سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 7860
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » متن کامل/ درس اخلاق استاد نیکرو/92.4.2
Print This Post
بسم الله الرحمن الرحیم اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله رب العالمین والسلام و الصلوه علی اشرف الانبیاء والمرسلین حبیب اله العالمین ابی القاسم مصطفی محمد وعلی اهل ...

بسم الله الرحمن الرحیم

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین والسلام و الصلوه علی اشرف الانبیاء والمرسلین حبیب اله العالمین ابی القاسم مصطفی محمد وعلی اهل بیته الطیبین الطاهرین المعصومین سیما بقیه الله فی العالمین روحی و ارواح العالمین له الفداه و یرزقنا الله صحبته و رؤیته و خدمته و عجل الله فرجه

بحث درباره ی حضرت بقیه الله العظم فراوان است اما آنچه بتوانیم از آن درس نامه ی اخلاقی بگیریم توجه به زیارت آن حضرت است . درزیارت روز جمعه که مخصوصا این جمله ی خیلی زیبا (من در این روز جمعه مهمان شما هستم، پس از من مهمان نوازی کنید و به من پناه بدهید) حالا در فقره ی اول زیارت عرض می کنیم (السلام علیک یا حجت الله فی الخلق،السلام علیک یا عین الله فی الخلق)

امام زمان ما،ائمه ی اطهار(ع) عین الله ناطره هستند، چشم بصیرخدا و واسطه ی دریافت فیض هستند.

یعنی ما همین یک جمله را خوب بگیریم و درکش بکنیم و معرفت پیدا کنیم، دیگر نباید گناه بکنیم. چرا گناه می کنیم؟ چون به این حقایقی که می خوانیم و دنبال ثواب آن هستیم،ایمان نداریم. اهل بیت ناظر و بینا بر کردار ما هستند.( هر کاری می کنید خدا و رسول و مومنان«که مصداقش در تفسیر برهان اهل بیت هستند» می بینند کارهای شما را)

می بینند اهل بیت (ع). امام باقر(ع) فرمود:تمام عالم برای ما مثل بشقاب غذای جلوی شماست.

این را بیاییم باور بکنیم، آن آقایی که کاسب است،در کسب و کارش متوجه باشد که امام زمانش می بیند. آن آقایی که تعمیر کار است،آن آقایی که معلم است، آن آقایی که طلبه است بداند که امام زمانش

می بیند.اگر این درما درست شود کارمان پیش می رود، جرات بر گناه کم میشود.

در کوفه یک آقایی می گوید من معلم قران بودم در مسجد کوفه،یک خانم آمد واز من سوال تجویدی پرسید. خوب نفس در جایی که پای گناه وسط باشد شروع می کند به قلقلک دادن. همین است که فرمود با نامحرم در یک اتاق نباید تنها باشید.چون شیطان گفته اگر با نامحرم تنها بودید، سومین نفر من هستم. لذا یوسف هم که باشید باید فرار کرد. نه آنجا بایستید بگویید: انشا الله خودم را حفظ می کنم.نه خیر.

این معلم قران می گوید وقتی آن زن آمد برای سوال من کمی طولش دادم و با هم بگو و بخند کردیم. الان که دیگر اصلا حریم محرم و نامحرم از بین رفته. شرع اسلام می گویید که شما وقتی که رفیقت را می آوری داخل خانه،نباید با همسرت خوش و بش داشته باشند،بگو و بخند داشته باشند اشکال شرعی دارد.ولی حالا می آید خانم خود را معرفی می کند، خیلی راحت سر سفره می نشینند. قدیم سفره ها جدا بود . سر سفره می نشینند و بعد هم در نبود این آقا،روز هم می آید و زنگ می زند و از اینجا دیگر شروع میشود.

قدیم حریم نگه می داشتند. پنجاه سال با یکی رفیق بود زن همدیگر را نمی شناختند. الان می گویند این یک کلاس است و بعد که می گویی آقا محرم ونامحرم. می گویند اینها املی است دیگر تاریخ مصرفشان گذشته. آنوقت پیامک می دهند آقا این طور شد آنطور شد،چه گلی به سر بگیرم . خوب برو گل جهنم به سر بگیر. وقتی این را رعایت نکردی به این خاک بر سری می افتی که نمی دانی چه کار کنی . زنای محسنه. اصلا آدم می ماند بعضی ها چه دینی دارند. بابا مسجدی ،هیئتی .تو چرا؟ تو که شب نیمه ی شعبان چراغانی می کنی،تو چرا؟

زنای محسنه می دانید یعنی چه؟ الله اکبر. به خدا پناه می بریم.

گفت رفتم در خانه ی یکی از بزرگان،آیفون را زدم: _ کیست؟ گفتم حاج آقا تشریف دارند؟  _ نیست.

تمام شد. کیست،نیست.گوشی را گذاشت.

اما الان: نه نه تشریف ندارند ،حالا بیایید داخل یک چایی بخورید. ای بابا آقا نیست چرا دعوت می کنید؟ چه کسی به شما اجازه داده ؟ گوش می دهند خانم ها یا نه؟

حالا در کوفه. خانم امد تا سوال تجویدی بپرسد از معلم قران ،این هم کمی شوخی و خوش وبش کرد. یک سال گذشت رفت مدینه خدمت امام صادق(ع).آمد با امام روبوسی کند. گوشش آمد جلوی دهن امام صادق(ع). امام فرمود: فلانی در مسجد کوفه، با نامحرم، شوخی غیر شرعی می کنی ما میدانیم. خدا عنایاتش را از شیعیان ما که اهل گناه این چنینی هستند بر می دارد.فلانی شهرها و دیوار ها و فاصله ها مانع از علم ما به اعمال شما نیست.وسلام.

سکه ی یک پول شد. حالا نیست امام زمان،البته امام زمان هستند .      ما هستیم که از او غایبیم،نه او ازما غایب است.خود آقا فرمود گناهان شما اگر نبود ما زود تر می آمدیم.

شب نیمه ی شعبان است با چشم خود دیدم نوار مبتذل می گذارند.و   می رقصند به عشق امام زمان. علما هم که حرف نمی زنند.بابا چهار تا مسئله ی معرفتی بگویید. خیال نکنند فقط با دعای ندبه درست میشود. بعد لنت ترمز را بردارد چینی، مدین کره بزند رویش بعد به مردم غالب بکند. بعد هم روز جمعه بیاید بگوید( متی ترانا احارفیک یا مولای) تا کی بسوزم در غم تو؟ تو غلط کردی بسوزی در غم امام زمان. حلال بخور بابا جان من ،حلال بگو،حلال بشنو.

امام زمان لطیف است باید روح را پیراسته کرد از الودگی.

یکی از طلبه های اهل معنا خودش می گفت: محضر یکی از اولیاء خدا در قم رسیدم. فی زماننا هذا (در زمان ما ). گفتم آقا یک توصیه  به ما بکنید. فرمود چند وقت یکبار مقام تشرف داری؟ گفتم چی آقا؟ ما و مقام تشرف؟ یعنی چی؟ گفت دارم فارسی حرف میزنم. چند وقت یکبار محضر آقا میرسی؟

گفتم آقا این حرفا چیه؟ گفت پس برو من به طلبه ای که محضر آقا نمیرسد،توصیه نمی کنم.

امام زمان ما مظلوم است. کیست که امام زمان را یاری بکند؟               چه طور یاری بکند؟ با توسل به آقا، دور گناه را خط بکشد.

شما چقدر ارتباط دارید با آقا؟ چه کار کردید برای آقایتان؟               امشب شب احیا است. بعد نگاه می کنیم، خوب آ شیخ عباس قمی امشب چه کار بکنیم از همه بهتر است؟ _ زیارت امام حسین . ما که کربلا نیستیم . خوشا به حال انهایی که امشب و روز نیمه ی شعبان کربلا هستند. یک نسخه داده است امام باقر (ع) برای ما: وضو بگیر برو روی پشت بام رو به قبله، دست می گیری به سینه و میگویی : (اسلام علیک یا ابا عبدالله ، اسلام علیک و رحمه الله و برکات) می نویسند که این آقا کربلا بوده.خلاصه خواسته اند دست ما خالی نماند از این شب.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار