سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 8072
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » درس تاریخ به روحانی درخصوص آمریکا
Print This Post
به گزارش سلام دلفان، کیهان در ویژه های خود نوشت: درس تاريخ به روحاني اين است دولت ‌آمريکا هميشه خيانت مي‌کند «درس طولاني تاريخ به رئيس‌جمهور منتخب مردم ايران اين است که ...

به گزارش سلام دلفان، کیهان در ویژه های خود نوشت:

درس تاریخ به روحانی این است دولت ‌آمریکا همیشه خیانت می‌کند

«درس طولانی تاریخ به رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران این است که شما نمی‌توانید به آمریکایی‌ها اعتماد کنید و آنها اهل خیانتند.»

پایگاه اینترنتی کانترپانچ در تبیین این ارزیابی خود، به مرور برخورد خیانت‌آمیز دولت آمریکا با برخی مقامات سابق ایرانی و همچنین سران سایر کشورها پرداخت و نوشت: اکنون که یک میانه‌رو در ایران به قدرت رسیده، چه تغییری در سیاست غرب ایجاد می‌شود؟

روحانی از حمایت هاشمی‌رفسنجانی و محمد خاتمی دو رئیس‌جمهور سابق برخوردار بود. آن دو در دوره ریاست‌جمهوری خود حامی بهبود روابط با آمریکا از طریق نزدیک شدن به آمریکا در چارچوب همکاری بوده‌اند. اما هیچ یک در مقابل با هیچ نوع همکاری از سوی واشنگتن مواجه نشدند و همین منجر به احساس ناامیدی در آنان و بدبینی فزاینده نزد رهبر ارشد در این باره شد که آمریکا واقعاً به بهبود روابط یا همکاری با ایران علاقمند باشد.

کانترپانچ می‌نویسد: هاشمی‌رفسنجانی که در سال ۱۹۸۹ به ریاست‌جمهوری ایران برگزیده شد، شروع به بهبود روابط با آمریکا از طریق نشان دادن دوستی ایران کرد. «جرج بوش» پدر رئیس‌جمهوری وقت آمریکا به ایران وعده داد که چنانچه از اهرم خود در لبنان برای کمک به گروگان‌های آمریکایی که در آن کشور نگهداری می‌شدند، استفاده کند، از این اقدام تا مدت‌ها قدردانی خواهد شد و حسن‌نیت به دنبال خود حسن‌نیت می‌آورد. بنابراین رفسنجانی با موفقیت مداخله کرد و موفق به آزادی گروگان‌های آمریکایی شد.

اما بوش در مقابل هیچ کاری نکرد و حسن‌نیت ایران موجب نشان دادن حسن‌نیت متقابل از سوی آمریکا نشد. واشنگتن در مقابل به رفسنجانی اطلاع داد که وی نباید انتظار قدردانی از سوی آمریکا را برای آزاد کردن گروگان‌های آمریکایی داشته باشد. در واقع ایران با آمریکا همکاری کرد، اما آمریکا به ایران خیانت کرد.

نویسنده این پایگاه خبری آمریکایی، با اشاره به اینکه نایستادن دولت ایران در کنار رژیم صدام در جریان حمله به کویت نیز تغییری در رویکرد خصمانه آمریکا ایجاد نکرد، می‌افزاید: پس از پایان دو دوره ریاست‌جمهوری رفسنجانی،‌«سیدمحمد خاتمی» اصلاح طلب در انتخابات پیروز شد. خاتمی مانند سلف خود خواستار بهبود روابط ایران با آمریکا بود. وی شروع به محکوم کردن هرگونه تروریسم و ابراز تمایل به پذیرش راه‌حل دو کشور در صورتی کرد که مورد درخواست فلسطینیان باشد که به معنی به رسمیت شناختن ضمنی دولت و کشور اسرائیل بود. سپس یازده سپتامبر فرا رسید و دوباره ایران با آمریکا هم‌سو شد و با آمریکا علیه القاعده و طالبان همکاری کرد.

دست‌کم بخشی از ائتلاف شمال که تأمین‌کننده بسیاری از رزمندگان ضد طالبان در هنگام حمله آمریکا و همپیمانانش به افغانستان بود، توسط ایران تشکیل شده بود که آن را در اختیار آمریکایی‌ها قرار داد. ایران همچنین اطلاعاتی درباره اهداف متعلق به طالبان و القاعده در اختیار آمریکا قرار داد. نقش ایران در تشکیل دولت پس از سقوط طالبان حیاتی بود و به این کشور برای بازسازی ارتش افغانستان کمک کرد. اما جرج‌دبلیو بوش رئیس ‌جمهوری آمریکا در عوض هیچ چیزی به ایران نداد و بوش در مقابل حسن‌نیت و کمک قابل توجه ایران در ژانویه۲۰۰۲ ایران را در سخنرانی خود در محور شرارت جای داد. خاتمی حیرت‌زده شد.

کانترپانچ می‌نویسد: روحانی در حالی به مقام ریاست جمهوری می‌رسد که در دولت‌هایی خدمت کرده که این درس‌های دردآور را آموخته‌اند. درس تاریخ درباره همکاری برای روحانی این است که شما نمی‌توانید به آمریکایی‌ها اعتماد کنید. درسی که ایران و رئیس‌جمهوری تازه‌ آن از تاریخ آموخته همان درسی است که رئیس‌جمهوری سوریه همپیمان آنها از تاریخ سوریه آموخته است.

این گزارش تحلیلی می‌افزاید: سوریه در چند سال اخیر و پیش از آشکار شدن تمایل غرب به برکنار کردن (بشار) اسد از قدرت، مانند رفسنجانی و خاتمی، مشتاق اجرای آنچه بود که غرب از وی می‌خواست تا به آمریکا و اسرائیل نزدیک شود.نویسنده کانترپانچ با مرور سوابق تعاملات سوریه با آمریکا و نهایتاً خیانت واشنگتن به دمشق می‌نویسد: سایر دولت‌ها نیز درس‌های تاریخی مشابهی نظیر آنچه سوریه تجربه کرد، آموخته‌اند و آن اینکه تلاش‌ها برای همکاری با آمریکا در بهترین حالت با سکوت و در بدترین حالت با خیانت روبرو شده است. کره‌شمالی نیز دست به تلاش‌هایی برای همکاری با آمریکا زد که با پیمان شکنی و خیانت واشنگتن مواجه شد.

سایت اینترنتی کانترپانچ در پایان خاطرنشان می‌کند: اگر حسن روحانی نیازمند درس‌های تاریخی بیشتری درباره پیامدهای همکاری با آمریکا است، می‌تواند فقط از «معمر قذافی» (رئیس‌جمهوری لیبی) بپرسد چه چیزی در مقابل همکاری با آمریکایی‌ها در دستکم ۸ بار تسلیم غیرعادی دریافت کرده که شامل همکاری‌های گسترده اطلاعاتی با آمریکا و انگلیس و همکاری درباره امحاء برنامه‌های تولید تسلیحات شیمیایی، میکربی و هسته‌ای لیبی می‌شود.

بنابراین در حالی که آمریکا در انتظار آن است که ایران و دیگر کشورها، حکومت‌های اصلاح‌طلبی روی کار آورند که خواستار همکاری با آمریکا هستند، ایران و بیشتر کشورهای جهان در انتظار روی کار آمدن یک رئیس‌جمهوری اصلاح‌طلب در آمریکا هستند که واقعاً خواستار همکاری با آنها باشد.

اپوزیسیون از این مستأصل‌تر پیدا می‌شود؟!

«مگر سکولاریسم (جدایی دین از سیاست) کف خواسته‌های اپوزیسیون نبود، پس چرا از یک آخوند حمایت کردید!».

این مطلب را شبکه صهیونیستی بالاترین خطاب به آن طیف از گروه‌های تندرو و اپوزیسیون نوشت با وجود دعوت یک سال گذشته به تحریم انتخابات، پس از مشاهده اوج‌گیری اشتیاق عمومی نسبت به مشارکت در انتخابات، فیگور خود را عوض کرده و مدعی حمایت از حسن روحانی شده بودند. بالاترین دراین‌باره می‌نویسد: نکته تأسف‌بار دعوت شما به شرکت در نمایش جمهوری اسلامی و دفاع از یک آخوند بود. چطور هم شعار دموکراسی سکولار می‌دهید و هم ادعای حمایت از یک آخوند را دارید.

پایگاه گویانیوز- از دیگر رسانه‌های وابسته به محافل ضدانقلاب- در تحلیلی مشابه نوشته است: در انتخابات اخیر، اپوزیسیون برانداز تقریبا یقین داشت که دعوت به تحریم این‌بار با استقبال گسترده مردم روبرو خواهد شد. نه تنها این گروه و بلکه حتی اصلاح‌طلبان نزدیک به حکومت به هیچ عنوان شرکت مردم را پیش‌بینی نمی‌کردند اما چگونه همان‌ها از کسی حمایت کردند که سالها نماینده و معتمد آیت‌الله خامنه‌ای در شورای عالی امنیت ملی بوده و به روایت بعضی‌ها حتی از سرکوب دانشجویان در تیر ۷۸ دفاع کرده است؟

گویانیوز درعین حال اپوزیسیون را متوهم توصیف کرده و نوشته است: واقعیات تاریخی و تحلیل جامعه شناختی جامعه ایران نشان می‌دهد که هیچ یک از گروه‌های اپوزیسیون موجود، چه اصلاح‌طلب حکومتی، چه مذهبی، چه لائیک و سکولار، و چه سلطنت‌طلب نماینده اکثریت مردم ایران نیستند.

گویانیوز درباره علت دنده عقب گرفتن اپوزیسیون و جریان فتنه از تحریم انتخابات نوشت: علی‌رغم تحریم سالیان سال انتخابات در ایران، بخش قابل توجهی از مردم در حدود ۷۰درصد در انتخابات شرکت می‌کنند.یکی از عناصر ضدانقلاب نیز در نشریه فرانسوی نوول ابزرواتور تصریح کرد: حسن روحانی هرگز اقتدار جمهوری اسلامی و رهبری را زیر سوال نبرده است. او هرگز از خط قرمزهای جمهوری اسلامی عبور نمی‌کند و به زودی اصلاح‌طلبان را ناامید خواهد کرد که خواستار آزادی بازداشت‌شدگان درگیری‌های ۴ سال قبل هستند. جمهوری اسلامی آنها را برانداز می‌داند. روحانی همچنین از برنامه هسته‌ای ایران کوتاه نخواهد آمد.

برخی عناصر ضدانقلاب نیز معتقدند این هنر جمهوری اسلامی است که در سی‌وچهارمین سالگرد تأسیس خود، اپوزیسیون را مجبور کرده دست از تحریم انتخابات بکشند و در خدمت حاکمیت درآیند.همچنین وبسایت بخش فارسی العربیه در مطلبی به قلم کوروش الف (از عناصر ضدانقلاب) تصریح کرده است: بالاخره توهمات اپوزیسیون نسبت به حسن روحانی فرو خواهد ریخت.

اگر گذری به سوابق وی داشته باشیم، متوجه می‌شویم او در طول سه دهه گذشته در خدمت جمهوری اسلامی بوده تا همکاری با اصلاح‌طلبان. او نقش ویژه‌ای در سرکوب اعتراضات [آشوب] سال ۷۸ و همچنین حصر آقای منتظری داشت. او یاور حاکمیت و رهبری آن است. مواضع برخی از کنشگران مخالف جمهوری اسلامی درباره انتخاب روحانی بسیار کودکانه است.

… خاکت به سر ترقی معکوس کرده‌ای!

«در ایران دولت تغییر کرده نه نظام! کسانی از اپوزیسیون هربار با تنفر از شیخ یاد می‌کنند ولی حالا در انتخابات تغییر کرده‌اند. چه خوب گفت شاعر که: از دست‌بوس، میل به پابوس کرده‌ای. خاکت به سر، ترقی معکوس کرده‌ای».

این مطلب را پایگاه اینترنتی گویانیوز از رسانه‌های حامی فتنه‌سبز خطاب به برخی هم‌قطاران سابق خود نوشت که می‌کوشند پیروزی حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی را به نام خود یا اپوزیسیون جا بزنند. نویسنده این مطلب می‌افزاید: شیخ حسن روحانی حتی اصلاح‌طلب هم نیست و اصلاح‌طلبان حتی از ماه‌ها پیش اعلام کردند که در این انتخابات جایی ندارند.

گویانیوز تاکید کرده است: برخی مدعیان بعد از ۳۴ سال هنوز نمی‌دانند که به پابوسی شیخ تنزل کرده‌اند.از سوی دیگر وبسایت بالاترین با مرور اظهارات رئیس‌جمهور منتخب درباره فتنه‌گران نوشت: برخی از دوستان ما خود را به خواب زده‌اند و طبیعتا کسی را که خود را به خواب‌زده نمی‌توان بیدار کرد.

بالاترین این فراز از سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی علیه عاملان تحریک به آشوبگری در ۲۵ بهمن (موسوی و کروبی و خاتمی) را مورد توجه قرار داد که به خبرگزاری ایلنا می‌گوید: «در روز ۲۵ بهمن عده معدودی به بهانه حمایت از مردم مصر و تونس به خیابان‌ها آمدند که اتفاقا در شعارهای آنها حمایتی از مردم مصر و تونس به چشم نمی‌خورد و متاسفانه با شعارهای ضدانقلابی، موجبات خوشحالی و بهره‌برداری آمریکا، رژیم صهیونیستی و ضدانقلاب را فراهم آوردند و موجب ناراحتی قاطبه مردم شریف ایران شدند.

در واقع این حرکت ضداسلامی و ضدملی، از یک سو می‌خواست فریاد قاطعانه ملت ایران در روز ۲۲ بهمن را تحت‌الشعاع قرار داد و از سوی دیگر وسیله‌ای برای انحراف افکار مردم منطقه از دشمنان اصلی یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی و شکست اخیر آنان گردد… حرکت ۲۵ بهمن گروهی فریب خورده کاملا محکوم است و قوه قضاییه باید براساس وظایف ذاتی خود نسبت به این حرکت ضدانقلابی اقدام نماید.

در این شرایط حساس منطقه‌ای که خیزش‌های مردمی با الگوگیری از انقلاب اسلامی مردم ایران آغاز شده است، هوشیاری و وحدت و انسجام مردم شریف ایران و در صحنه بودن آنان و اطاعت از رهنمودهای ولایت‌امر و رهبری نظام و مراعات نظم و قانون از همیشه بیشتر مورد انتظار است، که بحمدالله مردم مثل همیشه به بهترین وجه با هوشیاری و انسجام کامل در صحنه حضور دارند و گوش به فرمان مقام معظم رهبری می‌باشند».

جان کری: دولت سوریه سقوط کند تروریست‌ها روی کار می‌آیند

به گزارش خبرگزاری فرانسه از کویت، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که در ادامه سفر خاورمیانه‌ای خود به کویت آمده بود در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران که پرسیده بود «چرا مانند لیبی در سوریه دخالت نظامی نمی‌کنید»؟! گفت: برای اینکه سوریه، لیبی نیست.

جان کری در حالی از عدم دخالت نظامی آمریکا در سوریه سخن می‌گوید که دولت آمریکا با صراحت و به طور رسمی از ارسال سلاح برای تروریست‌های اعزامی به سوریه خبر داده است. اما، نکته درخور توجه در اظهارات وزیر امورخارجه آمریکا، اعتراف صریح- و شاید ناخواسته- وی به تروریست بودن جریانی است که با حکومت قانونی بشار اسد در ستیز است.

جان‌کری در توضیح سؤال یاد شده می‌گوید: «دخالت نظامی در سوریه برای کل منطقه خطرناک است زیرا ممکن است به نابودی دولت سوریه و سقوط ارتش منجر شده و باعث شود که افراطیون تروریست در سوریه به قدرت برسند، از این روی لازم است بحران سوریه از راه‌های دیپلماتیک و از طریق مذاکرات ژنو حل شود»!

به بیان دیگر، وزیر خارجه آمریکا اعتراف می‌کند که مخالفان دولت بشاراسد، افراطیون تروریست هستند و از آنها فقط باید برای تضعیف دولت سوریه و وادار کردن آن به امتیاز دادن در مذاکرات ژنو استفاده کرد چرا که به قدرت رسیدن آنها در سوریه می‌تواند برای کل منطقه خطرناک باشد. گفتنی است اشاره جان‌کری به ابراز نگرانی جدی کشورهای عربستان و قطر و اردن است که از انتقال قدرت در سوریه به تروریست‌های القاعده احساس خطر کرده و در هراس از کشیده شدن دامنه تروریسم به کشورهای یاد شده‌اند. نگرانی و اعلام خطری که مقامات عربستان، قطر، اردن و ترکیه در دو اجلاس موسوم به «دوستان سوریه» به طور جدی مطرح کرده بودند و هم‌اکنون دولت اردوغان در ترکیه با این خطر جدی روبروست.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار