سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67067
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نماینده بروجرد به معدوم کردن ۱۷۰۰ تن سیب زمینی اعتراض کرد
Print This Post

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس در واکنش به معدوم‌سازی ۱۷۰۰ تن سیب‌زمینی برای جلوگیری از ارزان شدن این محصول، گفت: برای تولید این محصولات از آب زیرزمینی و یارانه استفاده شده و دولت به جای معدوم‌سازی محصول کشاورزی باید بازار را تنظیم کند.

به گزارش سلام دلفان، “بهرام بیرانوند” درباره دفن و معدوم‌سازی ۱۷۰۰ تن سیب‌زمینی خرید تضمینی شده، توسط سازمان تعاون روستایی استان فارس، گفت: برخی مدیران فکر می‌کنند هر چیزی قابل امحا و از بین بردن است، در حالی که قوام جامعه بستگی به بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامیهمان چیزهایی دارد که آن‌ها  در فکر از بین بردن آن هستند.
وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه نقش فعال‌تری را باید ایفا می‌کرد، زیرا برای تولید این محصول ماه‌ها روی زمین کار شده و از  آب زیرزمینی برای تولید آن استفاده کرده و در کنار آن برق یارانه‌ای مصرف شده است.
نماینده بروجرد و اشترینان با بیان این که قبلا در مورد هندوانه هم اتفاق مشابهی افتاده بود، افزود: مقادیر زیادی هندوانه به دلیل عدم صرفه اقتصادی اصلا از زمین جمع‌آوری نشد.
بیرانوند با طرح این سؤال که دولت در هنگام کشت و داشت این محصولات کجاست، افزود: وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با کشت محصولات کشاورزی منفعل عمل می‌کند.
وی با بیان این که وزارت نیرو هم منفعل عمل می‌کند، اظهار داشت: یارانه برق به کسانی داده می‌شود که پس از تولید محصول به دلیل به فروش نرفتن محصول باید محصولات‌شان را معدوم کنند.
عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به عدم وجود الگوی کشت، اظهار داشت: در مرحله کاشت و داشت سیب‌زمینی وزارت جهاد کشاورزی کوتاهی کرده، ضمن اینکه در مرحله معدوم سازی آن هم کار پسندیده‌ای انجام نداده است.
بیرانوند بیان داشت: اقدام دولت در معدوم‌سازی ۱۷۰۰ تن سیب‌زمینی اصلا زیبنده‌ی نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.
وی با بیان این که در کشوری که داعیه‌دار حمایت از مستضعفین است، معدوم‌سازی قوت مردم اصلا کار صحیحی نیست، اظهار داشت: آیا اگر این اتفاق در مورد سایر محصولات از جمله شیر، گوشت، مرغ و تخم مرغ و … بیفتد، دولت باید اقدام به معدوم‌سازی آن کند؟
براساس این گزارش مسئولان جهاد کشاورزی استان فارس چندی پیش برای تنظیم بازار سیب‌زمینی اقدام به امحا کردن بیش از ۱۷۰۰ تن از این محصول کردند!
این گزارش می‌افزاید: در این اقدام سازمان تعاون روستایی سیب‌زمینی‌های برداشت شده از شهرهای داراب و فسا را از کشاورزان با قیمت ۳۶۰ تومان خریداری کرده و پس از این که مقداری تحویل کمیته امداد امام خمینی داده،‌ بقیه آن را که بیش از ۱۷۰۰ تن بوده است دفن و معدوم‌سازی کردند!
این اسراف و تبذیر (معدوم کردن ۱۷۰۰ تن سیب زمینی به سبک آمریکائی‌ها) در حالی در یک کشور اسلامی توسط عده‌ای ناآگاه انجام شده که در قرآن آمده است: «ولا تبذر تبذیرا إن المبذرین کانوا إخوان الشیاطین وکان الشیطان لربه کفورا» ریخت و پاش نعمت نکن که ریخت و پاش کنندگان برادر شیطان هستند و شیطان هم به خدا کفر ورزیده است.
فارس

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار