سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48685
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مذاکرات هسته ای پایان یافت
Print This Post

مذاکرات هسته ای ایران در لوزان سوئیس پس از شش روز به کار خود پایان داد.

به گزارش سلام دلفان، سید عباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: طی چند روز گذشته مذاکرات بسیار جدی و فشرده ای بین هیات های ایران و ١+۵ صورت گرفته است. اکنون زمانی است که نیاز به رایزنی ها و هماهنگی های بیشتری وجود دارد و به همین منظور وزرای خارجه آمریکا و کشورهای اروپایی فردا در برلین دیدار خواهند کرد و سپس بعد از نوروز و تحویل سال جدید مذاکرات مجددا از چهارشنبه ۵ فروردین ماه ۹۴ از سرگرفته خواهد شد.

مذاکرات در حالی پایان یافت که پیش از این از حضور وزرای سایر کشورهای عضو ۱+۵ سخن گفته می شد و احتمال حضور آنها در لوزان تا صبح امروز مطرح بود.

اما این احتمال پس از دیدار صبح امروز ظریف و کری منتفی شد و رسانه های خارجی اعلام کردند که وزرا در لوزان حضور نخواهند یافت .

با وجود آنکه در چند روز اخیر با توجه به پیشرفت در مذاکرات، نشانه هایی از دست یابی به راه حل در مورد همه موضوعات وجود داشت به نظر می رسد برخی ناهماهنگی ها درمیان اعضای ١+۵ باعث شده که طرف مقابل نیازمند مشورت های بیشتری باشد.

بر این اساس با انجام مشورت های داخلی بین وزرای خارجه اروپایی و آمریکا در برلین، مذاکرات هسته ای با حضور هیئت ایرانی از چهارشنبه آینده ادامه خواهد یافت.

وزیر امور خارجه کشومان در آخرین اظهارات خود اعلام کرد که مذاکرات مثبتی در جریان است اما باید در یکی دو نکته اختلافی همچنان مذاکره صورت گیرد.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار