سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18318
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ثمره و نشانه قبولی عزاداری چیست؟
Print This Post

سخنران حرم مطهر رضوی گفت: تقویت فرهنگ انجام واجبات ثمره و نشانه قبولی عزاداری‌هاست.

به گزارش سلام دلفان به نقل از حج- حجت‌الاسلام مهدی ماندگاری، در ویژه برنامه تبلیغی و مذهبی که در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، عنوان کرد: اولین فرهنگی که نتیجه و ثمره عزاداری مقبول است و باید در زندگی هر فردی تقویت شود، فرهنگ انجام واجبات است که مادران در نشر و گسترش این فرهنگ نقش به‌سزایی دارند.

وی گفت: عبادت و فرهنگ کار کردن از جمله واجبات هستند و بر هر انسان سالمی واجب است که برای کسب رزق و روزی حلال به کار مشغول باشد.

کارشناس مسائل مذهبی، حفظ حیا و عفت، ادب و احترام به یکدیگر و ازدواج را از جمله واجبات دانست و افزود: ورزش کردن هم یک واجب است، همانطور که پیغمبر اکرم(ص) به آن سفارش فراوان کرده‌اند.

وی همچنین تقویت روحیه ترک حرام را یکی دیگر از ثمرات عزاداری‌ها ذکر کرد و افزود: بی‌حجابی، ربا، رشوه خواری و مردم آزاری در اسلام حرام است و کسی که برای امام حسین(ع) عزاداری می کند، نباید مرتکب فعل حرام شود.

سخنران حرم مطهر رضوی، خدمت به مردم و مخلوقات را از دیگر نتایج و ثمرات عزاداری‌های حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) دانست وگفت: جهاد و شهادت بالاترین خدمتی بود که امام حسین(ع) در واقعه عاشورا به جامعه بشریت داشتند.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار