سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 13015
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » رئیس جمهور در مراسم رژه نیروهای مسلح: ملت ایران در برابر تجاوز دشمن مسامحه نخواهند کرد/ نیروهای مسلح ایران حافظ ثبات منطقه
Print This Post

رئیس جمهور در مراسم رژه نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح این سرزمین اهل جنگ، تجاوز و حمله به سرزمین دیگران نیستند، اما در برابر تجاوز دشمن مسامحه نکرده و از ملت، کشور، انقلاب و نظامشان با جان و دل دفاع خواهند کرد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح که در جوار بارگاه مطهر حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد، به سخنرانی پرداخت.

رئیس جمهور در ابتدای صحبتهایش اظهارداشت: خوشحالم که در سی وسومین سالگرد دفاع مقدس در کنار رزمندگان عزیزی که افتخار آفرین آن دوران بودند همچنان استواری، عظمت و ایستادگی را با همه وجود احساس می‌کنم.

وی افزود: قبل از همه چیز باید درود و سلام خود را تقدیم امام بزرگوارمان کنیم که او با فرمان، ایمان و ایستادگی‌اش درس دفاع در برابر متجاوز را به همه ما آموخت.

رئیس جمهور تصریح کرد: به همه شهیدان، جانبازن و آزادگانمان درود و سلاممان را تقدیم می‌کنیم زیرا هرچه که داریم از استقلال تمامیت ارضی عزت و سربلندی و فداکاری آنها است و احتراممان را تقدیم می‌کنیم به خانواده شهدا و ایثارگران که ایمان، استقامت و صبرشان برای همه ما درس آموز بوده و خواهد بود.

رئیس شورای انقلاب فرهنگی ادامه داد: احترام و سلاممان به ارتش قهرمان که با تجاوز ۳۱ شهریور ۵۹ در کمتر از ۲۴ ساعت یعنی صبح فردا آن روز با اعزام ۱۴۰ فروند هواپیمای جنگنده و مأموریت آنها در خاک متجاوز لرزه بر اندام صدامیان افکند.

رئیس دولت تدبیر و امید تصریح کرد: آنها اولین درس را به متجاوزان آموختند که اینجا ایران است، سرزمین شیران. درود بر نیروی زمینی ارتش و هوانیروز که در روزهای اولیه در برابر نیروهای متجاوز و زرهی ایستادگی کرده و سدی برای دفاع از کشور و جلوگیری از تجاوز دشمنان بودند.

رئیس جمهور کشورمان افزود: درود ما بر نیروهای دریایی ارتش که در همان ماه‌های اولیه توانست دشمن را در دریا سرکوب کند.

وی با اشاره به اقدامات مثبت سپاه پاسداران در آن دوران گفت: سلام و درود بر قهرمانان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که علی رغم مشکلات لجستیک و کمبود نفر و امکانات با ایمانشان اعتقادشان وطن دوستی شان به صحنه نبرد شتافتند و حماسه بزرگی آفریدند.

دکتر روحانی افزود: سلام بر نیروی انتظامی و ژاندارمری و شهربانی دیروز و همه همرزم‌هایی که در صحنه نبرد سینه خود را در مقابل دشمن سپر کردند و همچنین سلام و درود به بسیجیان دلاور و خط شکن بسیجیانی که با فریاد، ایمان، ایستادگی و مقاومتشان راه پیروزی و فتح پیاپی را بر روی این ملت گشودند.

وی ادامه داد: سلام بر عشایر قهرمان که در آن دوران و این دوران همواره مدافع سرزمین ایران هستند، سلام بر همه آنهایی که در دفاع ۸ ساله متجاوز را سرکوب کردند و شرف و عزت را به ارمغان آوردند.

رئیس شورای انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ما روز پایان جنگ یعنی روز فتح نهایی را جشن نگرفته‌ایم تصریح کرد: ما روز آغاز جنگ و اولین هفته دفاع را گرامی داریم زیرا ما می‌خواهیم به دنیا بگوییم ملت ایران مورد تجاوز قرار گرفت، می‌خواهیم بگوییم مردمی که در سال‌های اولیه انقلاب به فکر ساماندهی کشور بودند ارتش و سپاهی که در آن روز و شرایط آمادگی لازم را برای یک نبرد کلاسیک نداشتند و مردمی که با آماده کردن کودکان و جوانانشان می‌خواستند به استقبال آغاز سال تحصیلی جدید بروند و حجاجی که در فرودگاه عازم زیارت خانه خدا بودند این تجاوز در ماه حرام و ماه ذیقعده برما تحمیل شد.

رئیس دولت تدبیر و امید با تأکید براینکه این تجاوز در فصل حج و در آستانه سال تحصیلی برما تحمیل شد، افزود:  ما می‌خواهیم ۸ سال دفاع مقدس را بازخوانی کنیم و دشمنان نیز بازخوانی کنند که فکر کردند با تحریک دیکتاتور، حمایت مالی و نظامی می‌توانند یک انقلاب بزرگ مردمی و دینی را از پای درآورند.

وی ادامه داد: دشمنان بازخوانی کنند که آن همه امکانات و پول و حمایت‌های سیاسی، اطلاعاتی و حتی شیمیایی و سلاح‌های ممنوعه به دشمن اکنون به کجا رسیده‌اند؟ آیا اکنون به هدف شوم خود دست یافته‌اند و آیا آنها توانستند ملت بزرگی را به شکست وادار کنند؟ آیا آنها توانستند تنها یک سانتی متر مربع از سرزمین ما را در اشغال خود نگاه دارند و یا در مسیر انقلاب ما را منحرف سازند؟هرگز…

رئیس جمهور تصریح کرد: گرچه آنان خسارت‌های مالی و جانی فراوانی را نه بر ملت ایران بلکه بر ملت خود تحمیل کردند اما به هیچ یک از اهداف شوم خود دست نیافتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی تأکید کرد: بدانند ملت ایران، نیروهای مسلح این سرزمین اهل جنگ و تجاوز و حمله به سرزمین دیگران نیستند و هدف سلطه و استعمارگری در منطقه ندارند اما در عین حال در برابر تجاوز متجاوزین آنی مسامحه را به خود راه نخواهند داد و با تمام استقلال و شرف از ملت، کشور، انقلاب و نظامشان با جان و دل دفاع خواهند کرد.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود این بازخوانی برای ما هم لازم است تصریح کرد: ۸ سال ایستادگی و مقاومت نه در برابر یک ارتش بلکه در برابر قدرت‌های جهانی چگونه ما را پیروز کرد بازخوانی آن لازم است.

وی افزود: ایمان اعتقاد عزت معرفت ما و ارتباط وسیع میان و راهبری نظام ولایت فقیه و همچنین هماهنگی همدلی برادری در میان همه نیروهای مسلح این کار و از همه مهمتر پیوستگی مردم و نیروهای مسلح یعنی سرمایه عظیم اجتماعی و اعتماد و ایستادگی مردم در کنار نیروهای مسلح که نمونه بارز این وحدت در چهره مسمم خلاصه شد.

رئیس شورای انقلاب فرهنگی تصریح کرد: باید بازخوانی کنیم که چرا در ۸ سال ایستادگی پیروز شدیم زیرا به خاطر روحیه ایثار و ایثارگری که گرچه تبلورش در ۸ سال دفاع مقدس بود اما هم اکنون بیش از هرزمان دیگری به روحیه ایثارگری و مشارکت مسئولان در رسالت‌های ملی و اجتماعی نیازمندیم.

رئیس دولت یازدهم اضافه کرد: ایثار یعنی ترجیح دادن دیگران به خود ایثار یعنی از جان مایه گذاشتن برای ارزش‌ها ایثارگری و فداکاری برای اجرای فرمانی که ریشه آن فرمان را اطاعت از دین و پیامبر می‌دانیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری به همان روحیه ایثار نیازمندیم گفت: منافع ملی و مردم و مطالبات و خواست آنها را باید به خواست فردی شخصی و خانوادگی ترجیح دهیم و این همان ایثارگری است که به آن نیاز داریم و خواهیم داشت.

حجت‌الاسلام دکتر روحانی تصریح کرد: باید در ۸ سال دفاع مقدس بازخوانی کنیم و به دلاوری‌ها، ایستادگی‌ها و استقامت همه نیروهای مسلح سرفرود آوریم و به دنیا اعلام کنیم ارتش ما برخلاف ارتش‌های منطقه و نیروی مسلح ما برخلاف نیروهای مسلح برخی کشورهای منطقه مردم سالار است.

وی تأکید کرد: نیروهای مسلح ما هیچگاه در امور سیاسی مداخله نکرده‌اند و همواره خود را در برابرو لایت و خواست مردم تسلیم کردند و در این سی و چند سال در این کشور حکومت و دولت نظامی نداشتیم و این افتخار نیروهای مسلح این سرزمین است.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه کشورهای منطقه درس مردم سالاری را از نیروهای مسلح ایران بیاموزند اظهار داشت: از شمال آفریقا و آسیا و خاورمیانه بدانند که کشور ما یک کشور انقلابی است یک کشوری است که حاکمیتش از آن مردم است و یک کشور انقلابی نیازی به جنگ و تجاوز ندارد زیرا نفوذ ما در منطقه نفوذ فرهنگی است و گفتمانی است.

رئیس شورای انقلاب فرهنگی افزود: ایران در طول ۲۰۰ سال گذشته به کشوری تجاوز نکرده و امروز نیز در دوران انقلاب اسلامی نیروهای مسلح این سرزمین و نظام آغازگر هیچ تجاوزی در منطقه نخواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی تاکید کرد: دشمنان ملت ایران باید بدانند که این ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هرگز اهل جنگ، تجاوز و حمله به سرزمین دیگری نبوده و هدف سلطه و استعماری در منطقه ندارند اما در عین حال در برابر تجاوز متجاوزین لحظه ای مسامحه به خود راه نداده و با تمام توان از استقلال، شرف، عزت، انقلاب، نظام و کشور خود با جان و دل دفاع می‌کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه بازخوانی ۸ سال دفاع مقدس و چگونگی ایستادگی و پیروزی در برابر متجاوزان در داخل کشور نیز لازم است، گفت: ایمان، اعتقاد، معنویت و عشق میان مردم و رهبری نظام و ولایت فقیه، موجب هماهنگی، همدلی، برادری در همه نیروهای مسلح و از همه مهمتر پیوستگی مردم و نیروهای مسلح شد که این به معنای اعتماد مردم و ایجاد یک سرمایه مردمی و ایستادگی آنان در برابر متجاوزان شد.

دکتر روحانی تصریح کرد: نمونه بارز این وحدت و اتحاد در چهره مصمم بسیجیان در طول ۸ سال دفاع مقدس ظاهر شد و امروز باید بازخوانی کنیم که چرا در ۸ سال دفاع مقدس پیروز بودیم.

رئیس جمهور روحیه ایثار و ایثارگری را از مهمترین دلایل پیروزی ملت ایران در طول ۸ سال دفاع مقدس برشمرد و تصریح کرد: امروز نیز بیش از هر زمان دیگر به این روحیه نیازمندیم چرا که ایثارگری به معنای شرکت مسئولانه در رسالت‌های ملی و اجتماعی و ترجیح دیگران بر خود و از جان مایه گذاشتن برای ارزش‌ها و ایستادگی و فداکاری برای اجرای فرمانی است که ریشه آن را در اطاعت از دین و پیامبر می‌دانیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه منافع ملی و مطالبات مردم را باید بر خواست فردی و خانوادگی ترجیح دهیم، اظهار داشت: این همان ایثاری است که همواره به آن نیاز داشته و خواهیم داشت.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: امروز به دنیا اعلام می‌کنیم که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بر خلاف نیروهای مسلح برخی کشورهای منطقه، نیرویی مردم‌سالار است که هیچگاه در امور سیاسی مداخله نکرده و همواره خود را در برابر ولایت و خواست مردم تسلیم یافته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی اظهار داشت: در طول سال‌های پس از انقلاب هیچگاه در کشور حکومت و دولت نظامی نداشته‌ایم و این افتخار نیروهای مسلح این سرزمین است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: کشورهای منطقه باید درس مردمسالاری را از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بیاموزند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران کشوری انقلابی است که حاکمیت آن در اختیار مردم بوده و نیازی به جنگ و تجاوز ندارد، گفت: نفوذ ایران در منطقه نفوذی فرهنگی و گفتمانی است.

رئیس جمهور تصریح کرد: ایران در طول سال‌های پس از انقلاب به هیچ کشوری تجاوز نکرده است و امروز نیروهای مسلح این سرزمین و نظام آغازگر هیچ تجاوزی در منطقه نخواهند بود، اما همواره مدافعی قوی در برابر متجاوزان بوده و تجاوزگر را از اقدام خود پشیمان خواهند کرد.

دکتر روحانی تاکید کرد: دشمنان ملت ایران باید به گذشته بازگشته و سرنوشت متجاوزان ۳۱ شهریور ۵۹ را مشاهده کنند و ببینند که قهرمانان ملت ایران با پایمردی و ایستادگی روز به روز بر عزت خود و این سرزمین افزوده‌اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه آن کسانی که به متجاوزان کمک می‌کنند، باید دیر یا زود اثر آن را در زندگی خود و کشورهایشان مشاهده کنند و با اشاره به رخدادهایی که امروز در منطقه در اثر اقدامات تروریست‌ها به وجود آمده است، گفت: همان‌هایی که این تروریست‌ها را مورد حمایت قرار داده‌اند امروز باید آثار شوم عمل ناصالح و متجاوزانه خود را در منطقه و حتی دورتر از این منطقه شاهد باشند.

رئیس جمهور تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران عامل ثبات در منطقه خواهند بود و ایران و نیروهای مسلح این کشور هرگز برای همسایگان و کشورهای منطقه تهدید به شعار نمی روند.

دکتر روحانی گفت: کسانی برای منطقه تهدید هستند که تمام مقررات و معاهدات بین‌المللی را زیر پا گذاشته و انواع سلاح‌های هسته‌ای و شیمیایی را برای تهدید دیگر ملت‌ها انباشته کرده‌اند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به طور اساسی با جنگ مخالف است، چرا که خود را قربانی جنگ و تجاوز می‌داند،‌ اظهار داشت: البته به همه جنگ افروزان اعلام می‌کنیم که هرگز در پی شروع جنگ جدید در منطقه نباشند چرا که مطمئناً پشیمانی برای آنها به همراه خواهد داشت.

دکتر روحانی با بیان اینکه آتش جنگ را نباید با جنگ پاسخ داد، گفت: آتش جنگ را باید با سیاست، همدلی و همکاری کشورهای منطقه خاموش کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران طرفدار تحقق خواست و اراده ملت‌ها از جمله مردم سوریه است، گفت: همه باید تلاش کنیم که تروریست‌ها در منطقه تقویت نشده و جنگ داخلی در سوریه پایان یافته و گروه‌های معارض با دولت به مذاکره بنشینند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی با بیان اینکه ما خواستار تحقق مطالبات مردم در سوریه هستیم و می‌خواهیم با رویکرد توسعه جنگ به سوریه و منطقه نگاه نشود، اظهار داشت: به همه قدرتمداران و غربی ها اعلام می‌کنیم که با ایران که کشوری متمدن، انقلابی و قدرتمند است با زبان زور و تهدید سخن نگویند، چرا که امروز جنگ و دیپلماسی در کنار هم مفهومی ندارد و هیچ ملت آزاده ای این موضوع را نخواهد پذیرفت.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت بزرگ ایران به دنبال توسعه بوده و در پی سلاح کشتار جمعی نیست، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران به تمام معاهدات منع سلاح‌های کشتار جمعی پیوسته و به آنها متعهد است.

دکتر روحانی با بیان اینکه ملت ایران آماده مذاکره با غرب است، گفت: البته به شرط اینکه این مذاکره با احترام متقابل و بدون پیش شرط همراه بوده و منافع متقابل در آن مطرح باشد و همه حقوق حقّه ملت ایران از جمله حقوق هسته‌ای و غنی سازی در خاک کشور را در چارچوب مقررات بین‌المللی بپذیرند.

رئیس جمهور تصریح کرد: اگر در برابر حقوق ملت ایران سر فرود آورند، این ملت، اهل دوستی، منطق، صلح و همکاری خواهد بود و می‌توانیم دست به دست یکدیگر داده و مشکلات منطقه را حل و فصل نماییم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی علی رغم بازدارندگی، نیروهایی عاشق و ایستاده بوده و هوشیاری، توجه و بیداری آنها نسبت به مسائل منطقه و تجهیزشان به بهترین و مدرن ترین وسایل دفاعی از جمله وظایف آنها در دولت خدمتگزار است.

رئیس جمهور با بیان اینکه علی رغم فشارهایی که بر ایران ایجاد کرده‌اند به آینده با دنیایی از امید، نگاه می‌کنیم، تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در سایه راهبری‌های رهبر انقلاب با امید به آینده در مسیر دفاع از عزت و شرف ملت ایران حرکت می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی خاطر نشان کرد: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و ملت دست به دست هم داده و ان شاءالله پس از خلق حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی را به فرمان رهبری معظم انقلاب خلق خواهند کرد.

در ادامه این مراسم که سرلشگر فیروز آبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهان عالی رتبه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی و بسیج حضور داشتند پس از سخنان رئیس جمهور، یگان‌های نمونه ارتش، سپاه، ناجا و بسیج از مقابل جایگاه رژه رفتند.

همچنین در این مراسم جدیدترین دستاوردهای لجستیکی و تجهیزات نیروهای مسلح به نمایش درآمد.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار