نگرانی ها و هشدارهای ایشان بود، بحث خطر نفوذ دشمن است به نظر شما علت نگرانی رهبری انقلاب اسلامی در این مقطع زمانی از این مسأله چیست؟

ابتدا تسلیت و تعزیت عرض میکنم ایام شهادت سالار شهیدان و شهدای کربلا را و امیدوار هستم که با تدبیر و نگاه عمیق به مسائل بتوانیم پیرو بصیری برای راه حضرت سیدالشهدا(ع)  باشیم همانطور که فرمودید بحث نفوذ دشمن اخیرا در یک بسامد بسیار فراوانی در گفتمان مقام معظم رهبری وجود دارد و این  نشان دهنده نگرانی معظم له در مورد خطر نفوذ دشمن در ارکان نظام اسلامی است البته این محدود به وقت حاضر نیست همیشه در دنیای حکومت و سیاست  تقابل ها وجود دارد وحکومت ها دنبال نفوذ در میان نظام های رقیب هستند حالا چه نفوذ سیاسی، نفوذ امنیتی، نفوذ اقتصادی، نفوذ فرهنگی، نفوذ نظامی به انحاء مختلف اما چرا الان مطرح می شود؟! یادآوری های مکرر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)در خصوص خطرنفوذ دشمن ناظر بر حساسیت زمان حال بیش از هر وقت دیگر است. دلایل اصلی این موقعیت شناسی و نگاه هوشمندانه مقام معظم رهبری به مقتضیات زمان خاص این دوره برمی گردد که آنهم به هرحال دشمن ممکن است از پی ترافیک رفت وآمدهای سیاسی واقتصادی برای مطامع خودش بستری را فراهم یا شاید هم  راه های جدید و بسترهای آماده تر برای خودش باورکرده است وبه نوعی خطرنفوذ دشمن بیش از هر زمان دیگری جدی است. خوب اینها هشدار است برای همه ارکان جامعه، همه تصمیم گیرندگان و همه تصمیم سازان اعم از مردم ومسئولان که مراقبت بکنند از اینکه دشمن را دست کم نگیرند وهوشیارانه از اعتماد زود هنگام وعجولانه بپرهیزیم، دیوار بی اعتمادی ما با دشمن بلند و پابرجاست البته با موقعیت شناسی درفرصت های پیش آمده براساس منافع نظام و براساس منافع مردم باید تلاش کنیم که حداکثر بهره را از این رویارویی ها ببریم به هرحال ما با پیروزی انقلاب اسلامی وموفقیت در جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس وپشت سرگذاشتن تحریم های ناجوانمردانه،دشمن را از شکست مان ناامید کردیم. امروزه در فضای جدیدی باید مراقبت بکنیم هم منافع بیشتر بدست بیاوریم هم راه های نفوذ دشمن را در عرصه های مختلف سیاسی،فرهنگی ، اقتصادی مسدود کنیم. این را هم همین جا عرض کنم که نفوذ فرهنگی و سیاسی حتما از نفوذ نظامی و امنیتی خطرناک تر است. و عمیقا باورکنیم خطر نفوذ دشمن توهم نیست، خطر واقعی است.بنیان واصول نظام اسلامی همیشه مورد طمع دشمنان است.

این طور که بنده برداشت کردم شما علت نگرانی رهبری را در راه های جدید نفوذ دشمن در کشور می بینید در این خصوص بیشترتوضیح بدهید؟

دشمن راه های مختلف را علیه نظام ما امتحان کرده و تمام هزینه هایی را که در گذشته برای ورود به دگرگونی نظام و انقلاب اسلامی داشته آزمایش کرد و رویارویی دشمن با ما نه مربوط به گذشته است و نه در زمان حال تمام خواهد شد تنها حساسیت زمان هست که مقام معظم رهبری یکی از دغدغه های  اصلیشان  را نفوذ دشمن بیان می کند و این نفوذ را هم در یک جا ندیدند در همه عرصه ها این تهدید برای ما هست و باید به همه ی دقت نظری که لازم هست برسیم برای اینکه بتوانیم این مسیرها را مدیریت کنیم.

از نگاه شما وظیفه مردم و مسئولین  برای جلوگیری از این نفوذی که رهبرمعظم انقلاب به آن اشاره فرمودند،چیست؟

مردم ما، مردم بصیر و آگاهی هستند و از آن جا که این مردم براساس خط نورانی امام و خط نورانی ولایت و رهبری  بخوبی خودشان را شناختند دشمنان خودشان را هم خوب شناختند حتما در این برهه از زمان هم به وظایف خودشان آگاه هستند. اولین وظیفه مردم حضور در همه ی میدان هاست. حضور در میدان هایی که دشمن را مأیوس می کند دشمن را ناامید از رویگردانی مردم از اصل نظام و انقلاب می کند میدان های مختلف وجود دارد و مناسبت های گوناگون ولی وظیفه مسئولین که امانت دار مردم هستند و امانت دار نظام اسلامی هستند و به نوعی اجرای کار در دست آنهاست یا تصمیم گیری یا تصمیم سازی در دست آنهاست، بسیار سنگین است. در این برهه از زمان اول اینکه باید توجه کرد به اندیشه های مقام معظم رهبری که بیان می شود و این دغدغه ها را باید جدی گرفت. دوم در کنار این دغدغه ها باید متوجه نقشه های دشمن و حیله گر بودن دشمن باشیم دشمن به سادگی از مقاصد خودش که از شروع انقلاب اسلامی،قبل از انقلاب اسلامی و بعد از انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس دست نکشیده و نخواهد کشید. به هرحال ما با دشمنی مواجهه هستیم که قاتل صدها هزارجوان شهید از این مملکت و مردم است. این دشمن هنوز بهای خون جوانان ما را پرداخت نکرده است. آنچه که برای ما مهم است پایداری مردم  است که با دادن این شهدا دشمن را همیشه مأیوس کرده است ممکن است لازم باشد باز هم بر این پایداری ها و سختی ها وظیفه مان را انجام دهیم. اما مسئولین باید بدانند که فریب رفتارهای به ظاهر متبسم و به ظاهر مخملین دشمن را نخورند. دشمن نرم و پر جاذبه جلو می آید و برای برنامه هایی که در سر دارد بستری فراهم میکند که مورد پذیرش باشد. مسئولین باید هوشمند باشند هوشیار باشند و راه های نفوذ دشمن را همیشه بشناسند و بتوانند به موقع هم از رویارویی با دنیا بهره های لازم را برای مردم ببرند و هم فریب رفتارهای به ظاهر دوستانه را نخورند. در واقع باید بدانیم دشمن هوشیار ومکار است، ما هم باید دقیق وتیز بین ودرعین حال محکم وقاطع باشیم.

20110902193615688339به نظرشما دشمن از چه شیوه هایی برای نفوذ در نظام اسلامی استفاده می کند؟                            

عرض کردم که باید اول زمینه های نفوذ دشمن را بررسی کنیم. ببینید زمینه های گوناگون برای ورود دشمن در دنیای امروز فراهم است ممکن است دشمن نگاهی به فرهنگ اسلامی داشته باشد با تحقیر فرهنگ اسلامی با استفاده از روش های گوناگون تبلیغی که امروزه به جنگ روانی ازش یاد می شود یا به نوعی یک برهه ای هم ترویج آزادی های وارداتی را دشمن به عنوان شعار پیش می برد ناامنی و هرج و مرج و دور بودن مردم از مسیرهای نظام را ممکن است مدنظر قراردهد. تفرقه بین مسئولین، دسته ها، گروه ها، طوایف و محلات گوناگون رو به کار بگیرد ممکن است که رفتارهای به ظاهر روشن فکرانه و به ظاهر قانونمند و تحزب گرایانه را ترویج بکند اینها همه می تواند شیوه های نفوذ باشد و البته عرض می کنم که در بسترهای مختلف از جمله بستر فرهنگی، بستر سیاسی و دیپلماسی، بستر اقتصادی و مواردی از این قبیل دشمن می تواند از این شیوه ها استفاده بکند.

با توجه به نکاتی که اشاره فرمودید چه راه هایی را مناسب می دانید برای مبارزه با این ترفندها و حیله هایی که دشمن برای نفوذ به نظام اسلامی به کار میبرد ؟

من اجازه می خواهم به این موضوع از منظر نگاه رهبری بپردازم رهبر معظم انقلاب در مجموع در بیانات گوناگون موارد مورد تأکیدشان را مکرر در فرصت ها و برهه های مختلف زمانی اعلام کردند مثلا آنجا که رهبر معظم انقلاب در سال ۸۰ بیان فرمودند، که هوشیاری و درک موقعیت جرأت اقدام و نترسیدن از سختی ها و خطرها و ایمان وامید به آینده، ۳ درس مهم هستند. این درس های مهم راه گشای امروزه و آینده ملت و کشور هستند که در سال ۸۰، یعنی ۱۴سال پیش رهبر معظم انقلاب راه مبارزه با دشمن را یک در هوشیاری و درک موقعیت در جرأت اقدام و نترسیدن از سختی ها و خطرها و در ایمان و امید به آینده بیان فرمودند و البته این شیوه نگاه به مبارزه با دشمن در بیانات مقام معظم رهبری اخیرا فراروی ما قرار گرفته است. اینکه فرمودند اگر چنانچه ما بیدار باشیم امید آنها یعنی دشمن ناامید خواهد شد. فرمودند آنها یعنی دشمنان منتظر نشسته اند که یک روزی ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران خوابش ببرد. منتظر این هستند وعده می دهند که ده سال بعد ایران آن ایران نیست و دیگران هم که دیگر کاری نمی کنند تصورشان این است. نباید گذاشت که این فکر و این امید شیطانی در دل دشمن پا بگیرد. این نگاه مقام معظم رهبری به ما می فهماند که باید هم شجاعانه خودمان رو حفظ کنیم هم دشمن را از نقشه هایش مأیوس کنیم.

نفوذ دشمن خارجی چه پیوندی با معاندین داخلی دارد؟اصلا آیا ما در داخل هم دشمن داریم؟

حضرت امام (ره) آثار نورانی را که به جا گذاشته اند در صحیفه نور، در جای جای صحیفه  وقتی ورق بزنید گروه های مختلف مخالفین داخلی انقلاب و اسلام را تک به تک مورد توجه قرار دادند حضرت امام از منافقین، از منحرفین از غرب زدگان، سرمایه داران روحانی نما ها و متحجرین، لیبرال ها از همه فریاد کشیدند و در برابر همه اینها در مقاطع مختلف ایستاده اند امروز به لطف الهی و آگاهی مردم زمینه حضور این تفکرها به دلیل همان روشنگری های امام و بعد راهبری های مقام معظم رهبری  شاید به اندازه گذشته نیست اما دشمن ریشه های اینها را در دست دارد و هنوز دشمن هزینه می کند که مثلا باز منحرفین یا روحانی نماها یا متحجرین یا مثلا عناصر نفوذی و سرسپرده به نوعی دوباره تقویت شوند و در برابر کلیت خواسته های مردم انقلابی و نظام اسلامی بایستند و در برهه های مختلف هم اتفاقاتی که افتاده دشمن هزینه کرده است برای اینکه اینها را بعضا، اینهایی که به نوعی توسط مردم دفع شدند دوباره بیدار کرده و دوباره گاهی اینها را سرپا نگه دارد. البته حضور میدانی مردم در حمایت از نظام در برهه های مختلف حتمادشمن را ناامید میکند. به هرحال مردم وبویژه مسئولین باید همه جانبه مراقب رفتارها وبرنامه های دشمنان نظام اسلامی باشند.ذره ای غفلت وساده انگاری به دشمن کمک می کندتا ریشه های فرسوده معاندین داخلی نظام را در راستای نفوذ خود احیاء کند.

باتوجه به اینکه ماامسال دوانتخاب بسیارمهم مجلس وخبرگان رهبری رودر پیش  داریم چه توصیه هایی رو به مردم و مسئولین دارید که بتوانند در این مقطع حساس کشور راه های نفوذ دشمن را ببندند ؟

 یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی که موجب سربلندی مردم ما در دنیاست حقیقت اجرای دموکراسی در تمام سال های پس از انقلاب است. این موضوع به حدی حساس بود که حضرت امام(ره) زیر بمباران و در سالهای دفاع مقدس هم اجازه یک روز تأخیر شکل گیری نهادهای قانونی را ندادند و نپذیرفتند و هیچ انتخاباتی را جمهوری اسلامی با همه گرفتاری هایش به تأخیر نیانداختند. ما هر چند یکبار مردم در انتخابات حضور پیدا می کنند اراده مردم برای مدیریت چه در منظر قانونگذاری و چه در منظر اجرایی و حتی در قالب مجلس خبرگان رهبری و مسائل کلان ملی و رهبری نظام جاری است. این اراده با رأی مردم جاری می شود همین حضور ارادی مردم و همین حضور آگاهانه مردم است که نظام را پایدار کرده است و راه های نفوذ دشمن را مسدود کرده است. مردم نظامشان را دوست دارند اسلام را دوست دارند انقلاب را دوست دارند و خط امام و رهبری را دوست دارند و بصیرانه و آگاهانه سرنوشت جامعه را با اراده شان رقم می زنند بنابراین حضور در انتخابات می تواند هم ناامیدی دشمن را در پی داشته باشد بخصوص وقتی که با آگاهی باشد. بخصوص وقتی که با بصیرت باشد هم می تواند موجب قوام سیستم ها و دستگاه های اداری مملکت شود و هم می تواند برای آینده نوعی سرمایه گذاری باشد. وقتی مجلس قوی کار می کند وقتی قوای کشور براساس رای مردم قوی کار میک ند همیشه آینده بهتر از امروز خواهد بود بنابراین هم دشمن را ناامید میک نیم هم مردم را امیدوار می کنیم و هم نظام را با حضور میدانی مان از بلاها و گرفتاری هایی که دشمن متوجه اش می کند بیمه می کنیم.

باتوجه به اینکه کم وبیش شاهد فعالیت کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی وخبرگان رهبری درسطح شهرستان ها و استان های مختلف هستیم، چه توصیه هایی رابه کاندیداهای محترم دراین زمینه میکنید؟

مردم نظاره گرآگاهی به رفتارهای ما هستند به گفته های مابه تک تک حرکات ما نمره می دهند و مورد ارزیابی مردم هستیم اولین ویژگی کارمابایدحفظ وحدت اجتماعی مردم ووحدت کلمه درمیان مردم باشیم مانبایدخدای ناکرده موجب تفرقه درمیان مردم باشیم. دوم مردم رابه ارزش های متعالی ترازبعضی رفتارهای پوپولیستی وبه نوعی رفتارهای مادون فرهنگ منطقه سوق دهیم حتمابایدتلاش کنیم مردم راباحقیقت ها،واقعیت هاوخوبی های این مسیرآشناکنیم وآشکار هم بدنبال وحدت باشیم ضمن اینکه مردم خودشان بصیر و آگاه هستند و میدان برای عرض اندام همه وارائه نظرها و راهبردها و تفکرات فراهم هست و نظام اسلامی از همه ظرفیت خودش برای اینکه بهترین امکان برای انتخاب مردم فراهم بشود استفاده  میکند. برای اینکه مردم بتوانندراحت به تصمیم گیری برسندقطعاکوتاهی نخواهدکرد.

 1. جواد می‌گه:

  باسلام خدمت جناب حقیقی وتشکر از سایت خبری دلفان که از شایسته ترین فرد کاندیداتوری مجلس مصاحبه کردن وبه امید خدا وهمت وتلاش سلسله و دلفان کسی رو میفرستیم که از هرلحاظ پتانسیل نمایندگی رو دارن

  • امید می‌گه:

   به همین خیال باش جانم

   • نام شما... می‌گه:

    اسم کامل این اقا حقیقی سیاهپوش است یعنی یک نهاوندی محض اطلاع عرض کنم اینجا دلفان است بزرگترین مقر فرماندهی قوم لک در سراسر دنیا حالا شما حساب کن این اقا چن رای داره در این جا یک یا دو یا نهایت سه رای فهمیدی شما پایگاه محترم هم بهتره نظرات این اشخاصی را که با چند اسم مختلف دهها نظر درج میکنند را حذف کنی و درعوض نظر مخالفان را درج کنی اگر واقعا خبرگزاری اصولگرایی هستی

    • علی می‌گه:

     ایشان از طایفه سیاهپوش الشتر و نواده ملا حقعلی سیاهپوش(شاعر و ادیب بزرگ و افتخار قوم لک)می باشند.دیوان لکی ملا حقعلی توسط ایشان تصحیح شده و به چاپ رسیده است.کافیست در مورد رزومه ایشان و تمامی کاندیداها یک سرچ در گوگل انجام دهید.
     باشد تا نا آگاهان آگاه شوند.

 2. جهاني می‌گه:

  حقییییییقی ۱۰۰ درصد به امید خدا

 3. اگر سلسله ودلفان سعادت داشته باشن حقیقی مقدم نمایندشون میشه ما از نزدیک ایشون رو میشناسیم

  • نام شما... می‌گه:

   سلسله و دلفان به رزومه رای نمیدن بنظرم بیاد همون نهاوند یا جایی دیگه که فرماندار بوده کاندید بشه احتمال موفقیتش بیشتر مثل آقای رزم که توی کرمانشاه بالاترین رای رو آور ولی اگه میومد نورآباد شک ندارم آخر میشد از ما گفتن بود بهر حال امیدوارم موفق و پیروز باشد

   • آشنا می‌گه:

    برادر عزیزومحترم بیرون رفتن نیروهای کار آمد دلفان وسلسله ورای آوردن آنها در شهرستانی دیگر چه سودی برای محرومیت این دوشهرستان داره وظیفه فرهنگیان ،تحصیلکردگان ،جوانان و… است که نگرش مردم را به چگونه انتخاب کردن تغییر دهند

    • نام شما... می‌گه:

     بیرون رفتن نخبگان سیاسی و . . . سودی نداره ولی اگه کسی توی ی شهر و منطقه ای دیگه بوده و اونجا موفق بود و عشق نماینده شدن توی سرش خب چرا نره اونجا کاندید بشه و چه بسا پیروز هم بشه من گمان نمیکنم این آقا اینجا رایی داشته باشه خب چرا میخواد ی شکست انتخاباتی توی کارنامه موفقش داشته باشه حتی باعث شکستن آرا دلفان به نفع آرا شهرستان همسایه هم میشه این یعنی از دو سر ضرر کردن

     • آشنا می‌گه:

      ضمن تشکر از نظرات جنابعالی ایشون با توجه به تجربیاتی که در امر مدیریت اجرایی کلان وملی دارند تکلیف دانسته که خود را برای خدمت به مردم سلسله ودلفان عرضه کنند حالا بستگی به بینش مردم وچگونگی انتخاب آنان داره اگه هم رای نیارن احساس شکست نمیکنن ضمنا مطمئن باشید که ایشون هیچگاه به فکر شکستن ارا ء یک منطقه به سود منطقه دیگر نیستن بلکه به فکر خدمت به مردم محروم دو منطقه اند وبس

   • واقعا که حقیقتشو فرمودید ما به همراه چندین نفر از بزرگان نهاوند ومدیران نهاوند از ایشان درخواست کردیم که به نهاوند تشریف بیارن ولی قبول نکردن حال هم برای ایشان آرزوی موفقیت می کنیم واقعا باید قدر آقای حقیقی رو بدونید بنده از نزدیک شاهد کارها وارتباطات ایشان با مسولین عالی رتبه کشور بوده ام

  • نام شما... می‌گه:

   برادر فتاحی، از نهاوند!کاش اظهار نظر نمیکرد چون با اظهار نظرتون ادعای آن خواننده محترمی که گفته بودن ایشان نهاوندی است را اثبات کردید! ضمنا ما سعادت خود رابه نماینده شدن این وآن نمیدانیم، بلکه سعادت را در بندگی خدا، رعایت انصاف و عدالت و پرهیز از دروغ میدانیم.

 4. سلام حاجی ان شااله به امید پیروزی. تا جان داریم درخدمتیم

 5. سلام بر سناتور کشوری حاج سعید حقیقی استفاده کردیم از بیانات رسا و شیواتون همه جوره در خدمتیم

 6. گراوند می‌گه:

  ان شاله ماهم حاجی اگه بیاید میایم کمکت چون به گردن همه کوهدشت حق دارید

 7. بعد از سالها یه فرد شایسته قراره پا به عرصه بزاره اقای حقیقی فوق العاده س هیچکس کارنامه ایشون در کوهدشت نهاوند و قم رو فراموش نمیکنه

 8. پس از مدت ها یک فرد شایسته پا به عرصه گذاشته هیچکس کارنامه فوق العاده درخشان ایشون در کوهدشت نهاوند و قم رو فراموش نخواهد کرد

 9. نام شما... می‌گه:

  خیالتون راحت از هر محله و هر قبیله یه نفر کاندید میشه و با این تقسیم آرا بازهم الشتر برنده خواهد بود این کر -/ این هم نشان @

 10. نام شما... می‌گه:

  کجانیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/!!!!!!!!!!!!!

 11. حسوند می‌گه:

  با سلام به حاجی و سایت سلام دلفان فقط می توانم بگویم احسنت بر این همه بصیرت ای انشا الله آقای حقیقی کاندیدای منتخب مردم سلسله و دلفان خواهند بود

 12. جوانمرد می‌گه:

  با سلام وتشکر از بیانات شیوای استاد م بنده زمانی که دانش آموز شما بودم این شایستگیهای شما را با خودم زمزمه میکردم حالا که سالهاست از آن زمان میگذرد خیلی خوشحالم که حدسم به واقعیت تبدیل شده اول با توکل بر خدا به این میدان تشریف بیاورید ما هم جانانه در خدمتیم استاد پر تلاش!!!

 13. یوسفوند می‌گه:

  سلام
  کاندیدای این دوره مردم سلسله ودلفان هیچ کس جز نخبه سیاسی و مدیریتی ملی و افتخار سلسله و دلفان جناب آقای حقیقی نخواهد بود.
  واقعا در ولایت مداری ایشان شکی نیست

 14. گراوند می‌گه:

  جناب آقای حقیقی مگه از شما پر تلاشتر پیدا میشه ما که خاطرات تلاشهای شبانه روزی شما در کوهدشت را فراموش نمیکنیم احتمال را به حتم تبدیل کنید وبه یاری الشتر بشتابید.

 15. جوانمرد می‌گه:

  استاد سرافرازم از همان روزهای اولی که بعنوان دبیر ادبیات به کلاس ما تشریف آوردید شایستگیهای زیادی در وجود شما نمایان بود الان که سالهاست از آن زمان میگذرد بسیار خوشحالم که شاید شما بتوانید رابط شایسته ای برای مردم سلسله ودلفان با دستگاههای حکومتی باشید. به امید پیروزی با تمام وجود در خدمتم .ازتو به یک اشاره ازمن به سر دویدن

 16. باقری می‌گه:

  تیزبینی وروشنگریهای شما موجب خرسندی ماست به امید پیروزی

 17. کریمی می‌گه:

  جناب آقای حقیقی مقدم با توجه به دیدگاههای ملی و روزومه کاریتان مردم محروم وولایی دلفان بی صبرانه منتظر حضور شما هستند انشاالله پیروز خواهید شد.

 18. حسنوند می‌گه:

  دیدگاه ها ی سیاسی آقای حقیقی برازنده ی یک نماینده ی مجلسه . ایشالا موفق شن

 19. سروش می‌گه:

  ان الله لا یغروا بالقومحتی یغروابانفسهم
  بعد از ۳۵سال یک فرصت تاریخی برای این دو شهرستان محروم بوجود آمده است. امیدوارم باانتخاب آقای حقیقی قدر این فرصت را بدانیم

 20. برادر حققی از مطالعه دید گاههای آگاهانه ات بسیار خوشحال شدم با تمام وجود شمارا حمایت می کنم

 21. امیری می‌گه:

  جناب اقای حقیقی درشایستگی شما هیچ شکی نیست ب امید موفقیت شما

 22. علی می‌گه:

  جناب اقای دکتر حقیقی باتوجه ب حضور فعال شما در عرصه سیاست بی شک یکی از کاندیداهای موفق این دوره خواهید بود

 23. جناب اقای حقیقی بی شک شمایک چهره ملی برای لرستانی اباد خواهید بود با امید موفقیت شما

 24. با سلام وتشکر از پایگاه خبری سلام دلفان ،لطفا با کاندیداهای احتمالی دیگر هم مصاحبه کنید تابانقطه نظرات آنها هم آشنا شویم و بهترین را انتخاب کنیم به امید موفقیت کارآمدترین نماینده در انتخابات پیش رو !!!

 25. مجلس جای با تجربه ها و کسانی که است که سوابق درخشان انقلابی و عملکرد موفق برای مردم دارند حاج سعید حقیقی بهترین گزینه است.

 26. با سلام و سپاس ازسایت خبری سلام دلفان
  امید است که بافکری باز و با اندیشه ای حق ،که می بایست پشت همه ی انتخاب ها و فرصت های زندگی باشد بتوانیم فردی لایق و دلسوز انتخاب کنیم
  جناب آقای حقیقی ماشما را حمایت مبکنیم ان شاالله که همه ما دراین انتخاب مهم روسفید بمانیم .
  باتشکر

 27. باسلام و سپاس ازوب سایت خبری سلام دلفان
  امید است که با انتخاب شایسته خود بتوانیم فردی لایق و دلسوز انتخاب کنیم و پشت انتخاب ما اندیشه ای درجبهه حق باشد
  جناب آقای حقیق ماشماراحمایت میکنیم به امید اینکه در انتخاب خود رو سفید باقی بمانیم

 28. نام شما... می‌گه:

  امیدوارم!! آقای حقیقی سیاهپوش تا آخر در صحنه بمانند،تجربه نشان داده معیارهای طایفه ای برای برادران الشتری برسایر معیارها غلبه دارد!!

  • برادر ارجمند با عرض پوزش وصرف نظر از انتخابات جهت تکمیل اطلاعات حضرتعالی باید عرض کنم که آقای حقیقی الشتر ی اصلی هستن از نظر سیاهپوش بودن فرمایش شما از یک طرف درست واز طرف دیکر اشتباه است درست بودنش اینه که ایشون از نوادگان پسری ملا حقعلی سیاهپوش(صاحب دیوان لکی که به دست آفای حقیقی چاپ شد) میباشند ولی نادرست بودنش اینه که ایشون با توجه به اینکه افتخار اینو داشتن که چند سال به عنوان فرماندار در خدمت مردم شریف نهاوندباشن ولی نهاوندی نیستن

 29. جهاد می‌گه:

  سلام. علیرغم احترامم به اقای حقیقی. فعلا ایشان از نطر سیاسی نزدیک به دولت پایداری هستند که در ایندوره قطعا موفق نخواهند شد اما میتواند حضورش در راستای اهداف سازت سلام دلفان باشد.با توجه به انتشار مطلب قبلیشان در خصوص ……دلفان. بهتر است نقطه نطرات افراد مطرح در دو شهرستان در سابت درج شودیا مناظره برگزار گردد تا سایت به رسالت واقعی خود عمل کند. اینکار سایت در راستای تفرقه بینداز و حکومت کن میباشد. یا به عبارتی برای کاندیدای خاص. .که بموقع افشا خواهد شد

 30. آزاد می‌گه:

  زنده باد حاج سعید حقیقی افتخار استان لرستان

 31. اتحاد می‌گه:

  با سلام خدمت همه شما وبه خصوص سرور گرامی حاج سعید حقیقی .درجواب دوست عزیزی که فرمودن ایشون جایی کاندید شن که فرماندار بودند بله ایشون صدرصد اونجا رای میارن چون کارنامه مثباتی دارن ولی چه درد حوزه سلسه ودلفان میخوره اینجا باید کسی بیاد مانند حاج سعید که درد دل هممون رو به گوش مسولین برسونه چون واقعا توانایشون دارن و ایشون پست ندیده نیست که بگن کاندید بشم که مسولیت بگیرم. فرمانداری قم خیلی خیلی بالاتر از نمایندگی الشترو نوراباده ان شااله با انتخاب شایسته سالاری ایشون رو بفرستیم

 32. شعبان می‌گه:

  آقای عبدالسعید حقیقی مدیری شایسته وتوانمند ودارای تخصص وسوابق درخشان میباشند .امیدوارم مردم غیور سلسله ودلفان تعصبات قومی را کنار گذاشته که نتیجه آن عدم داشتن نماینده ای باکفایت درادوار گذشته مجلس بوده است اینبار با عقلانیت ودیدگاه شایسته سالاری آقای عبدالسعید حقیقی مقدم را که به حق شایسته میباشند را بعنوان نماینده و زبان گویای مردمان این دیار راهی مجلس نمایند.

 33. چه بهتر از این فردی را که توانسته فرماندار بزرگترین شهر پایتخت مذهب شیعه در جهان را به عنوان نماینده خود انتخاب و از تجارب ارزنده وی به عنوان فرماندار همجوار استفاده کنیم و ایشان از چهرهای شناخته شده ملی و کشوری می باشدو از لحاظ نسبی وابسته به کلیه طوایف الشتر از سفید کوه تا گرین می باشد.

 34. ایشان تنها کاندیدی می باشد که همه کاندیدها را به مناظره و گفتگو دعوت می کند.من یک درخواست از سایت خبری سلام دلفان دارم اگر امکانش هست یک مناظره یا گفتگوی بین کاندیدهای احتمالی انجام بده تا مردم بتوانند نفری که شایسته است را به عنوان نماینده خود راهی مجلس نمایند. باتشکر

 35. حاج حسین می‌گه:

  حاج حقیقی یک چهره ملی است بنده به سهم خود از سلام دلفان جهت این حرکت تشکر می کنم

 36. حامد می‌گه:

  واقعا اگر مردم شریف سلسله و دلفان به ایشون رای ندن ، دیگه هیچوقت نمیتونن به پیشرفت فکر کنند من ایشونو از نزدیک میشناسم ای کاش منطقه ای که ماساکن هستیم هم همچین شخصی پیدا میشد به امید پیروزی جناب خقیقی مقدم بزرگوار……………

 37. اشنا می‌گه:

  سلام من به عنوان یک جوان از همه عزیزان این انتظار دارم که اشتباهات گذشته را این دوره هم تکرار نکنیم و از گذشته درس عبرت بگیریم. من اقای حقیقی نه می شناسم نه شناختی ازش دارم اما با توجه به سوابق کاری که داشته و صحبتی که در مورد تحولات روز کشور و منطقه انجام داده مشخص فردی با بینش و توانا به مشکلات می باشد. اما باز هم باید برنامه بقیه کاندیدها را شنید وبهترین تصمیم بگیریم.

 38. نوید می‌گه:

  با سلام به جناب آقای حقیقی وپایگاه تحلیلی خبری سلام دلفان کاش می شدمدیرپایگاه زحمت بکشن با همه ی کاندیداهای احتمالی سلسله ودلفان در مورد مسائل سیاسی ،امنیتی ،اجتماعی ،مدیریتی و…روز کشورمصاحبه کنن

 39. آتوسا می‌گه:

  فقط دکتر سیروس کاظمی

 40. دلفانی میگه می‌گه:

  این برادران الشتری کمتر این اقای حقیقی را به رخ ما نورابادیها بکشید و ار سواد و رزومه کاری او بگویید .نمی خواهم ایشان واقای چراغیان را با هم مقایسه کنیم اما وا قعا این کجا و اقای چراغیان کجا .اما عیب ما نورابادیها این است که متاسفانه به خودباوری نرسیدیم و همیشه مرغ همسایه را غاز می بینیم و گرنه اقای چراغیان با ان بیان شیوا وانهمه تالیفات و عملکرد پاک و ………..شایسته تر و لایقتر است برای وکالت مردم نجیب سلسله و دلفان .

  • مجتبی می‌گه:

   برادرعزیزنگاه ناسیونالیستی شما دورازشان همشهریان ماست الشتری نورآبادی باهم فرقی ندارن آقای حاج سعیدحقیقی وچراغیان ودیگران بااحساس مسولیت وارداین عرصه شده ان ماهم احترامشان رانگه داریم نشان بدهیم بافرهنگیم مگرما چی ازمثلا تویسرکان کم داریم آقای مفتح رادعوت میکنن درحالی که یه روزهم اونجازندگی نکرده وبچه رزن وبزرگ شده تهران بوده بیاییم بادرست اندیشیدن بهترین نماینده راانتخاب کنیم الشتری یانورآبادی….

  • جواد می‌گه:

   بله واقعا درس گفتید که با اقای دکتر حقیقی قابل مقایسه نیستن اصلا نمیشه اسمشون هم با هم اورد پست های اقای چراغی مثلا چی بوده؟؟؟ چراغی……….

   • نام شما... می‌گه:

    آقا جواد! این هم سوابق آقای چراغیان برگرفته از همین وب سایت جهت اطلاع :
     نام و نام خانوادگی: علی چراغیان

    تاریخ تولد:۱۳۴۰

    مدرک تحصیلی: کارشناس ارشد علوم سیاسی

     

    فعالیت های علمی آموزشی:

    – مدرس دانشگاه در رشته علوم سیاسی

    – تدریس موضوعات اعتقادی و سیاسی در سپاه و بسیج بعنوان مربی

    – نگارش مقالات مختلف و درج در نشریات استانی و کشوری

     – دریافت تندیس فارغ التحصیل تلاشگر در رشته علوم سیاسی مقطع کارشناسی ارشد

    – برگزاری صدها جلسه پرسش و پاسخ و سخنرانی در مراکز آموزشی و دانشگاه ها

     – کارشناس سیاسی صدا و سیمای مرکز لرستان در برنامه های مختلف تحلیل مسائل روز

      – شرکت و سخنرانی در همایش های علمی استانی و کشوری

     

    فعالیت های اجرایی:

    – معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان از سال ۸۷ تا ۹۰

    – سرپرست معاون سیاسی امنیتی استان لرستان

    – مدیر کل سیاسی انتخابات استانداری لرستان

    – مدیر کل سیاسی انتظامی استانداری لرستان

    – سرپرست اداره حراست استانداری لرستان با حفظ سمت مدیر کل سیاسی انتظامی

    – سرپرست مرکز اطلاعات و اخبار استانداری لرستان با حفظ سمت مدیر کل سیاسی انتظامی

    – معاون ادارات و کارخانجات ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با حفظ سمت معاون سیاسی امنیتی 

    – سرپرست هسته گزینش استانداری لرستان با حفظ سمت معاون سیاسی امنیتی

    – رئیس و عضو کارگروه تشخیص صلاحیت و رتبه بندی وکلا، مشاوران، کارشناسان و مؤسسات حقوقی استان لرستان

    – رئیس کارگروه فرهنگی اجتماعی استان لرستان

    – رئیس کارگروه بانوان و خانواده استان لرستان

    – مدیر کل پدافند غیر عامل استان لرستان

    – عضو ستاد برنامه ریزی استانداری لرستان

    – دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان لرستان

    – رئیس هیأت امنای مجموعه ورزشی کارگران خرم آباد

    – دبیر شورای اقامه نماز استانداری لرستان

    – دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور استان لرستان

    – معاون سیاسی سپاه منطقه لرستان حدود ۶ سال

    – سرپرست نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه دلفان حدود ۴ سال

    – مسئول سیاسی نمونه سال ۱۳۸۳ نیروی مقاومت بسیح

    – معاون فرمانداری دلفان حدود ۲ سال

     -حضور داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل حدود ۳۰ ماه با شرکت در عملیات های بدر و نصر ۸
    -تالیفات جدید: مردم سالاری دینی و لیبرال دموکراسی – قدرت نرم انقلاب اسلامی ایران و اثرات آن – مشارکت سیاسی در نظام مردم سالار دینی -اصلاحات در آئینه رفتار علوی-نقش مردم در شکل گیری مجلس کارآمد-اهداف سیاسی استراتژیک عراق و حامیان او درجنگ تحمیلی ایجاد اشتغال اولویت اول لرستان

    پاسخ دادن

    دوستدار دلفان می‌گه:

    مهر ۲۹, ۱۳۹۴ در ۱۶:۴۷

    نه تها اکثریت دلفان بلکه همه ی استان به کار امدی .صداقت .پاکی ونجابت و در ایت اقای چراغیان ایمان دارند و ایشان را یکی از اصلح ترین اصولگرایان شناخته شده میدانند با اندکی تحقیق در خارج از نوراباد وبا پرسش از چهره های مطرح علمی و سیاسی استان و شهرستان به صلاحیت وی برای وکالت مردم سلسله و دلفان پی خواهید برد .اگر کوته بینی خیلی از دوستان اصولگرا نبود و با سنگ اندازی و ان اتفاق نا گوار در روزهای پایانی پیش نمی امد قطعا نامبرده که تا ان روزها کاندیدای مطلق جامعه متحد اصولگرایان بود برنده انتخابات میشد و این مدت مردم نوراباد مورد کم لطفی قرار نمیگرفتند .

    پاسخ دادن

    • با سلام واحترام به کلیه کسانی که دلسوزانه دراین عرصه فعالیت می کنند به نظرم رسید بخش بسیار کوچکی از فعالیت های جناب آقای دکتر حاج سعید حقیقی را نه جهت مقایسه بلکه به منظور بررسی ودرک ارتباط موضوعی با شغل نمایندگی که قطعا در کارآمدی هر نماینده ای می تواند موثر باشد تقدیم نمایم
     – دکترای مدبریت
     – فوق لیسانس مدیریت بازرگانی
     – طی دوره عالی مدیریت MBA (گرایش استراتژیک)
     – طی دوره های کوتاه مدت آموزشی گوناگون از جمله علوم وفنون ,اداری ,بهبود مدیریت ,مدیریت رفتار سیاسی, آموزش وتوسعه فرهنگ نماز,کارآفرینی,برنامه وبودجه,فن آوری اطلاعات ,سینما وعکاسی ,کمکهای اولیه

      سوابق اجرایی
     – مدیر دبیرستان
     – کارشناس وکارشناس مسئول اداره کل آموزش وپرورش
     – معاون اداری ومالی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان
     – مسئول بودجه وتشکیلات اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان
     – فرماندار کوهدشت
     – نائب رئیس شورای هماهنگی عمومی شهرستان کوهدشت
     – نماینده وزارت کشور در کمیسیون ماده ۱۰۰قانون شهرداریها مرحله اول کوهدشت
     – فرماندار نهاوند
     – رئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان نهاوند
     – رئیس ستاد طرح تمام شماری بنگاه های شهرستان نهاوند
     – رئیس ستاد برگزاری مسابقات ورزشی جوانان روستایی وعشایری قهرمانی کشور
     – رئیس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شهرستان نهاوند
     – رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نهاوند
     – فرماندار قم
     – رئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان قم
     – عضو هیئت نظارت بر انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان شهرستان قم
     – عضو مجمع عمومی موسس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان شهرستان قم
     – رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان قم
     – سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری قم
     – رئیس کمیته هماهنگی نظارت وارزیابی ستاد تسهیلات نوروزی
     – دبیر ستاد تسهیلات نوروزی استان قم
     – رئیس کمیسیون ماده ۱۰ هدفمندی یارانه ها استان قم
     – عضوکمیسیون تحول اداری استان قم
     – جانشین ستاد تسهیلات نوروزی
     – عضو کارگروه تخصصی امور اجتماعی،فرهنگی خانواده استان قم
     – عضوستاد هماهنگی سرشماری استان قم
     – عضو شورای پدافند غیرعامل استان قم
     – عضو کارگروه ویژه تامین منابع پایدار شهرداری های استان قم
     – مشاور استاندار ومدیرکل دفترهماهنگی اموراقتصادی استانداری قم
     – رئیس کمیته هماهنگی ،نظارت وارزیابی ستاد اعیاد شعبانیه استان قم
     – عضوهیات مدیره موسسه توسعه وعمران منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان
     – مسئول کمیته فرصت های اقتصادی وتدوین تفاهم نامه ها وعضوستاد برگزاری همایش سرمایه گذاری استان قم
     – عضواصلی ستاد استانی هدفمندی یارانه ها
     – عضوستاد پیگیری فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی
     – عضوهیئت مدیره سازمان بهسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (سلام ا…علیها)
     – رئیس ستاد حوادث وسوانح غیر مترقبه کوهدشت
     – عضو هیئت مدیره باشگاه صبای قم
      تجربیات
     – تدریس درسهای ادبی ،معارف اسلامی ونیز ریشه های انقلاب اسلامی وتاریخ تحلیلی اسلام
     – تجربه در مباحث ومسئولیتهای فرهنگی ،سیاسی واجتماعی
     – تجربه ریاست شورای تامین شهرستانها وعضویت در شورای تامین استان
     – تجربه مدیریت واداره جلسات وکارگروه های گوناگون ازجمله شورای تامین ،اشتغال وسرمایه گذاری مسکن وامور زیربنایی,شورای اداری ,شورای آموزش وپرورش,شورای فرهنگ عمومی , سلامت وامنیت غذایی وتجربه حضور در تمام جلسات وکارگروه های استانی در استانها که نظیر جلسات شهرستانی فوق بوده اند به همراه جلسات وکارگروه های گوناگون ازجمله کارگروه اقتصادی ,کارگروه توسعه بخش کشاورزی و…که به تناسب وظیفه سازمانی به انجام رسیده اند.
     – تجربه برگزاری چندین انتخابات مهم در شرایط خاص در شهرستانها

    • امین می‌گه:

     درود بر چراغیان ….رای ما افتخار ما چراغیان

 41. تمام افرادی که در این دو شهر تا حالا کاندید شده اند همگی افرادی مومن ومتعهدهستند که دارای پست های منطقه ای یا استانی(آن هم در حد استان لرستان) بوده اند. تنها آقای حقیقی هستند که یک چهره ملی محسوب می شوند که با بدنه حکومت ارتباط موثر و قوی دارند. از این لحاظ با دیگران قابل مقایسه نیستند.من به عنوان یک دلفانی تا حالا از ایشان قدرتمندتر نمی بینم(خارج از هر گونه تعصب)

  • نام شما... می‌گه:

   عزیزم! به فرماندار یک شهرستان چهره ملی گفته نمیشود !!چهره ملی یعنی کسی که مسئولیت ملی دارد!!!!!!!

   • دلسوز می‌گه:

    برادرکارکرد قم ملی وبلکه فراملی است حضورهیئت های خارجی درقم حضورمکرردولت مجلس وقوه قضاییه فرماندارقم راملی کرده والبته شهرستانهای نهوند وکوهدشت کارکردشهرستانی واستانی وشایدنهاوندمنطقه ای دارند ت

 42. فرهنگی می‌گه:

  شایسته، دلسوز ، با سواد ، داناوتواناو… فقط دکتر یوسف میرزائیان
  اوکی

 43. ریوار می‌گه:

  جناب آقای حقیقی یک شخصیت و چهره ملی است که با داشتن این پتانسیل و به دلیل بومی بودن دردآشنای مردم شریف سلسله و دلفان است. ایشان به جد مخالف مرزبندیهای قومیتی و اجتماعی است ومهمترین معیارشان در انتخاب افراد شایسته سالاری است.سروران عزیز دلفانی حقیقی از جنس مردم و متعلق به همه است ،نه گروه خاص بیاید اینبار فردی مفید را روانه مجلس کنیم که زبان گویای ملت در سنگر قانون گذاری باشد.من چند سالیست با ایشان آشنایی دارم و واقعا شایسته است این حقیقت را بپذیریم که حقیقی یک حقیقت است برای تحقق حقوق حقه مردم عزیز و فراموش شده دلفان وسلسه.

 44. از قم می‌گه:

  با سلام واحترام به نظر همه دوستان بنده اهل نورآباد والشتر نیستم اما به عنوان یک لرستانی که توفیق همکاری با آقای حقیقی در قم را داشته و دارم به دور از تمام تعصبات دوس دارم چند نکته در مورد ایشان را خدمتتان بیان کنم شاید تا حدودی بتوانم دین خود را نسبت به ایشان ادا کنم :
  اول اینکه شهر قم بعنوان ام القرای جهان اسلام همواره مورد توجه همگان چه در سطوح ملی وبلکه فراملی بوده وهست و حضور حضرات آیات عظام و سفرهای مکرر روسای محترم سه قوه (انتخاب آقای لاریجانی در شهر قم در دوران فرمانداری آقای حقیقی بود وحضور مکرر ایشان در جلسات با آقای حقیقی را شاهد بودیم )واعضای محترم هیئت دولت ودیگر مسولان نظام نشان از اهمییت شهر مقدس قم دارد وبه جرات وبه اعتراف طیف کثیری از مسولین استان میتوان گفت بهترین وکارآمدترین فرماندارقم آقای حقیقی مقدم بود که همانطور که مستحضرید بعلت تک شهرستانی بودن استان قم به نوعی فرمانداری بااستانداری همپوشانی دارد. شهرقم در دوران فرمانداری آقای حقیقی درقم میزبان بسیاری از هیئت های تجاری ،فرهنگی وسیاسی از کشورهای مختلف بود که منجر به عقد چند قرارداد با این کشورها شد.و خود آقای حقیقی با بسیاری از شخصیت های ملی ارتباط بسیار نزدیک دارند. وتمام اینها نشان از ملی بودن شهر قم ومسولین این استان دارد.
  دومین نکته که برای خود من ودیگر لرستانیهای مقیم قم بسیار حائز اهمییت بود وهست حس هم شهری دوستی و هم استانی دوستی ایشان بود . همانطور که حتما همگی مطلع هستید متاسفانه نگاه بیرون از استان به ما خیلی مثبت نیست اما خوشبختانه علاوه بر اینکه حضور ایشان در استان قم ومدیریت کارآمد ومقتدرشان موجبات سربلندی ما را فراهم کرده به شدت لرستانیها در این استان مورد توجه قرار گرفتند وبرخلاف بعضی افراد که اگر مسولیتی را به عهده می گیرند کلا منکر لرستانی بودن خودشان می شوند ایشان به شدت وبا غیرت وتعصب از لرستانیهای مقیم قم حمایت می کردند واکثر لرستانیهای کارمند مقیم قم در دوران تصدی پست فرمانداری آقای حقیقی در این استان صاحب پست های کلیدی شدند که برخی از آنان هم اکنون هم مسئولیت خود را دارند. وحتی به حدی بود که ایشان یکی از کارمندان لر را جهت پیگیری و حل مشکلات لرستانی های مقیم وغیر مقیم که به مناسبت های مختلف اعم از یافتن کار که تعداد قابل توجهی بودند وهمگی به تناسب سطح تحصیلات وتوانمندی وتجربه در جاهای مختلف مشغول به کار شدند وبسیاری کارهای ریز و درشت که مجال گفتن آنها نیست به قم مراجعه می کردند منصوب نموده بود.
  در پایان ضمن اینکه از مردم نورآباد والشتر تقاضا دارم که وقت آن فرا رسیده که تعصبات غیر منطقی ونامعقول قومی را که تاکنون موجبات محرومیت استان ما را با انتخاب افرادی ناکارآمد فراهم آورده کنار بگذارند و با بررسی دقیق و درست کاندیداهای محترم و دنبال نمودن سخنرانی ها وبرنامه ها واهداف ایشان شایسته ترین فرد را انتخاب نمایند.

  • نام شما... می‌گه:

   دوست عزیز ! اول:ازاینکه ازطریق آقای حقیقی چیزی به شما رسیده و ادای دین کردید کار خوبی است ! دوم: قم یکی از شهرهای استان مرکزی بوده که چند سال پیش تبدیل به استان شده و چون استان بسیار کوچکی است همه کارها در قبضه استاندار است و فرماندار زیاد کاره ای نیست و میدان کاری ندارد وحالت تدارکات دارد، اهمیت شهردار درقم بیش از فرماندار است. سوم: عقلا معرف(باکسر ر ) باید شناخته شده تر از معرف(بافتح ر ) باشد!تا تعریف ومعرفی او اثر داشته باشد بر این اساس خوب بود خود را با نام ونشان برای مخاطبین محترم معرفی میکردید تا معرفی شما اثربخش باشد. چهارم: مردم را خیلی ساده وزود باور تصور نکنید! آنها بهتر وبیشتر من و شما میدانند! بنظر شما عدالت خوب است یا تبعیض؟! مردم ما بدنبال عدالتند و حق خود را مطالبه میکنند وتبعیض زده اند و از تبعیض بیزارند!!

   • با سلام خدمت شما که از قم پیام فرستادید.لازم است خدمتتان معروض دارم تمام لرستانیهای مقیم قم که صاحب منصب شده اند و منجمله اقای حقیقی بواسطه اقای کرمرضا پیریایی استاندار قم که اهل کوهدشت است و قبل از ان نیز استاندار همدان بود واز دوستان جناب احمدی نزاد بودند صورت گرفته ونامبرده بجز حقیقی جمع کثیری از لرستانیهای مقیم قم را صاحب پست و منصب نمود و گرنه سپردن پست های کلیدی در قم به لرستانیهای مقیم انجا کار جناب حقیقی نبود.

    • نام شما... می‌گه:

     تاریخ انتصاب آقای حقیقی در قم ۱۳۸۹
     تاریخ انتصاب آقای پیریایی در قم ۱۳۹۱
     فاعتبروا یا اولی الابصار

     • نام شما... می‌گه:

      تاریخ انتصابات مانع از حمایت جناب آقای پیریایی نمیشود! درآنجا هم آمده که قبل ازقم در همدان بوده اند،آقای حقیقی هم قبل از قم فرماندار کوهدشت بوده، سایرانتصابات هم در طول سالهای مختلف بوده نه فقط درسالهای ۹۰و۹۱٫ فاعتبروا یا اولی الابصار!

   • نام شما... می‌گه:

    با سلام خدمت برادر عزیزم من در انتهای کلامم همه را به انتخاب برتر وشایسته وبه دور از تعصبات غیرمنطقی وهمچنین بررسی تمام کاندیداها دعوت نمودم که این نشان از فرد خاصی نداشت اما چرا به مذاق شما خوش نیامد جای سوال است؟! ظاهرا شماهم قلبا به شایسته بودن آقای حقیقی اعتراف دارید که موضع گرفتید…
    در ضمن بنده فقط بخاطر یکی سری مصلحت های اداری خود را معرفی نکردم که کاملا طبیعی است والبته مواردی که توسط اینجانب بیان شد قطره ای از دریای خدمت های آقای حقیقی به قم است که فعالیت های ایشان در شهر مقدس قم کاملا ثبت وضبط وقابل بررسی توسط همگان می باشد وجای بحث ندارد اما به شما برادر عزیزم متذکر می شوم که شما برای کوچک جلوه دادن آقای حقیقی لازم نیست شوکت وعظمت استان قم را که ام القرای جهان اسلام وتشیع و سالانه پذیرای بیش از بیست میلیون مسافر ایرانی وغیر ایرانی است را انکار نمایید.اگر سختتان است که آقای حقیقی در قم موفق بوده است شایسته نیست به انکار آفتاب بنشینید….
    نکته دیگر اینکه بهتر است از قضاوت عجولانه پرهیز کنید همان چیزی که تاکنون استان ما از آن بسیار متضرر شده است شما از طرفی به بنده ایراد گرفته اید که چرا خود را معرفی نکرده ام اما از سوی دیگر بیان حقایقی از زحمات آقای حقیقی در استان قم توسط اینجانب را بخاطر تصدی پست از سوی ایشان بیان می کنید .اگر اینجانب را نمی شناسید چطور مرا متهم می کنید برادر عزیزم جهت تنویر افکار عزیزانی که این نظرات را مطالعه می کنند وشما عرض می کنم اینجانب از بیست سال گذشته تاکنون در قم بوده ام و نه در زمان آقای حقیقی نه قبل ونه بعد از ایشان هیچگونه مسئولیت مدیریتی در استان نداشته وندارم اما از نزدیک شاهد قدرت مدیریتی ایشان وکارآمدی ایشان بوده ام وفقط دین اخلاقی نسبت به بیان یک سری نکات در مورد ایشان داشتم وباز هم از همه مردم خواهشم این است که تمام کاندیداها را به دقت مورد بررسی قرار دهند وآرزوی قلبی ام برای تمام مردم ایران وبخصوص استان عزیزم اینست که شایسته ترین ها را انتخاب نمایند.
    نکته آخر اینکه شهر مقدس قم قریب به بیست سال پیش طی سفر مقام معظم رهبری از استان تهران جدا وبشکل یک استان مجزا درآمد که اکنون جز ۱۶ کلانشهر کشور می باشد والبته دربیانات سفر آخر مقام معظم رهبری که آقای حقیقی یکی از مدیران ارشد ومسئول چندین کمیسیون موثر در سفر رهبری بودند , می توانید اهمییت شهر مقدس قم را بیشتر درک کنید.واما در مورد اینکه شهردارقم دارای اهمییت بیشتری است نشان از بی تجربگی وناآشنایی به سیستم اداری دارد زیرا نه تنها در شهر قم بلکه در دیگر شهرها هم بسیاری از فعالیت های شهرداری با نظارت وتایید فرماندار باید صورت پذیرد ضمن اینکه دوران فرمانداری آقای حقیقی به اذعان دوست ودشمن یکی از طلایی ترین دوران استان قم از حیث عمران وآبادانی بود وخود از نزدیک شاهد بودم که ایشان با استفاده از بهترین مشاورین ملی واستانی در این حوزه تاثیرگذار بود وبه دقت مصوبات شهرداری را مورد بررسی وارزیابی قرار می داد والبته کار بسیار سنگین تصویب بودجه شهرداری قم را به بهترین نحو به انجام رساندند.

    • نام شما... می‌گه:

     سلام دوست عزیزم ازقم! ۳۷سطر مطلب نوشته آید اما ۴ نکته گفته شده همچنان به قوت خود باقی است وپاسخ داده نشدند! لطفا یکبار دیگر مطلب قبلی خود و پاسخ داده شده و پاسخ خود را مرور کن!

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار